TX-P42G30E - kod 7 TNPA5457?

kamyk1313

New member
witam,
Pół roku po upływie gwarancji mój "panas" umarł. Dzieci oglądały bajkę, TV po 3h się wyłączył (tak mam ustawiony) i już się nie włączył, sygnalizując czerwoną diodą kod 7. Serwis Panasonica poinformował mnie, że na 99% to uległ uszkodzeniu moduł TNPA5457, a koszt naprawy to 800zł + 50zł ekspertyza. Czy jest sens to naprawiać? Z informacji serwisu wynika, że ten moduł jest awaryjny i np po 3 miesiącach znowu może ulec awarii.
Dodam, że mój 1,5 roczny syn "zaatakował" kiedyś TV drewnianym klockiem i w dolnym lewym rogu na szybie jest pajączek, ale nie wpływał on na komfort użytkowania, a TV działał normalnie.

Krew mnie zalewa jak Panasonic traktuje klienta.

Kupujesz TV za 2700zł, czytając opinie, porównując różne modele i producentów. Wybór padł na Panasonica mającego najlepszą opinię jako producenta plazm oraz jakościową. Za 2700zł w 2011 był duży wybór TV, ale ja zaufałem Panasonicowi i się przeliczyłem. Teraz proponują mi naprawę za 850zł!!!
 

kamyk1313

New member
jak wymienisz to przeciez na ta czesc powinienes dostac nowa gwarancje a co do reszty to Twoj wybor :p
powinienem? Ale nie jak na nowy TV, tylko może jeden miesiąc. Generalnie 850zł to nie jest opłacalna naprawa. To jest jakieś 50% wartości TV!!! Jeżeli liczą na to, że nie naprawię, a kupie kolejnego Panasonica, to sprawdzi się to tylko w połowie... bo nie naprawię za taka kwotę, a Panasonic u mnie na ścianie już nie zawiśnie (nowy)
 
Do góry