TX-P42GT20 i odświeżanie na PS3

sarinek

New member
Witam. Przeżyłem szok. Kupuje telewizor niby 600hz. Obraz super, ale nie o to mi chodzi. Włączam jakikolaiwk tytuł FPS(first person shooter) zmieniam tryb na GRA i gram. Przy jakimkolwiek szybkim ruchu widać rozdwojenie obiektów. Cos jak 3d, ale strasznie wkurza. Myślę ze to problem odświeżania. Sprawdzam guzikiem "i" a tam pisze ze 1080p/60hz. No to chyba jakaś żenada. 60hz??? a zmienić na 100 się nie da(albo nie wiem jak).To jakaś żenada bo kupując TV pisze nawet 100hz. Jak zmienie tryb na normalny i przełącze na Inteligent Frame Creation to jest lepiej ale widać ze zostają niektóre rzeczy źle odświeżanie, jak np. celownik itd. Także pytanie moje brzmi czy ktoś potrafi grać w 100hz na trybie GRA?
 

krzys504

New member
Jak się nie myle to bedziesz miał Green ghosting.
Wszystkie plazmy tak maja przy bardzo szybkich ruchach w grach.
Według mnie tylko 60hz.pewnie konsola podaje sygnal 60hz
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
To nie 'green Ghosting" (chyba ze widzisz zielone) ale "dynamiczny fałszywy kontur" i to przywara przede wszystkim Panasonica.
Reszty nie tłumaczę, bo pytające już ten sam temat porusza gdzie indziej.:spam:
 

Olkar

New member
Xklocek na pewno podaje 60 Hz nie wiem jak jest z playem. Ja na xklocku kompletnie niczego takiego nie mam, wiec nie wiem. Fakt, ze na innych ustawieniach sa nawet smugi za pilka w Fifie, szczegolnie na powtorkach to widac, ale jak ustawie na tryb gra to jest spoczko.

Przez co masz podlaczona ta konsole?, nie wiem jakie wyjscia ma PS3
 

sarinek

New member
podłączone jest normalnie przez kabel hdmi 1.3. grafika jest swietna ale szybkie ruchy to porazka.moze kabel słabej jakości...nie wiem. ale GT5 w 3D działa fajnie takze watpie ze to wina kabla. Nic zielonego tam nie ma.Pozatym to nowa plazma która ma 3dni :) PS. konsola ps3 podaje sygnal w 60hz. a to oznacza ze moja plazma go wyswietla w 100? czy w 60? PS2. grając na obrazie "normal" z włączonym IFC cos sie moze stac przy dłuzszym graniu?

EDIT: ale jaja..podłączyłem na xbox360 i jest normalnie....dziwna sprawa z tym ps3...pobawie sie roznymi ustawieniami..moze w tym problem
 
Ostatnia edycja:

ratyo1

New member
@sarinek czy ten efekt o którym piszesz wygląda tak:
YouTube - Panasonic Viera Pixel and Phosphor Lag

to dynamiczny fałszywy kontur i również przyznam, że jest to bardzo irytująca wada plazm. zaskoczyło mnie jednak to, że napisałeś że podłączyłeś xboxa i problem zniknął :shock: jakim kablem go podłączyłeś? i czy udało Ci się już rozwiązać ten problem na PS3?
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
A jak myślisz - skąd się bierze "dynamiczny fałszywy kontur"?

Obejrzyj jeszcze raz ten filmik i powiedz dlaczego kolorowe rozmazanie wyprzedza prawidłowy obraz?
Przecież "lag" to opóźnienie a nie wyprzedzenie?

Zauważ że przy 1wszych ruchach też nie ma nic.
Fosfor po czasie zaczyna opóźniać?

Proponuję do opisów do filmików b.ostrożnie podchodzić, bo w większości efekt przedstawiony jest prawdziwy, ale opis nieadekwatny do tego co widać. ;)

Więc co Cię irytuje w PDP?
Szczególnie że np w wielu modelach LG/Samsunga tego nie dojrzysz w takim stopniu i kolorystyce.
 

ratyo1

New member
@hojlo1 a co to za różnica jak ten efekt się nazywa? ważne że jest irytujący i dla mnie może się nazywać false contours, phosphor lag, green gosthing a nawet sraczka na wietrze.

