TX-55EX600E czy TX-58EX703E

Fl0w

New member
Jak w temacie, czy warto dopłacać 700zl do serii ex700?
Czytałem oba testy serii ex600 i ex700 z forum i jeszcze większy narobiły mi metalik w głowie :)
 

Greeg58

New member
Przecież wystarczy przekalkulować czy zadowala nas matryca IPS ? a może MVA pomijam pozostałe funkcjonalności oraz wygląd. Jednak najlepszym wyborem byłby ex780 zwłaszcza że potaniał od sierpnia o blisko 700 zł model 50'' a to sprzęt z zupełnie innej półki. Kto widział ten wie o czym piszę .
 

Fl0w

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? (18m2)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? (2,5m)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? (2os.)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? (na wprost)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? (stać)
6. Jak słońce świeci w pokoju? (za telewizorem-od południa, aż do zachodu, zachód po prawej stronie tv. Pokój bardzo słoneczny ale ogląda się idealnie o każdej godzinie)
7. Jaki masz obecnie telewizor? (5-cio letni Sony KDL-40EX650)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? (4k,HDR,podstawowy Smart - yt, tvn Player/ipla itp., odczyt filmów+napisy co za tym idzie będzie podłączony dysk twardy, jak najlepszej jakości obraz, mirror cast)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? (Toya/cyfrowy)
10 .Jakie urządzenia ? (dekoder, PS4, laptop)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? (4h)
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? (nie)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? (telewizji prawie nie oglądam, ale jak już w ogóle to Discovery Channel, TVN Turbo lub Discovery ID .)
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? (raczej nie),
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? (4-10h tygodniowo)
16. Preferencje co do marki? (Panasonic lub Sony)
17. Preferencje co do wielkości? (55-60)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? (Plastik fantastik, zwiechy oprogramowania) ,
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? (wieczorami)
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? (4500)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? (5lat)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? (tak yt, Player, ipla, netflix)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz możemy przygotować ofertę do potrzeb :
Philips 55PUS7502 za 4599 zł
Sony 55Xe8505 za 4599 zł
TCL 55X2 Qled za 4599 zł
Samsung 55Mu 7052 za 4400 zł
LG 55Sj850 za 4999 zł
 

Fl0w

New member
W porównaniu z w/w tv, jak wypada TX-58EX703E? Czy mam go sobie odpuścić? Pytam ponieważ czym mniej wydam tym lepiej :) a za to co zostanie chciałem dokupić jeszcze sub aktywny do swoich monitorów Pioneera :) Bardzo ciekawy jest TCL i Sony, choć TCL to inna bajka z tego co widać i najwiecej oferuje. Soundbar w tej półce cenowej rozkłada na łopatki resztę modeli ale mi to nie potrzebne ponieważ mam zewnętrzne audio podłączone na stałe
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Panas jest dobry,czasem znajdziesz go w promocji w sklepach za 3500zł...ten QLED też jest dobry ale moim zdaniem TCL za wysoko go wycenił...gdyby kosztował 4 tysiące to wart uwagi...
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Oczywiście masz rację ale ja tak to widzę...żeby konkurować z takimi firmami jak Panasonic musi jednak na początek zejść z ceny tym bardziej że ludzie z reguły kupują sprzęty znanych marek a wielu nawet nie słyszało o firmie TCL i TCL powinien coś z tym zmienić...
 

strazakp

Banned
Oczywiście masz rację ale ja tak to widzę...żeby konkurować z takimi firmami jak Panasonic musi jednak na początek zejść z ceny tym bardziej że ludzie z reguły kupują sprzęty znanych marek a wielu nawet nie słyszało o firmie TCL i TCL powinien coś z tym zmienić...
Zgadzam się. Tcl wcale nie musi być zły ale faktycznie ja również wolę kupić sprzęt znanej i renomowanej marki niż coś nowego (nowego na naszym rynku). Panasonic to marka znana od wielu lat i kojarzona raczej bardzo dobrze każdemu choć marketing nie ma taki jak np Samsung, LG czy sony ale wg mnie to też jest plus dla Panasa bo skupia się na tym co ważne czyli jakości i każdy świadomy klient wie co dobre.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Zgadzam się. Tcl wcale nie musi być zły ale faktycznie ja również wolę kupić sprzęt znanej i renomowanej marki niż coś nowego (nowego na naszym rynku). Panasonic to marka znana od wielu lat i kojarzona raczej bardzo dobrze każdemu choć marketing nie ma taki jak np Samsung, LG czy sony ale wg mnie to też jest plus dla Panasa bo skupia się na tym co ważne czyli jakości i każdy świadomy klient wie co dobre.


100% zgody...
 
Do góry