TX-P42G20E czy TX-P42S20E?

seboos

Member
Witam, z racji że jest to mój pierwszy post tutaj na forum chciałbym się przedstawić ;) Mam na imię Sebastian i chcę wszystkich przywitać;p

wracając do tematu, stoję przed wyborem zakupu telewizora i decyzja zapadła, że ma być to plazma i że wielkość ekranu ma być 42 cale. kwota jaką chcę przeznaczyć na zakup jest skala budżetu 2000-3000zł z ewentualną dopłatą około 200-300 jak będzie coś na prawdę dobrego.

Oczywiście interesuje mnie najbardziej odbiór osobisty najlepiej w Katowicach albo gdzieś w pobliżu Sosnowca
i znalazłem Panasonica TX-P42G20E z Electroworlda za 3299zł oraz tańszy o 1000zł (niestety już w sklepie internetowym) TX-P42S20E. I teraz moje pytanie pomimo złączy i wejść duża jest różnica w wyświetlaniu obrazu na tych telewizorach?

Telewizja jaka będzie używana to kablowa cyfrowa telewizja i filmy DVD i czasem HD. A w przyszłości HD i może BR.

Czytałem gdzieś żę model G20 ma coś wspólnego z wifi. czy to jest prawda?

Pytaniem ostatecznym jest czy taka różnica - 1000zł jest warta by dopłacić do G20?

Oczywiście dodatkowo będzie dokupione kino domowe ale to w przyszłości i zależne od ceny telewizora ;)

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jaka odległość od telewizora ?
jak słońce świeci w mieszkaniu ?
siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych ?
 

kaukaz

New member
Bez reklam
g20 posiada znacznie lepsze wyposarzenie 2USB jedno z mozliwoscią podłączenia WIFI gniazdo ethernet i funkcję pracy w interku i kompie DNLA:eek:k: Co do obrazu to zalętą G20 są zawansowane możliwości jego ustawiania no i tryb THX który w załorzeniu jjest doskonały do oglądania filmów w zaciemnionym pokoju :roll:
 

marcco73

New member
witam
też mam ten dylemat czy P42G20 czy może P46S20?
- odległość ok. 3m z bocznych foteli, ok 4m na wprost
- pokój jasny,okno od południa,promienie z boku na TV
- sygnał SD satelita, DM500 po kompozycie
- ogladany w dzień przez dzieci,wieczorem i nocą dorośli - głównie sport
- do tej pory CRT 32'
- nie zależy mi na nagrywaniu
jako że cena tych dwóch modeli jest prawie identyczna,czy lepiej wybrać mniejszy 42' ale z lepszym wyposażeniem (panelem?)czy może większy 46' ale uboższy.
I najważniesze,czy jakość obrazu jest zdecydowanie lepsza w G20?
Z góry dzięki za porady,marcco73
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy Twoich warunkach mówiąc o jakości pozostałbym przy S20. Z tych odległości nic więcej na G 20 nie zobaczysz .
 

seboos

Member
http : //iv.pl/ viewer.php? file=84424589553918381391 .jpg (nie moge jeszcze dawac linkow ;d)
Pokoj wyglada mniej-więcej tak. Jest usytuowany od południa więc przez cały dzien swieci słonce do około 17-19.

Lecz tv jest przewaznie ogladany wieczorami z łozka wiec odleglosc okolo 4m

bedzie ogladany pod katem nie wiekszym niz 45st
 

Lendziu

New member
Cześć Seboos :|

Też Ci polecam p42s20e.. Jedyny brak to to, że nie podepniesz pod niego komputera (nie ma wejścia VGA, tylko HDMI), ale to nie problem, bo zamiast tego można dokupić przecież box'a za 400zł i przeczyta wszystko łącznie z full hd.
Np taki za 350zł: Odtwarzacz WD TV HD Media Player FULL-HD FV Gwar24 (1055036879) - Aukcje internetowe Allegro

