TX-P42G20E - czy mam odpowiednią odległość od TV i czy się nada do potrzeb...?

cassub

New member
oj, don111...
Nawet Twoj dekoder nie wypusci 60 Hz!
Oczywiscie sygnalu europejskiego.
Nie ma takiej mozliwosci.
Zajmuje sie technika satelitarna nie od dzis.
 

don111

Banned
no to widać zatrzymałeś się w tej technice na latach 90-tych
na wyjściu hdmi niemal wszystkich dekoderów można wybrać tryb 50 lub 60hz, efekt z płynnością Panasoniców jest taki jak opisałem
 

adamadamadam

New member
Dobra - to teraz jeszcze jedna sprawa.

Załóżmy, że zakupiłem telewizor (panasa), odbieram go osobiscie w poznaniu i jade z nim do domu.

Co powinienem z tv zrobic na starcie, zeby sprawidzc, czy wszystko z nim jest ok - jest jakas procedura testowa zeby zobaczyc czy nie ma pikseli martwych/ wypalonych/ wadliwych?

cos konkretnego nalezy zrobic, czy zwyczajnie podlaczyc i zaczac od razu uzytkowac (uczyc sie go :) )


wiem ze pytanie jest dosc lakoniczne, ale jesli moge wykryc jaks wade przez jakies konkretne testy, to lepiej zrobic to od razu. . . wowczas wymienia mi tv na nowy lub zwroca kase...
pozniej jak cos wyjdzie to juz serwis
(tak mi powiedzieli w sklepie w kt chce kupic. nie podaje gdzie, bo nie wiem czy wolno :) )
 

ipsz

New member
Dobra - to teraz jeszcze jedna sprawa.
Załóżmy, że zakupiłem telewizor (panasa), odbieram go osobiscie w poznaniu i jade z nim do domu

Swego czasu zmieniłem PY80 na G20, teraz po uszkodzeniu G20 mam V20 i radzę, jeśli chcesz plazmę Panasonica to idź od razu w V20. Różnica jest zdecydowana i niezaprzeczalna. Wyraźny skok jakościowy. I teraz jest dobry moment na zakupy bo za chwilę wychodzą nowe modele.

Co do wypalania logo - udało mi się to w przypadku TVN24 w G20. Nie zwracałem uwagi na początku eksploatacji, nie wyłączyłem funkcji dostosowywania jasności i kontrastu w zależności od oświetlenia (nazywa się to ECO) a była wiosna i słońce za oknem. Ale pomimo, że nie wyglądało to dobrze, poradziłem sobie z problemem w ciągu 2 tygodni zostawiając TV z włączonym programem do usuwania powidoków więc nie jest to usterka nie do przeskoczenia.

W kwestii wyboru LCD/Plazma - dla mnie nie ma alternatywy, chyba że mowa o TV do sypialni, dla dzieciaków do PS3. Ale kino domowe to tylko plazma. Obraz z PS3 też wygląda lepiej - LCD uwydatnia w konsolach problemy z obróbką krawędzi, plazma to wygładza. LCD nie pozwala na taki obraz jaki generują plazmowe ekrany (mnie osobiście obraz LCD przeszkadza ze względu na przejaskrawienia i nienaturalność). I nie mówię o danych katalogowych ale o przyjemności oglądania. Nie ma też znaczenia czy mówimy o obrazie z kablówki, BR czy PS3. To inny świat. Oczywiście nie dla każdego to się liczy. Wadą plazmy są nie przez wszystkich widziane zielone poświaty (mnie to nie przeszkadza, muszę sie skupić żeby zauważyć) i (moim zdaniem) nie zawsze płynne przejścia kolorów - trzeba o tym pamiętać.

Nie mniej nie sugeruj się do końca moim zdaniem, potraktuj to jako podpowiedź. Podobnie jak w świecie samochodów, jedni patrzą na osiągi nowoczesnych diesli a innym sprawia przyjemność dźwięk wolnoobrotowej widlastej ósemki. Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czego tak naprawdę potrzebujesz jednak na pewno ani czytanie testów ani oglądanie TV w sklepie nie pozwoli na poprawną odpowiedź.

Co do transportu, ze względu na kruchość staraj się przewieźć TV w maksymalnie pionowej pozycji.
 

ipsz

New member
@ipsz

a mozesz mnie przekonac dlaczego wlasnie V a nie G?

