TV'ka pod PS3 Slim

jamessmith

New member
Cześć!
Jestem szczęśliwym posiadaczem trzeciego modelu "odchudzonej czarnulki". Jeszcze nie tak dawno, miałem przyjemność korzystania z jej cudownej wspópracy z 50" LCD'kiem Samsunga. Zmiana miejsca zamieszkania zsyła na mnie potrzebę zakupu nowego egzemplarza i to jest właśnie temat mojej prośby. Parę godzin zapoznawałem się z różnymi recenzjami i poradami, również na tym forum, jednak nie dało mi to jasnej odpowiedzi. Moje wymagania:

1)
- TV'kę będę używał: 70% gry, 25% filmy z konsoli, 5% kablówka
- zasoby: max. 2500 PLN
- przekątna: <wasza pomoc>
- typ urządzenia: <wasza pomoc>
Oczywiście proszę o możliwie jak najtańszą opcję, jednak nie kosztem całkowitej użyteczności i zadowolenia. Może za kilka lat znajdę chęci na poświęcenie temu produktowi parę tys. więcej, jednak to w tym momencie nieistotne.

2)
Jakie modele TV'ek byście zaproponowali jako lidera pod PS3 do danych rozmiarów:
- 32"
- 26"

Czekam na wasze sugestie. Pozdrawiam!
 

jamessmith

New member
Okey. Oszczędzam więc wam wszystkim wysiłków. Oto konkluzje dokonane przeze mnie - laika TV:

1.Najcudowniejszym wyborem telewizora na dzień dzisiejszy, służącego do PS3 oraz oglądania filmów, przy najlepszym stosunku ogólnie/cena jest Panasonic TX-P42X20E, którego kupię w cenie 1800zł (bez 3 złociszy).

2. Kieruję do was jednak ostatnie pytanie - głównie z ciekawości: jaką więc odpowiedzią na "the best TV to 42inch." będzie produkt służący temu samemu celowi, ale w rozmiarze <40"? Czy wtedy też będzie to plazma? Cena nie przekroczy 2k? Proszę o podanie modeli godnych temu dziwnemu konkursowi.

Pozdrawiam!

P.S. ..jeszcze nie zacząłem grać na wdówce, a już mnie głowa boli ;]
 

don111

Banned
Ty kolego to sprzedaj ten S20 z którym masz problemy i kup lepszą plazmę a nie rozpowiadaj głupot że do gier plazm byś nie polecał
plazma ma najczęściej niższy input lag od LCD i bez porównania lepszy czas reakcji matrycy (gry fpp to jest przepaść na korzyść plazmy)
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ty kolego to sprzedaj ten S20 z którym masz problemy i kup lepszą plazmę a nie rozpowiadaj głupot że do gier plazm byś nie polecał
plazma ma najczęściej niższy input lag od LCD i bez porównania lepszy czas reakcji matrycy (gry fpp to jest przepaść na korzyść plazmy)

POPIERAM ale ciemna masa leci po LCD ...
 

jamessmith

New member
Nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie, czy do 2000zł Panas 42" to najlepsza opcja? Jeżeli tak,
to który model wybrać: ..C2E (1710zł) czy ..X20E (1870zł) - i dlaczego?
 

don111

Banned
X20 ma niby nowszy procesor obrazu i może czymś jeszcze się różni w wyposażeniu... w praktyce pewnie różnica w cenie nie warta dopłaty choć kto wie :)
 

mataman

New member
Bez reklam
Róznica w cenie? No faktycznie :D

Nie masz kasy a chcesz duży tv kupujesz plazmę, proste. Plazma do kabłówki jak najbardziej ale jak ma być tylko do grania to hmmmmm.....

Mi osobiście kompletnie nie odpowiada specyfika obrazu na plazmie.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Róznica w cenie? No faktycznie :D

Nie masz kasy a chcesz duży tv kupujesz plazmę, proste. Plazma do kabłówki jak najbardziej ale jak ma być tylko do grania to hmmmmm.....

Mi osobiście kompletnie nie odpowiada specyfika obrazu na plazmie.

Np plazma za 7 tys tylko do kablowki ?
 

don111

Banned
Róznica w cenie? No faktycznie :grin:

Nie masz kasy a chcesz duży tv kupujesz plazmę, proste. Plazma do kabłówki jak najbardziej ale jak ma być tylko do grania to hmmmmm.....

Mi osobiście kompletnie nie odpowiada specyfika obrazu na plazmie.
specyfika obrazu na plaźmie jest dobra głównie do ciemnych pomieszczeń, gdzie można docenić pełną paletę kolorów
w LCD normalny obraz to jak tryb dynamiczny na plaźmie, znikają pośrednie barwy, obraz jest bardziej agresywny i się wydaje bardziej kolorowy, żywy, uwypuklający szczegóły (ale tylko te na pierwszym planie)

odnośnie grania - trzeba rozróżnić 2 rzeczy
LCD są polecane do grania bardziej od plazm tylko i wyłącznie z uwagi na możliwość powidoków/wypaleń
jeśli chodzi o sam obraz to plazma ma znacznie lepsze predyspozycje do gier - najczęściej niższy input lag i przede wszystkim znacznie szybszą matrycę, obraz trzyma ostrość nawet w szybkim ruchu (do pewnego momentu bo CRT to nie jest) gdzie w LCD niewielki ruch już powoduje utratę ostrości
na plaźmie wygląda to tak jakby było więcej klatek na sekundę w porównaniu do LCD, obraz jest przyjemnie płynny
ale jak ktoś nie grał nigdy na plaźmie tylko na LCD to i tak będzie "wiedział" swoje
 

