Tx-42as650e

Mike__90

New member
Tx-42as650e czy inny model?

Witam! Mój prawie dwuletni philips nie może zostać naprawiony, otrzymam oświadczenie dla sprzedawcy o wymianie telewizora/zwrocie gotówki. Wiem, że mam pole manewru czyli wybrać co chcę. Byle kasa się zgadzała (mogę dopłacić).

Wybrałem wstępnie Panasonica TX-42AS650E, ale po lekturze co do "ciemnych rogów", oględzinach telewizora w sklepie mam wątpliwości czy będzie to najlepszy wybór więc proszę Was o pomoc.

Budżet: 2500 (więcej? jak naprawdę będzie warto coś dorzucić to dorzucę).
Rozmiar matrycy: 40-42 cale. (odległość od ekranu 3m).
Główne źródło sygnału: dekoder nc+ (większość kanałów jakie oglądam mają jakość HD).
Priorytet: Wyraźny obraz z dobrym odzwierciedleniem kolorów. (poprzednik miał problemy z ciemno-jasnymi scenami np. Bear Grylls trzymający w jaskini pochodnie, która oświetla tylko okolice jego głowy. Widoczne kwadraty, bardzo drażniące przejście ciemne-jasne). Mam nadzieje, że zostanę zrozumiany xD.

SmartTV, USB używane bardzo sporadycznie, głównie nc+. TV używane wieczorami, pomieszczenie nie oświetlone za specjalnie.

Wolałbym ominąć modele Philips... mają dobre BOK (przynajmniej do tej pory - czekam na dokumenty), ale po 18 miesiącach brak części trochę przeraża. Ale przyznam, że w sklepie obraz w philipsach robił wrażenie.

Sprzedawca polecił Samsung UE40H6700

Zwróciłem jeszcze uwagę na droższe Sony KDL-42W705B i Sony KDL-42W805B.

Panasonic i Samsung robiły małe kwadraty przy szybkiej akcji jaką jest lew ścigający i łapiący ofiarę :) Nie wiem czy to kwestia sygnału, nagrania czy po prostu tak już mają budżetowe modele. Sony puszczało swoje demo (bardzo piękne) więc nie mogę porównać z Panasonic.

Im dalej w las tym bardziej nie wiem co wybrać. Pomocy.
 
Ostatnia edycja:

Mike__90

New member
Dzięki za odpowiedz.

W Twoim teście napisałeś, że wymaga kalibracji. Jestem w stanie zrobić to sam? Ewentualne różnice między 47 a 42 calami będą na plus dla mniejszego?

Rozumiem, że podane modele od konkurencji będą gorsze.

Philips odpada... matryca padła przed upływem 2 lat (gdzie telewizor nie był używany więcej niż 10-15 godzin tygodniowo). A napis w karcie gwarancyjnej, że gwarantują części zamienne do 7 lat to jak się okazało tylko napis... Chyba, że to normalne u wszystkich producentów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mike 90 -
Jeśli padła matryca to dostaniesz nowy telewizor.
To może być na korzyść.
Kalibrację - sam, nie ma szans.
 

Mike__90

New member
Do tej pory miałem 32 calowy. Do póki stał na komodzie (ponad metr wysokości) to był "w sam raz". Po zmianie mebli, stał na wysokości 30 cm to się lekko skurczył :) Zachorował i jest okazja to zamienię na większy ale pokój ma 12m2, więc chyba aż tak szaleć nie będę.

Już dostałem oświadczenie, jutro wybieram się po nowy telewizor. Jestem zdecydowany na Panasonica AS650e. Wszędzie czytam, że lepszego w tej cenie nie będzie więc zaufam tym opiniom. Chyba, że macie jakieś propozycje :)

A jak nie i nic się nie wydarzy to wkrótce opisze swoje wrażenia co do tego modelu.

Kalibracja... a co bym musiał posiadać by zrobić to samemu? Taką specjalną płytę dvd?
 

Mike__90

New member
Telewizor kupiony. Świetny obraz i dźwięk. Aplikacje, menu działają płynnie, pilot z touchpad rewelacja (pisać lepiej tym zwykłym - przyciski).

Obraz ustawiłem sam - 20 minut z suwakami i doszedłem do efektu, który mi się podoba. Może kalibracja dałaby jeszcze lepsze efekty, ale jak dla mnie, póki co, nie jest niezbędna.

Ciemniejsze rogi - są, ale trzeba się dobrze przyglądać (przynajmniej w moim egzemplarzu) - mi to w żadnym stopniu nie przeszkadza.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru. Polecam wszystkim.
 

nedved

New member
Na jakich ustawieniach oglądasz? Wiem, każdy musi ustawić pod siebie, ale chcę porównać i może skopiować, może efekt będzie lepszy.
 

Mike__90

New member
Ustawienia obrazu:

Podświetlenie: 60
Kontrast: 80
Jasność: 0
Kolor: 65
Odcień: +5
Ostrość: 70
Temp. Barwowa: Zimny1
Intensywne kolory: Włączony
Sterowanie adapt. podśw.: Włączony
Czujnik otoczenia: Wyłączony
Redukcja szumów: Pośrednie
Korekcja MPEG: Minimum
Inteligent Frame Creation: Pośrednie

Ustawienia zaawansowane:

Kontrola kontrastu: auto
Reszty nie dotykałem :)
 

dommy

New member
Chciałem się dowiedzieć czy warto interesować się tym modelem TCL L39F3393F?? Na stronie producenta wyczytałem ze ma pełnie podświetlanie a nie krawędziowe i jest FHD. Proszę o rady.
 

jacekcy

New member
Teraz Sony w 42 calach "dał ciała". Jednak porównując Panasonica 42AS650 do zeszłorocznego modelu Sony KDL42W807A (przed którym często zasiadam u siostry), to skalowanie sygnału SD w Soniaku wypada lepiej.
 

digitalus

Banned
Witam
Aby dzialal modul cam nc+ potrzebny jest wbudowany tuner satelitarny w telewizorze.
W AS650 nie ma tunera satelitarnego.Tuner satelitarny jest w AS740
 
Do góry