Tylko i wyłącznie ze względu na jakość generowanego obrazu. Napisałem o tym już gdzieś w innym poście - gdybym wiedział jak pracuje V20 to nie brałbym G20 pod uwagę. Przesiadka z 42PY80 na P46G20 była tylko wielkościowa i zmieniła się ilość opcji. Wymieniłem bo potrzebowałem większego obrazu i chciałem mieć "płynną" obróbkę sygnału 24p. Szczerze mówiąc zmiana kosmetyczna.

Owszem, nowe opcje okazały się działać tak jak się tego spodziewałem (smooth film 24p może się nie podobać ale wrażenie robi) ale przeszkadzała mi średnia jakość wykonania obudowy choć to nie ma żadnego związku z generowanym obrazem (po pewnym czasie przestałem to zauważać) i jednak nie zawsze czarna czerń (pomimo hymnów pochwalnych na wielu forach). Ale kiedy pierwszy raz w domu uruchomiłem V20 uśmiechnąłem się od ucha do ucha. Nie wiem czy nie jest to moje wrażenie ale wydaje mi się, że obraz jest obrabiany bardziej płynnie (szybsza reakcja fosforu? lepsza elektronika?). Śmiało mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z obecnego telewizora i że jego jakość przyćmiła nawet fakt, że zmiana w tym wypadku była spowodowana przypadkiem losowym a więc i nieplanowanym wydatkiem.

Ostatnio myślałem o kupnie 42" do innego pokoju. Mając do wyboru w tej samej cenie 42GT20 i 42V20 bez wahania wybiorę ten drugi, pomimo że pierwszy jest telewizorem 3D.

Zapomniałbym - obudowa V20 to porządnej jakości plastik a nie budżetowa czerń G20. Piszę o tym bo przed zakupem obawiałem się koloru obudowy tego telewizora ale w praktyce wygląda to bardzo porządnie. Pchany ogólną modą na wszechobecną czerń myślałem, że będzie nieciekawie a rzeczywistość przyjemnie mnie rozczarowała.

Nie wiem czy Cię to przekonało, ale zanim zapłacisz za G20 zastanów się dwa razy. Bo jest V20.
 

adamadamadam

New member
Bo V 20 jest lepsza.

Błagam - dajcie wyczerpującą odpowiedź, dlaczego lepiej - poza tym, że rzeczywiście obudowa jest tragiczna tego G20 w porównaniu do V20... to co we "flakach" tego TV przemawia za zakupem V-ki?


PS: sprzedawca w jednym ze sklepów przekonywał mnie dziś, że plazma mnie zje kosztem prądu (dziennie będzie pracował ok 5 godzin)... ale w innym sklepie z kolei facet powiedział, że w tym przedziale cenowym tylko brać plazmę i tylko G20 i że nie zeżre mnie przez koszty prądu...


PS2: wyłączona plazma ma szary ekran? Bo taki widziałem... Po włączeniu dopiero robi się czarny (jak jest czarne tło)?


PS3: Ani model V20 ani G20 nie miał żadnej szyby :/ z tego co pamiętam, to były to gładkie ekrany, ale nie z jakąś szybą....?


Pozdr
 
W

witek_z

Guest
adamadamadam, V ma lepszy procesor i czerń. (więcej już nie trzeba pisać)
 

adamadamadam

New member
Czy cena 3 499 za P42V20 jest ok, czy może poczekać jeszcze na obniżkę?
W takiej cenie znalazłem najniżej i jeszcze się waham, czy dodać te 300-400 zł względem G20...
 

ipsz

New member
(...) i jeszcze się waham, czy dodać te 300-400 zł względem G20...

Moim zdaniem różnice pomiędzy G20 i V20 są warte więcej niż 400 zł więc nie ma na co czekać. Pamiętaj, że płacisz między innymi za przyjemność oglądania a tej nie da się wycenić. Podobnie jak czasu, który będziesz przeczekiwał na obniżkę ceny. Kupuj, oglądaj i ciesz zmysły.
 

Cichy123

New member
Czy cena 3 499 za P42V20 jest ok, czy może poczekać jeszcze na obniżkę?
W takiej cenie znalazłem najniżej i jeszcze się waham, czy dodać te 300-400 zł względem G20...


W sklepie internetowym masz 150 zl taniej.
Oczywiscie lepiej V niz G - lepsza czern, dodatkowy tuner DVB-S i WIFI w zestawie (ktory zawsze mozna sprzedac).

Ja bym nie czekal... chyba ze na V30 :krol:
 

Cichy123

New member
Nie będzie V30.
W serii na 2011 rok, najwyższym modelem plazmy 2D będzie G30.

