TVP hd vs TVP hd 1

GracX

New member
Bez reklam
Witam oglądam właśnie męczył na projku bedą w700 czy mi się wydaje ze TVP hd 1 ma obraz o lepszej jakości niż TVP hd do tego na tvp 1 hd jest rownież dźwięk przestrzenny natomiast na TVP hd łapie mi tylko 2.1 ktoś ma podobne wrazenia?
 

nordof

New member
W Bydzi

U mnie w Bydgoszczy mecz Polska-Grecja z nadajnika w Trzeciewcu (TVP1 HD) nadawany w DD 2/1. W tym samym czasie w TVP HD z recodera enki DD 3/2/1 i obraz żyleta.
 

GustoB

New member
@przemko nie obchodzi mnie czy i skąd dosyłany jest tvp hd. W obrazie różnic nie widzę, dźwięk że jest dużo lepszy, głębszy słyszę bardzo dobrze i widzę, że bitrate na tvp hd był wyższy. Ponadto tvp 1/2 hd było ok. 2 sekduny opóźnione wobec tvp hd. Nie wiem co to za bzdury ja napisałe, po prostu bardzie pasowało mi oglądanie na tvp hd ze względu na lepszy dźwięk i tyle.

A no i o 2 sek. szybciej wiedziełam czy jest bramka :p
 

bluray

Banned
SAT:
TVP HD idzie z dosyłu realizowanego przez TVP.
TVP 1/2HD pobiera się dla SAT z multikastu i realizuje się wysył/dosył.

NTC (bez kanału TVP HD) idzie bez pośrednictwa "kosmosu" czyli po masztach.

Mogą być różnce DVB-T - SAT.

Na N-ce TVP HD ( TV Sam 46C8000 / LogiTech 5500) ma nieco lepszą jakość AV.
W mojej ocenie.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Potwierdzam. U mnie na cyfrówce Multimedia w Toruniu, TVP1/2 HD było opóźnione względem TVP HD o 2 sek. Ale to jeszcze nic. Moja "super jakość cyfrowa HD" na TVP HD była opóźniona względem analogowej TVP 1/2 o 3sek. Tym samym rodzinka która ogląda mecze w kiepskiej jakości widzi akcje i gole szybciej niż ja. Przyznam, że to mnie wkurza.
Dzwoniłem do BOK Multimedia, a tak powiedzieli że tak już jest i koniec.
Można to jakoś zniwelować?
 

wucash

Active member
Bez reklam
Tym samym rodzinka która ogląda mecze w kiepskiej jakości widzi akcje i gole szybciej niż ja. Przyznam, że to mnie wkurza.

Pozostaje tylko udać się do lekarza....
 

Prokop

New member
Bez reklam
Moja "super jakość cyfrowa HD" na TVP HD była opóźniona względem analogowej TVP 1/2 o 3sek. Tym samym rodzinka która ogląda mecze w kiepskiej jakości widzi akcje i gole szybciej niż ja. Przyznam, że to mnie wkurza.
Prawdziwy Polak, inni mają lepiej to ja mam gorzej, a tak nie morze być.
Rozumiem, że dźwięk jest przesunięty względem obrazu, obraz jest zły, ale to co wypisujesz to ... normalnie tragedia. Jak masz amplituner i puszczasz przez niego sygnał do TV to też jest opóźniony względem sygnału u rodziny która ma wpięty kabel bezposrednio do TV. Zadzwoń do producenta amplitunera, że to niedopuszczalne.
 

xeo151

New member
Bez reklam
TVP HD bez porównania najlepszy obraz z całej paczki, i od tych pseudo TVP 1 HD i 2 HD. Obecnie meczyk na TVP HD rewelacja.
 

kast6

New member
TVP HD obraz ma najlepszy, dzwiek jest porównywalny wszedł TVP 1/2 HD - wszędzie jest 5.1 (oczywiście po ustawieniu).

Na ARD i ZDF jest podobnie do TVP HD.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Potwierdzam. U mnie na cyfrówce Multimedia w Toruniu, TVP1/2 HD było opóźnione względem TVP HD o 2 sek. Ale to jeszcze nic. Moja "super jakość cyfrowa HD" na TVP HD była opóźniona względem analogowej TVP 1/2 o 3sek. Tym samym rodzinka która ogląda mecze w kiepskiej jakości widzi akcje i gole szybciej niż ja. Przyznam, że to mnie wkurza.
Dzwoniłem do BOK Multimedia, a tak powiedzieli że tak już jest i koniec.
Można to jakoś zniwelować?

Człowieku, poczytaj trochę o technice cyfrowej i wypisuj takich głupot. Podpowiem sygnał cyfrowy wymaga buforowania i kompresji/kodowania oraz dekodowania/dekompresji. To wszystko wymaga czasu na obróbkę. Jak byś oglądał z satelity opóźnienie byłoby jeszcze większe, bo prędkości światła nie przeskoczysz ! :)
 

GracX

New member
Bez reklam
U mnie na TVP hd logitechy z906 automatycznie wbijaja na 2.1 i nie mogę tego zmienić nie reagują na przycisk efect. Może to kwesta ustawień dekodera?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
W koszalinskiej kablowce, tvp 1 i 2 hd maja dzwiek mpeg 2.1 jak i dolby 5.1, nawet dzis na meczu fra eng sprawdzalem.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry