tv z najlepszym obrazem do 4-5 tys PLN

miles

New member
Cześć,

Chcę kupić tv i prosiłbym o profesjonalną radę. Moje potrzeby/możliwości:

1. Sygnał: tv analog (kablówka multimedia w Gdyni) + pc (gry, filmy, często wykorzystywany). Za rok na pewno jakiś sygnał cyfrowy.

2. Przede wszystkim zależy mi na najlepszym obrazie 2D. Jeżeli przy okazji tv będzie w stanie wyświetlić 3D to ok, ale w większości będzie na nim wyświetlany obraz 2D.

3. Wymiary: tv musi mieć wysokość (bez podstawy bo będzie wisiał) max 60-62 cm, więc przekątna ekranu 40/42/46 cali. TV oglądam z odległości prawie 3m i im więcej cali będzie miał w podanych granicach tym lepiej.

4. Internet: mam możliwość podłączenia kabla eth i połączenia przez wifi ale nie jest to priorytet bo do sieci najzwyczajniej używam komputera. Kwestie internetowe będą miały znaczenie na samym końcu w przypadku gdy główne parametry (dobry obraz, cena) będą porównywalne

5. Budżet, wstępnie do 4-5 tyś PLN. Tak naprawdę szukam rozsądnego cenowo tv z najlepszym obrazem.

Doradźcie proszę co kupić. Jeżeli potrzebujecie więcej info to pytajcie.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Hmm. podam może TV, a wielkości sam znajdziesz:)
Toshiba 46sl833
Toshiba 46vl748
Sharp 46le820
Sharp 46le814
Philips 46pfl7605
Toshiba 46sl733
Sony 46ex720(3d)
Sharp 46le830(3d super ostrość)
Toshiba 46vl863(3d pasywne)
To tylko sugestie, co jest warte uwagi od najlepszych.
Podaj dokładniejsze informacje zgodnie ze schematem forum.
 

miles

New member
odległość od ekranu: 3m
jak słońce świeci w pokoju: tv będzie wisiał na stoliku z ramieniem tuż za nim okno, także światło z tyłu ale tylko do południa bo potem słońce się przesuwa
Jak duży jest pokój: 22m
jaki masz obecnie telewizor: samsung LE32R72B (HD Ready)
jakie programy najczęściej oglądasz: tvp1, tvp2, polsat, tvn, sportowe
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: w dni powszednie od 17:00, w weekendy cały dzień
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: zawsze włączona lampka
wolisz obraz ostry czy łagodny: to wszystko zależy ale raczej ostry, wyraźny
matryca błyszcząca czy matowa: najlepsza byłaby matowa bo one nie odbija a obraz dla mnie jest priorytetem, chyba że szyby antyrefleksyjne są naprawdę dobre i spełniają swoją funkcję zamiast odbijać jak lustro
preferowana wielkość telewizora: 40/42/46 cale ważne żeby tv miał wysokość: 60-62 cm.
preferowana marka: nie mam, najważniejsze żeby obraz był najlepszy
czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, słabego obrazu,
jakie urządzenia będą podłączone: sygnał analogowy (kablówka multimedia), pc po hdmi (filmy, gry), w ciągu roku jakiś sygnał cyfrowy
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% tv, 40% pc (filmy, gry)
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost
czy ważne jest wifi: mógłby być
czy będziesz korzystać z widgetów: jak będą to ok ale internet nie jest priorytetem. najważniejsze jest obraz
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie ewentualnie widgety jak będą. wpisywanie adresu strony z pilota wg mnie to pomyłka
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: tak ale jak wyżej, nie jest to priorytet
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: nie, na stałe jest podłączony pc z media center, z niego wyświetlane są wszystkie filmy
ma mieć 3D: dobrze by było ale najważniejszy jest obraz 2D
ma mieć slot na karty SD: raczej nie bo na stałe podłączony pc rozwiązuje ten problem
ma mieć tuner DVB-S: raczej nie bo przy każdej zmianie u nadawcy strojenie go na nowo powoduje że lepiej skorzystać z zewnętrznego dekodera
jakimi złączami: koncentryk do tv analog, hdmi do pc, eth do sieci jeżeli będzie mógł, w ciągu roku hdmi do dekodera sygnału cyfrowego
jaki masz sygnał: sygnał analogowy (kablówka multimedia), pc po hdmi (filmy, gry), w ciągu roku jakiś sygnał cyfrowy
ile programów HD: obecnie żadnego ale w przyszłości pewnie to co nadawca sygnału cyfrowego
ma stać czy wisieć: wisieć na ramieniu specjalnego stolika
jaka klasa cenowa: 4-5k PLN


Fachowcy doradzają:
- Sharp LC40LE830E
- Sharp LC46LE830E
- Panasonic TX-P42VT30
- Panasonic TX-P42GT30

Ciekawy jestem Waszej opinii który wybrać, ewentualnie może macie inne ciekawsze typy
 

miles

New member
Zmieniłem lekko wymagania. Tzn:
1. Będę instalował sygnał cyfrowy
2. TV musi mieć maksymalnie 42''
3. Popatrzyłem że sporo jest filmów 3D SBS, więc generowanie obrazu 3D też będzie miało znaczenie, przy czym oczywiście wyświetlany będzie głównie obraz 2D.

Na krótkiej liście są poniższe modele i spośród nich będę wybierał:
- Sony KDL-40HX720
- Samsung UE40D7000
- Panasonic TX-P42VT30
- Panasonic TX-P42GT30
- Sharp LC40LE830E

Który z tej listy polecacie?
Co innego warto kupić i dlaczego?
 
Do góry