TW700:) może TW450?

selekta

New member
Witam, tak sobie czekam juz sporo czasu jak tw700 stanieje tak do 3500zł, ale chyba się nie zanosi:( niestety
w między czasie zobaczyłem że epson wypuścił tw450 cena 3000zł - co o nim sądzicie ??? ktoś go testował, widział obraz z niego? Ja chcę tylko od projektora aby dobrze wyświetlał filmy w 720p:)
 

tomatow

New member
Epson TW450 nie zachwyca. Świeci porównywalnie jak TW420, który był budżetowym rozwiązaniem HD Ready. Sprzęt przemalowano na czarno, poprawiono żywotność lampy, ale obraz jest jakby bez emocji, bez tego kopa.

TW700 to wyższa półka. Świetny obraz, realistyczne kolory i o niebo więcej możliwości regulacji i dopasowania działania projektora do własnych upodobań.

Jeśli stać Cię na TW700, to się nie zastanawiaj. No chyba, że nad panasonic PT-AX200, który jest moim osobistym ulubieńcem ;)
 

selekta

New member
Ten Panascanic całkiem ciekawy :) wszcześniej go nie widziałem -cena spoko jednak gwarancja 12 miechów tylko -hmmm epson daje 36! gdyby chociaż 24 miesiące na lampę dawali.
Jak z jego awaryjnością i porównaniem do epsona jeżeli chodzi o filmy?
 

sonal

New member
panasonic daje 2 lata na lampę i projektor - nie wiem skąd oni wzięli ten rok gwarancji, może sprzęt jest z zagranicy i w razie usterki wysyła się do nich a nie do Panasonic Polska?
 

tomatow

New member
Awaryjność dokładnie taka sama jak w Epsonie - czyli prawie żadna. Poza tym Panasonic ma doskonały serwis w Warszawie, który bardzo często idzie klientowi na rękę.

Serwis Epsona znajduje się w Kaliszu, zaraz obok serwisu BenQ, często zdarza się im sprzęt wysyłać do Belgii i trzymać długie tygodnie.

Generalnie oba urządzenia są sprzętem wysokiej klasy, gdzie nawet krótka gwarancja nie stanowi problemu. Chociaż oczywiście dla własnego spokoju można się tym kierować :)

Jeśli chodzi o filmy:
Panasonic - żywsze, jaskrawsze kolory (sprawiają wrażenie, że obraz jest ostrzejszy), dopasowanie jasności projektora do jasności otoczenia, wybielanie przestrzeni między pikselami i dwa wejścia HDMI
Epson - kolory bardziej stonowane - bliższe naturalnym, ustawienia eco tylko w trybach obrazu, jedno wejście HDMI i lampa słabsza o 400ANSI (dla niektórych to plus).

Jeśli wolisz podbite "weselsze" kolory - panasonic
Jeśli wolisz stonowane, naturalne kolory - epson

Chociaż tak naprawdę, przy odrobinie cierpliwości oba można skalibrować zgodnie z własnym widzimisie.
 

selekta

New member
Na wstępie tomatow chciałem ci podziękować za wypowiedź - dużo rozjaśniła mi w głowie. :cool:
Na wstępie powiem że przymierzam się do tego epsona TW700 prawie rok czasu i chyba pod koniec lutego będę finalizował zakup projektora, miałem nadzieję że trochę chociaż stanieje tak do 3500zł a tu cały czas kosztuje 3870zł:(
Epson ma trochę większy kontrast od panasonica bo 10.000:1
Generalnie to tego panasonica nie brałem pod uwagę ponieważ nawet o nim nie wiedziałem:) a tu bach
i faktycznie na alledrogo mają ten projektor za 3400 na 12 miesięcznej gwarancji - swoja drogą z tego co się orientuję to chyba tą gwarancję w kieszeń mogą sobie schować ponieważ wg. prawa Polskiego istnieje rękojmia 2lata i to sprzedawca a nie serwis musi usterkę naprawić, w cale nie musimy latać po serwisach nie wiadomo gdzie:)
Od normalnej firmy ten projektor kosztuje 4000zł na 2 letniej gwarancji.

