TV za 7000PLN

absolus12

New member
Witam serdecznie

W bardzo niedalekiej przyszłości mam zamiar kupić Tv.
Przeznaczyłem na ten cel ok 7000PLN.

Odległość od ekranu ok 3m
Sygnał cyfra+ z dobrego dekodera po dobrych kablach
DVD
w przyszłości xbox360 PSX3

czy 32" to nie za mało?
Nie wiem co wybrać, LCD 32" z HiRes dobrej firmy np JVC, 37" słabszej np BENEQ czy Plazme np FujitsuSiemens 42".

Którą opcję wybralibyście??

Będę bardzo wdzięczyny za każdą radę, za którą z góry dziękuję.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
do 7000 zł z 3 metrow - LCD to super wybór.
Mozesz też sprawdzić 37" LCD Sharpa Ga 5 - 7499
37" Samsung 7199
Ale godny polecenia jest 37 JVC - s 60 = jednak cena 8199 zl.

Sprawdź koniecznie - 42 Samsunga S5s , 42 LG Px 4 lub 37 Panasonica.
Ale poproś o pokaz.
Bedziesz wiedział bez ryzyka co dla Ciebie jest najlepsze.
pozdrawiam
 

ipkiss

New member
nie wiem czy dalej trwa promocja ale za 6999,- we Wrocku w MM byly Sharp 32GD7... a za 9999,- 37GD7
jutro sprawdze to dam znac
 

hawk70

New member
A dlaczego nie rozważacie tylnoprojekcyjnego telewizora 3LCD np. Bravia Sonego. Za 42" cena około 5,5 tys PLN co jest ceną dobrą. Jedyny minus to to, że nie można powiesić na ścianie ;-).
 

absolus12

New member
Dzisiaj byłem w sklepie i sprzedawca tłumaczył mi, że plazna zużywa tyle samo prądu co LCD, wspominał także o samoregeneacji wypalonych logo stacji tv. Chodzi o plazmy fujitsu siemens/panasonic i LCD Lawa i Panasonic.
co o tym myślicie, bo ja do tej pory myślałem inaczej.

Ostatnie pytanko. Czy lepiej już teraz zainwestować w wysoką rozdzielczość i jej nie wkorzystywać, czy lepiej kupić tańszą plazmę i za jakieś 5lat ją zmienić na coś fullHD?

Z góry dziękuję za rady
Pozdrawiam
 

Razgriz

New member
miałem ten sam problem, ale doszedłem do wniosku, że lepiej teraz kupić tańszą plazmę (42" Panasonic nie-HD ready), bo do na obecnych rozdzielczościach taki TV będzie odbierał lepiej (dla porównania na Sony V40 obraz z kabla był słabiutki - pikseloza straszna), a u mnie na kablówce jakość dobra, niekiedy wręcz bardzo dobra (nie wiem czemu, ale szczególnie na reklamach jakość skacze - żadnych szumów itp.) a na DVD przez RGB EURO jest doskonale.

Imo HDTV to u nas tak odległa sprawa (TV będzie dopiero za minimum 5lat), a Blu Ray i HD-DVD jeszcze przez kilka lat będzie miał kosmiczną cenę (2000zł za odtwarzacz, a duży TV kupuje się do kina domowego, a takie zestawy będą pewnie 8x droższe), a oprócz plazm fullHD rozdzielczość 1024x1024 (sygnał jest skalowany do 1024x6xx, więc różnica w rozdziałce jest mała) nie jest warta kilku tysięcy. Lepiej zrób tak jak ja - pooglądaj na taniej plaźmie nie HD-ready kilka lat a jak LCD fullHD będą tanie i programy będą też w fullHD wtedy zdecyduj się już na coś extra...
 

Ricardogo

New member
vitam,
przy dzisiejszych źródłach na 3m to coś poniżej 42 cali i niekoniecznie full hd, szkoda później nerw że tv niewyrabia i nadrabia kiepski sygnał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
pokazy w Lublinie- oczywiście - tylko uzgodnij termin.
Plazma niższyj czy wyższj rozdzielczosci ? - to jest pytanie.
Ludzie reagują różnie. I niech tak zostanie - nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Czy są różnice ? - tak są !!!
Czy są warte dopłaty - a na to pytanie moze opowiedzieć tylko przyszły uzytkownik.
Do 3 metrów szukałbym jednak rozmiarów mniejszych niż 42"
Ale nic nie zastąpi Twojej oceny z Twojego sygnału w Twoim domu.
Mozna pisać tu różne poematy. A domu okazuje się różnie.
Uzbrojony w wiedzę - masz spokój ,więdzę i najlepszy sprzet w klasie cenowej.
pozdrawiam
 

raul

New member
Witam wszystkich

Długo obserwuje juz forum i pojawiajace sie na nim informacje na temat Tv LCD lub plazm. Sam zamierzam kupic wlasnie jeden z tych wynalazkow ale jak wiekszosc z ludzi nie jestem jeszcze zdecydowany jaki.

Wszedzie piszecie ze najlepszym rozwiazaniem jest pokaz w domu. W zwiazku z tym mam pytanie czy ktos na forum orientuje sie gdzie mozna sie dowiedziec na temat pokazow w okolicach Katowic i Sosnowca.
Ewenyualnie gdzie taki pokaz mozna zamowic

Z gory dzieki za odpowiedzi
 

rpp

New member
kiki napisał:
pokazy w Lublinie- oczywiście - tylko uzgodnij termin.

tylko wybierz termin baaardzo odległy - bo ja od prawie tygodnia nie mogę się doczekać na krótki opis zasad na jakich może być zrobiona prezentacja w domu (i nie chodzi mi już o konkretny termin tylko o podanie co i jak - jakie są koszty, ile czasu można sprawdzać taki TV, co jak się całkowicie rozmyślę z zakupów bo stwierdzę, że np. obecne LCD mnie jeszcze nie satysfakcjonują, itp.)
 

tuptus55

New member
Pokazy w domu robi Kiki i proszę się z nim umawiać. Mnie się udało na pokaz namówić jeszcze jedną firmę.
 

gad7

New member
Przedmowcy mieli racje jak mniej niz 3 metry bierz 37 cali lub 35 powyrzej 3 spoko 42 cale. Jak masz jasny pokoj spoko lcd jak lekko zacieniony lub ciemny ratuje cie plazma. Nie boj sie plazmy i wypalen sam mam plazme panasa i ja docieram od dwoch tygodni no i ja jestem slepy albo czegos niedowidze. I racja z hd po co ci aby sie pochwalic przed znajomymi masz caly sprzet hd lub satke i znasz pare jezykow? Jesli tylko do ogladania polskiej tv starczy ci plazma z mniejsza rozdzialka. Kolory i jasnosc rewelka nawet przy gorszym sygnale.
 
Do góry