TX-L39E6E / Problem z HBBTV

kapciu75

New member
Cześć mam problem z telewizorem Panasonic TX-L39E6E. Od pewnego czasu zawiesza się klawiatura numeryczna w pilocie. Pilot jest sprawdzony, to nie kwestia baterii. Dodam, że nawet przy zawieszonych klawiszach numerycznych zielona dioda w telewizorze miga po przyciśnięciu, któregoś z przycisków. Pozostała cześć pilota działa bez zarzutu. Klawiatura numeryczna zawiesza się jakieś 5-10 minut po włączeniu telewizora. Nadal możliwe jest przełączanie kanałów przyciskiem zmiany kanałów +/-. Po użyciu klawisza +/- klawiatura numeryczna odwiesza się. Właśnie wróciłem z serwisu Panasonica, gdzie pracownik powiedział mi, że problem pojawia się po podłączeniu telewizora do internetu. Winowajcą jest HBBTV (telewizja hybrydowa). Pan wziął 150 PLN za wyłączenie HBBTV w telewizorze. I powiedział, że problem może wrócić po przywróceniu TV do ustawień fabrycznych. Nie ma rozwiązania długofalowego. Czy ktoś z Was wie jak wyłączyć HBBTV w menu serwisowym telewizora. Nie uśmiecha mi się płacić za każdym razem, kiedy będę zmuszony do powrotu do ustawień fabrycznych.
 

p_tutka

New member
Cześć mam problem z telewizorem Panasonic TX-L39E6E. Od pewnego czasu zawiesza się klawiatura numeryczna w pilocie. Pilot jest sprawdzony, to nie kwestia baterii. Dodam, że nawet przy zawieszonych klawiszach numerycznych zielona dioda w telewizorze miga po przyciśnięciu, któregoś z przycisków. Pozostała cześć pilota działa bez zarzutu. Klawiatura numeryczna zawiesza się jakieś 5-10 minut po włączeniu telewizora. Nadal możliwe jest przełączanie kanałów przyciskiem zmiany kanałów +/-. Po użyciu klawisza +/- klawiatura numeryczna odwiesza się. Właśnie wróciłem z serwisu Panasonica, gdzie pracownik powiedział mi, że problem pojawia się po podłączeniu telewizora do internetu. Winowajcą jest HBBTV (telewizja hybrydowa). Pan wziął 150 PLN za wyłączenie HBBTV w telewizorze. I powiedział, że problem może wrócić po przywróceniu TV do ustawień fabrycznych. Nie ma rozwiązania długofalowego. Czy ktoś z Was wie jak wyłączyć HBBTV w menu serwisowym telewizora. Nie uśmiecha mi się płacić za każdym razem, kiedy będę zmuszony do powrotu do ustawień fabrycznych.
Dzień dobry

Też jestem posiadaczem telewizora Panasonic i też miałem podobny objaw polegający na tym, że podczas emisji meczów Euro 2016 przestawały działać przyciski od 0 do 9 oraz OK na pilocie od telewizora. Co uniemożliwiało zmianę kanału telewizyjnego oraz dostęp do podstawowych funkcji telewizora.

Źródłem problemu była nieprawidłowo wykonana aplikacja HbbTV przez TVP specjalnie na Euro 2016, a dokładnie przyczyną błędu było: "nieumiejętne zarządzanie dostępem do przycisków pilota z poziomu aplikacji HbbTV". Generalnie ten błąd dotyczył wszystkich modeli TV i jest to jeden z podstawowych błędów popełnianych przez osoby niedoświadczone w produkcji aplikacji HbbTV na TV.

W związku z tym rekomenduję złożenie odpowiedniej reklamacji do TVP wraz z prośbą o zwrot kosztów "naprawy" TV. ( TVP -> Centrum Informacji -> Informacje dla Widzów -> Kontakt dla Widzów )

Jeżeli ta naprawa została wykonana w autoryzowanym serwisie firmy Panasonic - to też można złożyć stosowną reklamację. Telewizor był i cały czas jest sprawny. Generalnie w takim przepadku przedstawiciel firmy Panasonic powinien zgłosić ten błąd u nadawcy telewizyjnego.

Pozdrawiam
Paweł
 
Do góry