TV tanio dorwiesz w sklepie Mix Media w Gliwicach ul. Reymonta 16. Jest po 2510zł, ale potarguj się trochę, bo ja dałem u nich 2379zł (i to przez alledrogo, czyli płacili jeszcze prowizję):
MIX-MEDIA - Sklep AGD RTV FOTO IT ARMATURA ELEKTRONARZĘDZIA - Telewizor plazmowy PANASONIC TX-P42S20E


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Bucek

Banned
Cześć Seboos :|

Jedyny brak to to, że nie podepniesz pod niego komputera (nie ma wejścia VGA, tylko HDMI), ale to nie problem, bo zamiast tego można dokupić przecież box'a za 400zł i przeczyta wszystko łącznie z full hd.

klamstwo jak ch.....

do kazdego prawie Tv w jakis sposób podepniesz komputer ...

a HDMI jest wlasnie po to, żeby osrać analogowe VGA i użytkować łącze cyfrowe ...


pytanie:

jaka siećjest w G20? 100MB czy 1GB?
 

Lendziu

New member
przecież napisałem, że nie podepniesz poprzez VGA, bo nie ma wejścia..
oczywiście da się przez HDMI, ale trzeba mieć HDMI w lapku/komputerze..
Jak się tego nie ma to pozostaje nam BOX.
 
Ostatnia edycja:

seboos

Member
No dobra, ale wyczytałem, że g20e jest na neopdp a s20e na zwyklym pdp. Nie bedzie sie wypalac ten s20e? Czytałem że własnie NeoPDP słynie z tego ze brak na nim wypalania logo czy innych stalych znakow

Lendziu my sie znamy? :/
 

Panassos

New member
przecież napisałem, że nie podepniesz poprzez VGA, bo nie ma wejścia..
oczywiście da się przez HDMI, ale trzeba mieć HDMI w lapku/komputerze..
Jak się tego nie ma to pozostaje nam BOX.


Wcale nie trzeba aż mieć HDMI na karcie graficznej, wystarczy zwykłe DVI i przelotka na HDMI i po kłopocie. Ja tak wypróbowałem na swojej plaźmie i obraz jak żyleta. Co ciekawe jak podłączyłem przez VGA to obrazu nie było. Chyba coś źle ustawiłem.
 

Lendziu

New member
DVI i HDMI to sygnał cyfrowy, więc problemu nie ma.
VGA to sygnał analogowy i wbrew pozorom nie można go podpiąć pod analogowy component, bo to znowu inny format sygnału analogowego, więc nie przeczyta.

Jeśli ktoś nie ma cyfrowego wyjścia w komputerze to pozostaje beznadziejna jakość po SCART lub zakupienie karty graficznej do komputera (wewnętrzna/zewnętrzna) lub BOX.
 

seboos

Member
Nie złaźcie z tematu ;p

Pytaniem moim jest to, czy jest sens dopłacać ten tysiąc zł do G20E czy lepiej dołożyć do lepszego kina domowego a S20E wystarczy (mowa tu o 42 calach)
Chodzi też oto czy jest róznica znaczna przy panelu bo w opisach jest że G ma neo PDP a S20 ma zwykłe PDP
 

seboos

Member
Bo myślisz, że ja chorwackie testy czytałem:p Pytam tych co się znają na rzeczy i umieją jasno i prosto nakierować takiego laika w temacie jak ja.
 

grzegorz1981

New member
Bo myślisz, że ja chorwackie testy czytałem:p Pytam tych co się znają na rzeczy i umieją jasno i prosto nakierować takiego laika w temacie jak ja.
Może nie jestem ekspertem, ale śmiało możesz brać S20. No chyba, że jesteś maniakiem i masz zamiar robić jakieś pomiary czerni itp. Na oko praktycznie nie ma różnicy między S20 i G20 dla normalnego człowieka, więc lepiej ten 1000 zł przeznaczyć na jakiś inny cel.
 

seboos

Member
Coś się zmieniło w tej materii? Nadal lepiej kupić tańszy model S20 niż droższy G20? Czy coś ciekawego wyszło bo nie było mnie w posiadaniu internetu przez całe wakacje i nie miałem się jak przyjrzeć ofertom? :)

Jak sprawuje się to 600hz? jest odczuwalne?
 
Do góry