Tx-l37g20e + pc (serwe mediów)

szczypior662

New member
Witam.Mój problem jest następujący...chciałbym stworzyć serwer mediów na swoim PC ale jak bym nie probowal zawsze gdzies jest jakis problem...a dokladnie brak polaczenia.Łacze PC z TV za pomoca kabla podczas automatycznego ustawiania ip nic zupelnie sie nie dzieje (chyba sie nie widzą) natomiast gdy ustle recznie IP to przynajmniej to przechodzi ale wtedy mam problem znowu z bramą...komp jest na styst. xp. Mam jeszcze livboxa od tps-a i jak podlacze do niego TV to jest internetbez problemu.Moje pytanie jest nastepujące jak stworzyc ten serwer mediów???? szukałem czytałem i nic zupelnie nie ma na ten temat a bynajmniej do tego modelu TV. Z gór wielkie dzięki za pomoc
 

mirekwr1

Member
Ja zainstalowałem darmowy program Serviio. Obecnie w wersji 5.0 wspiera on profil Panasonic Viera. Technicznie mam to rozwiązane tak, że TV mam podpięty do routera skrętką. I jest to chyba najprostszy i najpewniejszy sposób, niczego nie trzeba konfigurować, zero kombinacji z udostępnianiem w Windowsie etc. Rozumiem, że ty chcesz zrobić to z wykorzystaniem dwóch kart sieciowych i udostępniać odbiornikowi internet za pomocą PC? Jakiś czas udostępniałem tak internet pecetowi syna, ale zdarzały się różne problemy, a to z przyczyny firewalla, a to XP-kowi coś się przywidziało, więc kupiłem za 80 zł router i teraz mam święty spokój. I bez problemu chodzi mi i Viera Cast, i serwer mediów.
 

szczypior662

New member
W sumie to bardziej chodzi mi o utworzenie serwera mediów a internet w TV nie jest konieczny na nim mi bardzo nie zalezało,lączyłem za pomoca dwoch kart sieciowych poniewaz uważałem że to jest najprostszy sposób.Teraz tylko pozostaje kwestia czy modem livebox może działać w ten sam sposób co router(niby nim jest ale róznie może to być ze sprzętem od tp) sproboje polaczyc tak jak mowisz.Tylko w TV i na kompie mam miec na automatyczne przydzielanie IP??
 

foszmat

New member
Jak masz Windows Media Player 12 (Windows Vista i 7) to go uruchom, skonfiguruj przesyłanie strumieniowe i z udostępnij foldery z filmami, zdjęciami, muzyką które chcesz. I dalej sobie to przeglądasz na TV poprzez DLNA. Pamiętaj, że WMP12 musi być włączony jak chcesz z poziomu TV przeglądać media.
 

adacho1988

New member
Obecnie z tego co testowałem najlepiej Spisuje się Mezzmo. Jako jedyny transkoduje w locie matroskę (mkv) bez problemu, nawet z dźwiękiem w dts-ie. Odpala większość formatów video. Wspiera również Panasonica. Jedyny olbrzym minus: brak napisów. Na stronie podają, że będą napisy dla Panasonica (SUB, SRT) w przyszłej wersji. Na razie są tylko dla BD-playerów LG i kilku innych urządzeń. Także nic innego, jak tylko czekać na dobry serwer DLNA.
 

stirl

Member
Witam
podbije temat bo napotkałem problemy w probie zrobienia z pcta serwera mediow. Bawilem sie Mezzmo i TwonkyMedia ale moj e30e nie widzi caly czas serwera.

W mezzmo zdefiniowalem adres ip jak i rodzaj urzadzenia, sam tv spokojnie smiga po internecie pieknie.
 
Do góry