Co mnie denerwuje w PDP? to że w szybkich ruchomych obrazach (czyli np. grach) matryca nie potrafi zachować ostrości a obraz zaczyna się rozmywać przez co niekomfortowo gra się w chociażby sieciowe strzelanki. Do tego dochodzą fałszywe kontury i tak naprawdę grając w Killzone zamiast ładnego ostrego obrazu mamy sraczkowatą papkę na ekranie.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Nie czytasz uważnie.
Chyba że jednak przetestowałeś ten efekt na wszystkich plazmach i to różnych producentów?
(to wtedy "zwracam honor")
W wątku obok wkleiłem link (chyba też tam pisałeś).
Zacytuję tutaj fragment z wypowiedzi Filipa Kulpy i Tobie wytłuszczę:
- wiele modeli plazm generuje fałszywe kontury wynikające z braku płynności przejść tonalnych. Dotyczy to niestety nawet najdroższych modeli, tych obecnie sprzedawanych (wszystkie Panasoniki).
Znajdziesz kto to jest Filip... . ;)


Ps - chciałeś monitor do gier, trzeba było kupić monitor (ma specjalne cechy przydatne w grach). ;)
 
Ostatnia edycja:

ratyo1

New member
Ps - chciałeś monitor do gier, trzeba było kupić monitor (ma specjalne cechy przydatne w grach). :wink:


No i na początku miałem kupić monitor, ale na każdym forum było - " kup plazmę", "kup plazmę" "a najlepiej Panasonica" i tak skończyłem z plazmą Panasonica o której to dopiero po fakcie dowiaduje się że ma największe problemy z dynamicznym fałszywym konturem w grach ze wszystkich telewizorów obecnych na rynku.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
To jest wątek o GT20!

Jaką Ty masz wreszcie plazmę (opisywałeś wersję "S") że i w tym wątku "mieszasz"?

Gdzieś wyczytał że ma "największy problem" (i wreszcie który model?) bo z postu Kulpy nic nie wynika o "największym"... .?
 

ratyo1

New member
Mam S20, kolega ma GT20, ale problem z fałszywymi konturami mają jak widać wszystkie plazmy Panasonica, nawet sam o tym pisałeś.
 

sarinek

New member
@sarinek czy ten efekt o którym piszesz wygląda tak:
YouTube - Panasonic Viera Pixel and Phosphor Lag

to dynamiczny fałszywy kontur i również przyznam, że jest to bardzo irytująca wada plazm. zaskoczyło mnie jednak to, że napisałeś że podłączyłeś xboxa i problem zniknął :shock: jakim kablem go podłączyłeś? i czy udało Ci się już rozwiązać ten problem na PS3?

Dziwna sprawa bo to znikło tylko w Modern Warfare 2. Potem uruchomiłem np. Medal of Honour i spowrotem jest ten holerny lag. a wygląda on dokładnie tak. tylko nie jest zielony. Poprostu podwójny obraz sie robi. Strasznei sie wkurzam bo to oczy męczy :/

No i na początku miałem kupić monitor, ale na każdym forum było - " kup plazmę", "kup plazmę" "a najlepiej Panasonica" i tak skończyłem z plazmą Panasonica o której to dopiero po fakcie dowiaduje się że ma największe problemy z dynamicznym fałszywym konturem w grach ze wszystkich telewizorów obecnych na rynku.

Dokładnie to samo mogę napisać. I wątpie ze to sie wogole nadaje do reklamacji. W dodatku już nie mam pudełka. Masakra jakaś :/ PS. Ale skoro plazmy tobie nie radzą z False Contour to czemu MW2 działa świetnie? Najgorsze jest to ze kierowałem się tym czasem reakcji który w lcd był daremny i smużyło mi na poprzednim TV. A teraz nowy TV robi to samo...:////
 
Ostatnia edycja:

Filip88

New member
Dziwna sprawa bo to znikło tylko w Modern Warfare 2. Potem uruchomiłem np. Medal of Honour i spowrotem jest ten holerny lag. a wygląda on dokładnie tak. tylko nie jest zielony. Poprostu podwójny obraz sie robi. Strasznei sie wkurzam bo to oczy męczy :/



Dokładnie to samo mogę napisać. I wątpie ze to sie wogole nadaje do reklamacji. W dodatku już nie mam pudełka. Masakra jakaś :/ PS. Ale skoro plazmy tobie nie radzą z False Contour to czemu MW2 działa świetnie? Najgorsze jest to ze kierowałem się tym czasem reakcji który w lcd był daremny i smużyło mi na poprzednim TV. A teraz nowy TV robi to samo...:////

Mam od niedawna panasonica p42gt20 i jest ten sam problem u mnie. Doczytałem się że wszystko zależy tu od ilości fps. W MW2 nie widać tego efektu bo gra chodzi na 50 fps. Najśmieszniejsze jest to że w trybie gra, wygląda to najgorzej. Kolory może są fajne, ale obraz się dwoi przy każdym nie wielkim ruchu jakby był 3d. Troche lepiej jest w trybie THX dla gier poniżej 50 fps i przy odpowiednich ustawieniach. Posty w tym temacie są już troche stare więc mam pytanie czy może rozwiązaliście jakoś ten problem :)
 
Do góry