TX-NR515 czy TX-NR414

RiedelS

New member
Czy warto dopłacać ?
Waham się przed zakupem pomiędzy tymi dwoma aplitunerami.
Aplituner TX-NR515 lub tańszy TX-NR414. Poniżej link do specyfikacji.

Onkyo - Produkty ť Kino domowe ť Amplitunery kina domowego

Zastanawia mnie czy wato dopłacać do lepszej klasy czyli do TX-NT515
Podłączenie będzie do JBL Loft 5.1. Nie wiem na co zwracać uwagę.
Czy funkcje które posiada 515 a pozbawiona jest 414 będą mi niezbędne przy wykorzystaniu tego zestawu kolumn ?
Proszę o podpowiedź.
 

RiedelS

New member
Skoro wybrałem i kupiłem i wywaliłem dosyć sporą kasę, to będę zachwalał :) a co...

Dla osób które chcą kupować taką konfigurację to polecam, jeśli inną to nie wiem bo nie testowałem. Miałem co prawda wcześniej odsłuch i OBSIDIANów 600HCP i tych JBLów LOFTowych tyle że na wzmacniaczu YAMAHY.
Zdecydowałem się na JBLe, a zestawione z ONKYO usłyszałem dopiero w domu....i łał....gra to rewelacyjnie. Satysfakcja pełna.
Miałem dylemat czy inwestować w TX NR515 czy TX NR414 ale nie uzyskałem podpowiedzi wiec musiałem się powołać na opinie sprzedawcy, a ta jak wiadomo nie zawsze może być szczera.

Co do osłuchu już w warunkach domowych:
Nagrania w DTSie brzmią elegancko, tego oczekiwałem i się nie zawiodłem. Bass jest na swoim miejscu, nie męczy i się nie narzuca w średnim przedziale, po prostu nie przytłacza jeśli można tak to nazwać. Sub odzywa się kiedy musi a jak się już odezwie to przyjemny dreszczyk. Ogólnie bas w kolumnach fajny ale ten z suba dopełnia całej radochy.

Pewnie panowie audiofile będą rechotać pod nosem że tak zachwalam dla nich sprzęt low-budżetowy ale Ja się cieszę jak małe dziecko.

Co do wyglądu 5.1 to prezentują się naprawdę poprawnie, design minimalistyczny bez żadnych udziwnień świecidełek. Czarne proste kolumny, pasują do wszystkiego, jedynie sub brzydki. Stoi w miejscu gdzie go nie widać wiec problemu nie ma.

Co do amplitunera ONKYO to po pierwsze powinni wywalić gościa który pisze instrukcje obsługi. Zamotana torszku.
Drugiego gościa którego powinni wywalić to tego od pilota, choć wygląd schludny to rozwiązania iście daleko-wschodnie.

Pierwszy raz spotykam przycisk na pilocie który aktywuje/deaktywuje uruchamianie części funkcji aplitunera i nazywa się dokładnie tak jak inny przycisk który wyłącza/załącza ampli.
Hmm ... że zacytuję "a komu to potrzebne, a dlaczego"?

Jest menu ekranowe (tylko przez kabel HDMI), (logicznie, czytelne i intuicyjnie rozpisane) jest system kalibrowania głośników w stosunku do akustyki pomieszczenia, robi to przyzwoicie. Jest radio internetowe, jest mnogo trybów odtwarzania. Tuner można aktualizować (soft) przez neta.

Ampli jest 7.2 ale wątpię iż podłącze do niego jeszcze 2 głosniki i kolejnego suba. Jet możliwość bi-amp. ale moje głosniki nie mają takiej opcji wiec też jak dla mnie element zbędny.

Jeśli chodzi o system polepszacza wideo i skalowanie do 4K to wydawać się by było że to jakiś "chłyt marketingowy" ale do końca to nie wiem bo na razie leci obraz wysokiej jakości.

Bawię się tym dopiero od 3 dni i tylko tyle mogę powiedzieć, doświadczeń nabiorę z czasem wiec jeśli ktoś będzie chciał coś wiedzieć więcej to proszę pisać. Będę badał i sprawdzał na bieżąco.
 

shogun990

New member
co do pilota to aktywacja /dezaktywacja funkcji
jest całkiem fajna jak skonfigurujesz pilot pod inne urządzenia np ja steruje tym pilotem tv odtwarzacz cd i pożyczone dvd :)
 

RiedelS

New member
No niby tak. Ale jest to dla mnie nowe. Co do sterowania z pilota ONKYO innych urządzeń.
TV bez problemu łyknął, DVD Philipsa również.
Została mi N-ka i WD Live. MA ktoś może jakąś wiedzę odnośnie kodów tych urządzeń ?
 

werf

Active member
Bez reklam
N-ka to temat nie do przejścia ale próbuj kodów szukaj w dekoderach ADB
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry