Tworzenie sieci DLNA

mustang77

New member
Witam,proszę o wskazówki dla konfiguracji PS3 Media Server v1.00 , nie umiem sobie z tym poradzić,nigdy tego nie robiłem.Proszę o wskazówki.
Posiadam :
Laptop Toshiba Model Satellite A200-1M8 ,
Router Edimax BL-6402 WLG ,
Telewizor Sony Bravia 32' W5500.
Proszę o pomoc,przeszukiwałem fora różne ale nie odniosłem skutku.:(
 

msco2

New member
Czemu ma służyć ta sieć
do usług sat, internetu czy gier?
a może do przekazywania obrazu
z Toshiby na TV?
 

mustang77

New member
No hej.
Mam ściagniety PS3 Media Server v1.11.368-bravia pobrany stąd cholek.drivehq.com/PS3MS/index.htm [skopiować ,link nie działa bo musiałem wywalić http , bo nie można wklejać linków ze względu na spam lub dopiero po napisaniu 5 postów]
Program jest po polsku.
Problem raczej leży w konfiguracji lub środowisku laptopa.
Posiadam system Win.XP SP3 Speed 2 PL.
Zawsze przy próbie znalezienia listy serwerów TV nie widzi serwera.
Pytanie moje czy podczas pierwszej konfiguracji podłączyć kablem router i laptop?
Nie wiem czemu TV nie widzi listy serwerów nawet po "aktualizuj liste serwerów"
A-i pytanie jeszcze:"co to znaczy podłączyć scrossowanym kablem"?
 
Ostatnia edycja:

cyber78

Member
Bez reklam
Nie wiesz to się nie odzywaj lepiej!

Ściagnij najnowszą wersję, podłacz scrossowanym kablem, odpal program

Twórca wątku pytał o PS3 Media Server v1.00
I odpowiedziałem zgodnie z prawdą. Zamiast obrażać, naucz się czytać ze zrozumieniem.

Zaglądając co Changelog dowiadujemy się, że dopiero rozwojowa wersja 1.20 zawiera wstępną ("Includes preliminary support for Sony Bravia, Popcorn Hour, Samsung Wiselink, Freebox HD") obsługę innych urządzeń.
 

mustang77

New member
no takie coś mam [jak na załączniku] i ani w prawo ani w lewo:confused:
 

Attachments

  • Serwer.jpg
    Serwer.jpg
    19,1 KB · Wyś: 377
Ostatnia edycja:

mustang77

New member
no takie coś mam [jak na załączniku] i ani w prawo ani w lewo:confused:
sorry cos pochrzanilem z tym zalacznikiem-wstawie wlasciwy.:?


TU JUZ JEST WLASCIWY OBRAZEK
Głównie chodzi o to ,że mój laptop nie widzi telewizora sony bravia z certyfikatem sieci DLNA.
Nie pomaga tu aktualizacja listy serwerów i t p.
Jedynie co wychodzi to tylko połączenie pomiędzy TV a routerem-wszystko przechodzi automatycznie i test [ikonka w TV] potwierdza prawidłowe wykonanie połączenia .
I w tym miejscu zatrzymuje sie cała instalacja sieci DLNA.
Bo laptop nie widzi TV.
 

Attachments

  • ps3 media server.jpg
    ps3 media server.jpg
    570,5 KB · Wyś: 258
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Głównie chodzi o to ,że mój laptop nie widzi telewizora sony bravia z certyfikatem sieci DLNA.
Nie pomaga tu aktualizacja listy serwerów i t p.
Jedynie co wychodzi to tylko połączenie pomiędzy TV a routerem-wszystko przechodzi automatycznie i test [ikonka w TV] potwierdza prawidłowe wykonanie połączenia .
I w tym miejscu zatrzymuje sie cała instalacja sieci DLNA.
Bo laptop nie widzi TV.
Spróbuj wyłączyć firewalla (z tego co widzę, to chyba ESET)
 

cyber78

Member
Bez reklam
Jedynie co wychodzi to tylko połączenie pomiędzy TV a routerem-wszystko przechodzi automatycznie i test [ikonka w TV] potwierdza prawidłowe wykonanie połączenia .
I w tym miejscu zatrzymuje sie cała instalacja sieci DLNA.
Bo laptop nie widzi TV.

