TX-P42C3E czy TX-P42X20

hd4ever

New member
Pomóżcie, który wybrać. Niby 42C3E ma Viera Cast ale spotkałem opinię, że ma on niezbyt dobry obraz, niezadowalającą czerń. Czy zatem 42X20 ma może lepszy obraz?
W sumie bardziej mi zależy na jakości obrazu, czerni a mniej na "polepszaczach" typu 600Hz czy IFC. Z drugiej strony, przy porównywalnej cenie VieraCast przydałaby się.
Oto mój dylemat, proszę, pomóżcie.
Sam mam 50", też Panasa, VT a to ma być odbiornik dla rodziców, którzy mają analogową kablówkę.
Pozdrawiam
 

jdud2

New member
Może ta opinia na coś ci się przyda…
Mam 42 cale VT20 oraz 37 cali X20, i mogę powiedzieć, że jeżeli liczysz na dobry obraz w X20 to możesz się rozczarować, albo i nie – zależy jak ci to spasuje.
Jednak skoro mam obydwa to mogę powiedzieć, że ja osobiście uważam X20 za nieudany TV. Wkurzyła mnie ziarnistość obrazu, a także jakby hmm niestabilność konturów i postaci (stawiam na sporo gorszy procesor do obróbki sygnału). Denerwująca jest też co chwilowa lekka (ale jak zauważalna!) zmiana natężenia czerni i barw. TV chyba próbuje dostosować się do warunków oświetleniowych w pokoju. Jest to coś jakby działający tryb eco, tylko że eco mam wyłączone.
Efekt jest taki, że lepiej ogląda mi się kablówkę analogową na VT20 niż na X20.
 

hd4ever

New member
Dziękuję za radę. C3E stoi już u rodziców. Na razie na antenie kablówki! odbiera 5 kanałów MPEG4 (dom jakieś 1200m w prostej linii od nadajnika). Nie miałem czasu jeszcze na ustawienie kanałów kablówki analogowej.
Z zakupionych plazm chyba sumarycznie najlepszy obraz daje 46PY80, oceniam go nawet na ciut lepszy od 50"VT20. Takie moje subiektywne odczucie.

Pozdrawiam
 
Do góry