TVP1 HD vs. TVP2 HD

digitalus

Banned
Jakosc obrazu w czasie trwania programow kawa czy herbata , jaka to melodia, panorama , wiadomosci jest kiepska jesli porownamy programy nadawane z najbardziej nowoczesnego studia tvp przygotowanego na euro. W tym studio jest 5 bardzo nowoczesnych kamer i jakosc obrazu jest wzorowa.Nie odbiega w zadnym stopniu od jakosci zagranicznych renomowanych stacji telewizyjnych . Trudno wytlumaczyc dlaczego tvp tylko sporadycznie korzysta z tego studia. Moze dlatego ze w tym studio jest najwiekszy 25 metrowy ekran plazmowy i pobor energii jest zbyt duzy, taki maly zarcik:)
Gdyby aktywne byly jeszcze starsze zamowienia publiczne tvp to moze udaloby sie odnalezc jakie kupiono kamery
Zamówienia publiczne | TVP S.A.
Wiadomo na pewno ze nowoczesnych kamer jest 5 .
Tak wygląda nasze studio na Euro! | Euro 2012 TVP
Na stronie tvp nie wspomniano ze 25 metrowy ekran to plazma.TVP w swoich programach "lokuje":) firme sony a ekran plazmowy pewnie od panasonica. Sony nie produkuje plazm od dawna.
http://www.muzykaitechnologia.pl/Igrzyska-olimpijskie-z-TRIASem_69482
http://www.trias.pl/news/148/190/Studio-EURO-2012-w-TVP.html
Jakis czas temu w tvp byla prezentacja kamer arri alexa
JBD
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Wracajac do jakosci programow nadawanych w tvp . Na pierwszym miejscu oczywiscie wszystkie programy emitowane ze studia euro.

klasyfikacja ,Ranking programow pod wzgledem jakosci obrazu. lista:)
1 miesce studio euro
2 kocham to co lubie.Magazyn satyryczno kulturalny Wojciecha Manna
3 tomasz lis na zywo
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Prędzej szit zacznie pachnieć fiołkami niż Polsat i reszta poprawi jakość. Oni mają jakość właśnie tam, skąd bierze się szit, a ponadto mają tam również swoich abonentów. Właśnie dlatego przestałem pisać o jakości w telewizji, bo zrozumiałem, że nadawcy sr_ają na swoich odbiorców. Sr_ają na telewidzów i będą sr_ać. Dlatego jedynym wyjściem jest przestać to oglądać. Co z tego, że się pisze jak jest jak wszyscy to mają w de. A debil przed telewizorem nawet nie zdaje sobie sprawy, że coś jest nie tak. Przecież skoro sobie kupił 60 cali, to obraz musi być ok. No i jest, co prawda po drugim półlitrze, ale jest. Żyleta :p
 

Lemil

Banned
Panorama w tvp2 "hd" wymiata
Ja się wreszcie zacząłem orientować o co chodzi. Obraz ma wyglądać tak jak to kiedyś było z magnetowidu VHS czyli "żywe i naturalne kolory" i "krystaliczny i idealnie ostry obraz" . Wszystko z VHS oczywiście. To obraz. A dźwięk to ma być tak : Radmor + Altusy 140. A słuchało się w ten sposób, że soprany do dechy, a basy trochę na plus, ile się dało, ale ostrożnie, bo od pewnego momentu strasznie chrypiały.
 

psiaja

Member
Ogólnie temat NTC w Polsce został skopany.. wzięliśmy rozwiązania już czasowe, zamiast od razu wdrażać coś, co nowsze i daje większe możliwości - rozwiązania w Czechach, czy nawet u naszych wschodnich sąsiadów..
Telewizja cyfrowa to taka, która nadaje w prawdziwym HD/FHD a nie skaluje do HD a kanały SD to rzadkość.. a u nas oczywiście wszystko odwrotnie, bo ktoś nie pomyślał, lub dostał w łapę za gorsze gó_no..
Więc marzenia o lepszej jakości za rok lub dwa można odłożyć na dalszy plan - może 4 lat, bo pewno tyle zajmie zmiana na DVB-T 2
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
A czy jest różnica w jakości obrazu i dźwięku między tvp1 hd z nc+ z sat a tvp1 hd z naziemnej? Gdzie jest lepszy bitrate itp.?
 

radier

Member
Bez reklam
TVP nie pomoże lepszy bitrate bo posiadane przez nich kamery HD można policzyć na palcach jednej ręki.

Przywołany tu przykład Panoramy w TVP 2 HD jest znamienny. Już bym wybaczył im nagrywanie obrazu w jakości VHS, ale to jak wygląda ta rozpaćkana grafika ekranowa, z pomarańczowym logo na czele to woła o pomstę do nieba.
 

bluray

Banned
A czy jest różnica w jakości obrazu i dźwięku między tvp1 hd z nc+ z sat a tvp1 hd z naziemnej? Gdzie jest lepszy bitrate itp.?

Mam oba systemy i używam na co dzień na podobnej klasie TV.

Różnica duża na korzyść SAT TV.
Zwłaszcza TVP2 HD odstaje.

Potwierdza to bitrate.
Przykładowy mecz FIFA WC 2014,
SAT TVP1 HD - ok. 8 Mbps
to z TVB-T/NTC - poniżej 5 Mbps.
I to widać gołym okiem.
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
nawet logo tvp2 hd przeraża. MŚ to też odrębna sprawa, ale gdzieś słyszałem, że tvp kupiła "słabszy" sygnał z Brazylii. Też korzystam z dwóch systemów, ale nie mam jak odczytać parametrów z obydwu i je porównać. A "na oko" trudno mi się wypowiadać, wydaje mi się, że nie ma różnicy.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Sygnał TVP 1,2 HD platformy pobierają z multicastu ,ma on stałą wartość 12mb/s niestety taki przekaz nigdzie nie jest dostępny

TVP kończy się dzierżawa transpondera na Astrze ,raczej na pewno nie przedłużą umowy wysłali nawet pisma do kablówek czy te były by w stanie pobierać dosyły z Hotbirda ,być może wynajmą tam transponder

Jeżeli TVP dostanie muxa 8 to jest raczej pewne ,że polepszy się jakość programów i będzie większy bitrate
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
A oto dzisiejsza pikseloza zaserwowana przez tvp1 hd w czasie relacji Champions League
 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1415230697553.jpg
    uploadfromtaptalk1415230697553.jpg
    824,9 KB · Wyś: 777
Do góry