Wadą dla mnie w przypadku epsona (bo widziałem go na żywo) jest także jego potężny rozmiar - niezła kobyła !
Panasonica nie widziałem.

Zastanawia mnie jeszcze jedno czy uzbroić się w cierpliwość i zaczekać jeszcze trochę może cena opadnie ?(może macie jakieś przecieki) z drugiej strony to można tak czekać w nieskończoność:)
 

tomatow

New member
Wybacz wypunktowanie i lakoniczność, ale czas mnie goni:
1. Cena nie spadnie prędko - TW700 to model, który od dawna jest na rynku i jeszcze długi czas będzie, producent nie ma powodów na obniżanie jego ceny. Ta niska, która była kiedyś wynikała z korzystnych kursów Euro i Dolara.

2. Panasonic będzie takich samych rozmiarów, tylko bardziej kanciasty. Chodzi o schowanie optyki i odpowiednie chłodzenie.

3. Nie sugeruj się kontrastem. Każdy producent ma inną metodologię mierzenia, każdy to naciąga. Liczą się Twoje wrażenia.

4. Nie czekaj na możliwe obniżki. Możesz kupić projektor sto złotych taniej i mieć go po roku czekania albo kupić go teraz drożej, ale mogąc się już nim bawić.
 

Poetto

New member
Tak sie sklada, ze mialem podobny dylemat :) Na poczatku nie chcialem wydac na projektor wiecej niz 2600, ale napalilem sie na tego TW450, bo jest HD ready w technologii LCD (nie chcialem DLP). No i skusilem sie na niego i jesli chodzi o jakosc to bylem zadowolony (moj 1-szy projektor - to duzo tlumaczy;) ), kolory zywe, zgrabna obudowa, jedynie troche za jasny no i bez lens shiftu, ale pewnie bym go zostawil, gdyby nie fakt ze zauwazylem 1 niebieska plamke w rogu ekranu (zblokowany pixel prawdopodobnie, opisywalem ten problem na forum). Wyslalem go do sklepu, zeby sprawdzili poki byl nowy i sklep (rzutniki.com - pozdro dla chlopakow) uwzglednil gwarancje. Jednak byl problem z dostawa i moglem albo dostac z powrotem kase albo wymienic na cos innego. Z wielkim bolem zdecydowalem sie dolozyc i kupic TW700 i jak po rozpakowaniu zobaczylem jaki jest wielki to mialem juz obawy, ze bede zalowal zakupu.
Na szczescie po zobaczeniu obrazu obawy zostaly rozwiane :) Nie przypuszczalem, ze roznica moze byc taka wielka! Myslalem 720p to 720p ... ale jednak nie. Tak jak napisal tomatow TW700 to juz inna liga.
Na prawde warto, kupuj TW700 :)
 

selekta

New member
hmm tw700, że nie stanieje to wiem - niestety - już na początku lutego powinienem mieć kasę i będę coś kupował, na chwilę obecną moją uwaga jest zwrócona na panasonica :)
Pochodziłem po necie i znalazłem trochę filmów z projekcji oraz zdjęć i opisów zadowolonych userów (fora pl/ang). I chyba na 90% na tą chwilę brałbym panasonica bo w sumie 2 lata gwarancji na całość -co prawda epson daje 3, jednak te kolory i brak widocznych pikseli z pewnej odległości zrobiło na mnie duże wrażenie!! więc na chwilę obecną to panasonic u mnie wygrywa :) chyba że jest jeszcze coś co powinienem wiedzieć...
pozdr
 

selekta

New member
Zakupiłem! Jestem już prawie szczęśliwym posiadaczem Panasonic PT-Ax200e, a prawie bo kolor czarny wyświetlany podczas projekcji pozostawia dużo do życzenia. TZN podczas ciemnych scen jest jedna wielka czarna plama:(
Jak Wy sobie z tym radzicie ? jest możliwość skorygowania tego jakimś ustawieniem?
 
Do góry