Panasonic introduced three full HD 3D model lines for 2011- the VT30, GT30 and ST30. In addition, Panasonic offers the S30 and V30 series in traditional 2D 1080p technology, for a total of 19 Plasma screens available in 2011.
 

adamadamadam

New member
Panasonic introduced three full HD 3D model lines for 2011- the VT30, GT30 and ST30. In addition, Panasonic offers the S30 and V30 series in traditional 2D 1080p technology, for a total of 19 Plasma screens available in 2011.

No tak - tylko kiedy to będzie?
Ceny v20 pójdą może wówczas w dół?
Tylko ile? czy jest sens czekać?

Na v30 czy g30 to i tak nie mam co czekać, bo nie wierzę, żeby nie były jak wyjdą droższe, niż te 3500 zł, które chcę wydać...
 

don111

Banned
jeśli nie zależy Ci na 3d to się nie zastanawiaj, lepszego tv od V20 nie kupisz na chwilę obecną w zbliżonej cenie... na dalszą obniżkę też raczej nie ma co liczyć bo i tak ceny spadły i to mocno
 

fish_dvb

New member
Panasonic introduced three full HD 3D model lines for 2011- the VT30, GT30 and ST30. In addition, Panasonic offers the S30 and V30 series in traditional 2D 1080p technology, for a total of 19 Plasma screens available in 2011.

Świeże info (prosto z Japonii), że nie będzie V30:
"Definitely no V30 model this year. The product line is set for the year and there is no high-end 2D V series and that’s direct from the TV development team! Rumour stops here."

Cały tekst tutaj: AVForums.com - View Single Post - Panasonic Japanese Press trip Blog
 
Ostatnia edycja:

c24rny

New member
Green ghosting w SD widoczny jest az za nadto.
Kolejny raz odradzam.
Ja mojego G20 ( ma dwa miesiace ) wlasnie probuje sprzedac za 2450.

przez takie komentarze przez 2 miesiące wstrzymywałem się z kupnem G20.
kilka dni temu kupiłem w dobrej cenie jakiegoś leda sharpa ale przez masakryczny input lag na drugi dzień oddałem.
dzisiaj w dobrej cenie wziąłem G20 i muszę zdecydowanie powiedzieć że niezdecydowani nie mają się nad czym zastanawiać.
intensywnie gram w COD:MW2 i ważniejszy jest minimalny input lag niż GG
green ghosting owszem istnieje ale jest to zupełnie nieprzeszkadzająca wada.
a w normalnych warunkach w SD owego zjawiska praktycznie nie widać.
nie ma sensu straszyć GG potencjalnych nabywców.
dla porównania miałem jakiś lg lcd, sharpa led, i muszę powiedzieć że plasma najlepiej radzi sobie z kanałami SD. a reszta wiadomo..
 

c24rny

New member
"TX-P42G20E - czy mam odpowiednią odległość od TV i czy się nada do potrzeb...?"


Witam!
Z góry przepraszam jak nie ten dział :(

Pytanie jak w temacie - mam chrapkę na ten TV TX-P42G20E - a moja odległość od TV przedstawiona tutaj:
http :// i56.tinypic.com/5ui9h3 . jpg
(odległość 2.2 metra)

Czy 42 cale to nie za dużo?

Dalsze pytania:
czy tv nada się do:
tv kablowa inea poznan - pakiet wygodny HD
filmy z pendrive
filmy bezpośrednio z komputera
sporadycznie chciałbym zagrać w coś na TV (na podłączonym komputerze) - czy ten tv się do tego nada? czy wiadomo coś o input-lagu? jeśli takowy jest, to czy to da mocno się we znaki podczas dynamicznych gier fps lub np F1 2010?

dodatkowo powiedzcie mi proszę czy w tej generacji plazmy jest jeszcze taki problem, że wypalają się białe elementy - np logo jakiejś często oglądanej stacji - czy to są mity?


Pozdrawiam i z góry dziękuje za odp.

bierz. bierz a będziesz zadowolony
jesli chodzi o input-lag to go nie ma - zaciekle gram w COD
green ghosting owszem wystepuje ale nie ma sie czym przejmowac - nie przeszkadza
co do wypalania elementow z ogladanych programow to po 4h ogladania jednego programu niczego nie zauwazylem.
co prawda po 10 min bialego napisu na czarnym tle, powidok zostal ale na tyle minimalny ze bylo go widac tylko na czrnym tle zaznaczam ze tv kupilem dzisiaj.
w takiej cenie nic lepszego nie kupisz. i nie kieruj sie opiniami onanistow sprzetowych bo w brew pozorom za niewiekla kase mozna miec fajny sprzet
 
Do góry