Podłącz laptopa bezpośrednio do TV, najlepiej kabelkiem skrosowanym bo nie wiem czy twój laptop sobie poradzi ze zwykłym 1-1, i zobacz czy działa. Jeżeli tak, to problem leży po stronie konfiguracji routera.
 

mustang77

New member
no dobra podłaczyłem kablem skrossowanym z gniazda ethernet w tv do gniazda lan w laptopie i zrobilem test sieci na tv i wywalilo mi notę na tv :
"adres ip zarezerwowany dla sieci lan.Mozna laczyc sie tylko z urzadzeniami w sieci lan.Sprawdz czy funkcja serwera dhcp routera umozliwia laczenie sie z internetem":(
Po ponownym sprawdzeniu "sieć"TV znalazl jakis adres ip-najprawdopodobniej laptopa [polaczenie kablem skrossowanym] ,bo przed testem nie bylo zadnych adresow.No i maske podsieci tez znalazl.
Dodam ze w moich miejscach sieciowych w laptopie nie mam zadnych urzadzen-pustka-nic nie widac.
 
Ostatnia edycja:

mustang77

New member
o.k. sprawa rozwiązana Paczu-dziękuję bardzo mistrzu,okazało się z nie miałem włączonego w usługach/odnajdywanie SSDP.
PS 3 Media Serwer hula jak trzeba.
 

mustang77

New member
Wszystko by było dobrze lecz podczas streamowania z kompa do TV muszę mieć podniesioną zaporę windows i eseta nod 32 .Nie wiem co zrobić aby streamować bez tych kombinacji.Architekture UPnP mam w wyjątkach zapory windows i to samo z programem PS3 Media Serwer,już mi pomysłów brakuje .
 

tomeko12

New member
Wszystko by było dobrze lecz podczas streamowania z kompa do TV muszę mieć podniesioną zaporę windows i eseta nod 32 .Nie wiem co zrobić aby streamować bez tych kombinacji.Architekture UPnP mam w wyjątkach zapory windows i to samo z programem PS3 Media Serwer,już mi pomysłów brakuje .
Zezwól na komunikację javaw.exe co najmniej na porcie 5100
 

maro786

New member
witam ja mam mały problem bo też bym chciał sobie zrobić tą sieć DLNA a nie będe zakładał nowego tematu! otóż podłączyłem laptopa acer extensa 5630Z z tv sony bravia 37w5500 tym grubszym kablem internetowym i ściągłem jakąś wersję program ps3media serwer ale pod zainstalowaniu i uruchomieniu szuka konsoli ps3 i pisze żeby ją włączyć i nie wiem o co tu chodzi? Pomorze ktoś? Jak coś to posiadam Windows Vista (32 bitowa wersje). Może dajcie namiar jaką wersję mam pobrać i co zrobić

ps.

dokładnie pisze 'konsola ps3 nie została znaleziona czy na pewno jest włączona?...'
 
Ostatnia edycja:

cyber78

Member
Bez reklam
witam ja mam mały problem bo też bym chciał sobie zrobić tą sieć DLNA a nie będe zakładał nowego tematu! otóż podłączyłem laptopa acer extensa 5630Z z tv sony bravia 37w5500 tym grubszym kablem internetowym i ściągłem jakąś wersję program ps3media serwer ale pod zainstalowaniu i uruchomieniu szuka konsoli ps3 i pisze żeby ją włączyć i nie wiem o co tu chodzi? Pomorze ktoś? Jak coś to posiadam Windows Vista (32 bitowa wersje). Może dajcie namiar jaką wersję mam pobrać i co zrobić

ps.

dokładnie pisze 'konsola ps3 nie została znaleziona czy na pewno jest włączona?...'

I znowu to samo:
ściągłem jakąś wersję program ps3media serwer
- to jest program napisany głównie do PS3, w wersji rozwojowej beta dodano opcję dla TV Sony Bravia więc jakaś wersja nie wystarczy, musisz mieć wersję 1.11.381
 

mustang77

New member
Witam.
Posiadam ps3 media serwer i wszystko streamuje,sęk w tym ze posiadam zapore windows i eset nod 32 i za kazdym razem gdy chce poogladac pliki na tv to musze podnosic zapory-te w esecie i te w windowsie,czy ktos moze mi opisac dokladnie jak to ustawic?-tylko napisze jeszcze raz-dokładnie , krok po kroku
 
Do góry