ratyo1

New member
odnośnie grania - trzeba rozróżnić 2 rzeczy
LCD są polecane do grania bardziej od plazm tylko i wyłącznie z uwagi na możliwość powidoków/wypaleń
jeśli chodzi o sam obraz to plazma ma znacznie lepsze predyspozycje do gier - najczęściej niższy input lag i przede wszystkim znacznie szybszą matrycę, obraz trzyma ostrość nawet w szybkim ruchu (do pewnego momentu bo CRT to nie jest) gdzie w LCD niewielki ruch już powoduje utratę ostrości
Takie bajki to możesz opowiadać swoim dzieciom :D. Plazma nie potrafi utrzymać ostrości ruchomego obrazu we wszystkich grach, które nie działają w 60 FPS, jedna z najpiękniejszych gier tej generacji na plazmie: YouTube - Panasonic Viera Pixel and Phosphor Lag
na LCD obraz żyleta
 

jamessmith

New member
ratyo1: wg mnie to był odbity obraz z przysłoniętego okna za graczem ;/ - ale to tylko moje zdanie, chociaż widziałem, że parę osób też tak to skomentowały pod filmem. Nie znam się, więc może stwierdzę głupotę: i tak nie znajdzie się lepszej opcji do 2k niż ten 42" Panas. Dalej, jest sens dopłacić te 160zł do wersji C2E, żeby otrzymać X20E?

Gdybyście mieli wybierać pomiędzy:
- Panas TX-P37C10Y [2000zł]
- Panas TX-P42C10Y [1980zł] lub Panas TX-P42X20E [1760zł]
a rozmiar tv'ki nie byłby pierwszy kryterium wyboru, to które z nich zajęłby 1st place?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
seria 10 ma chyba jeszcze wyższą rozdzielczość a poza tym to jest praktycznie to samo co 20, C jest bez filtra dlatego nie opłaca się dopłacać (gdyby x10 był za 2tys. to co innego)
w tych cenach bym pozostał przy x20 lub c2

Takie bajki to możesz opowiadać swoim dzieciom :D. Plazma nie potrafi utrzymać ostrości ruchomego obrazu we wszystkich grach, które nie działają w 60 FPS, jedna z najpiękniejszych gier tej generacji na plazmie: YouTube - Panasonic Viera Pixel and Phosphor Lag
na LCD obraz żyleta
żyleta ? sorry ale to jeszcze nie ta generacja LCD, żyletę to masz co najwyżej jak obraz stoi w miejscu albo ruszasz wolno kamerą
to co piszesz o 60fps odnosi się globalnie czy tylko do S20 ? no właśnie, nie uogólniaj, różnie z tym bywa bo jest kupa plazm

jeśli chodzi o gry nie mam żadnego problemu ani z 50hz (PC) ani z 60hz (xbox),wszystko działa idealnie płynnie, bez efektu gg, fc czasami można dostrzec jak się dokładnie wie czego szukać i zwróci na to uwagę, GoW ? rewelacja bez efektu z Twojego filmiku
moja plazma ma za to problem z judderem przy sygnale 60hz z satki i playera hd, na szczęście mam możliwość ustawienia 50hz i wtedy działa płynnie
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Plazma nie potrafi utrzymać ostrości ruchomego obrazu we wszystkich grach, które nie działają w 60 FPS....
Takich nielogicznych wniosków już dawno nie czytałem.:p

Trzymając się tego można śmiało stwierdzić (od tak znowu "idiotycznie" by nie odbiegać od normy):
Każdy LCD nawet przy minimalnym patrzeniu z boku/góry przekłamuje kolory
a ogólnie:
Każda kobieta jest brunetką (bo taką Żonę sobie "wybrałem").
(wszystko zawiera ten sam procent prawdy, co 1wszy cytat)
--------------



Wracając do merytoryki - don111 ma całkowitą rację. ;)

Jednak jak ktoś dużo gra i miał np monitor LCD trzeba by rozważyć przyzwoity LCD
(z powodów podanych także przez don111, a nie "voodolejstwa").

Pozdrawiam. ;)
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Jedno nie podlega dyskusji za 2tys dobrego LCD nie kupi w tej wielkości. A zastanawianie sie czy dopłacić sto pare złoty uważam za co najmniej śmieszne.
 

don111

Banned
ze względu na jakość obrazu plazma właśnie jest super do konsoli, dlaczego - wałkowane non stop... jednak jeśli ktoś chce mieć spokojne sumienie ze względu na konieczność kontrolowania dłuższych sesji ze statycznymi elementami na ekranie, to niech idzie na kompromis i dopłaca do nie lepszego ale bardziej praktycznego LCD
 

cureman

Active member
Bez reklam
Kocham dobre LCD za 10 tys gdzie 3 szt. kupione i wymieniane (SAMSUNG) na starcie po wypakowaniu mialy martwe piksele dziekuje za tak dobre LCD.(C55 7700)
 
Do góry