TV w pokoju 32m2, na ścianie we wnęce do 5500 pln

ridee

New member
Witam,

Musze was prosić o pomoc. Mam ponad 32 metrowy salon połączony z 15 metrową kuchnią. Na ścianie naprzeciw okien chce we wnęce (szerokość wnęki 139 cm, głębokość ok 40-50 cm) zawiesić TV.

I tu pojawia się problem


Warunki
1. Odległość od ekranu: 4-5m
2. jak słońce świeci w pokoju? pokój o średnim nasłonecznieniu, od zachodu, ale kamienice z naprzeciw mocno ograniczają bezpośrednie padanie promieni .
3. Jak duży jest pokój: ok. 32m2
4. Preferowana technologia: LED/LCD
5. jaki masz obecnie telewizor: żadnego - stary CRT przerzucony do sypialni
6. jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy, przyroda
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w tygodniu wieczorami, w weekend najczęściej od 14
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez różnicy, najczęściej jednak z niewielkim światłem
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: bez znaczenia
10. matryca błyszcząca czy matowa: obojętne
11. preferowana wielkość telewizora: 46 w górę (wszystko zależy od tego czy zmieści się we wnęce)
12. preferowana marka: Samsung, Sharp, Toshiba, Sony
13. czego nie lubisz w telewizorach: nienaturalnych kolorów, smużenia, słabej czerni ,buczenia, grubych ramek, gdy są za głebokie.
14. jakie urządzenia będą podłączone: Kino domowe (w przyszłości) , Komputer, Dekoder SAT
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: Xbox, filmy z dysku, DVD 30%, Satelita 70%
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: lekkie kąty, ale i na wprost, zależy od tego kto okupuje jaką kanapę :)
17. czy ważne jest wifi : nie, ale fajnie by było gdyby było
18. czy będziesz korzystać z widgetów? raczej nie chociaż wykluczyć nie mogę
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: niekoniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD :nie zastanawiałem sie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak, byłoby najlepiej, chociaż mogę podłączać lapka
22. ma mieć 3D: niekoniecznie
23. ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI - , xbox, dekoder
26. Jaki masz sygnał: rozważam TOYA lub Cyfra+
27. ile programów HD: mnogo w ofercie
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-6h
28. ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: na wysokiej jakości obrazu.
32. Ile osób ogląda: 2 lub więcej
33. Jaka klasa cenowa: ok. 46 cali do maks 4600 , wyższe do maks 5600-5800


Najbardziej martwi mnie kwestia wnęki - czy jeśli kupię TV (JAK - pliz pomoc się przyda), który będzie niemal idealnie wchodził we wnękę, czy nie będzie wtedy straty dźwięku...

Obejrzałem całą masę TV i naprawdę powoli zaczyna mi się kręcić od tego w głowie, stąd post tutaj do ekspertów. Ma to być TV na ładnych kilka lat.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Jeżeli tv będzie dosyć ciasno tam siedział to na pewno zaburzysz cyrkulację powietrza, więc może się grzać, co wiadomo nie sprzyja elektronice. Jeżeli głośniki będą skierowane do przodu (to już zależy od konstrukcji telewizora) to nie powinno być większych problemów z dźwiękiem. Z drugiej strony pamiętaj, że dźwięk z coraz cieńszych telewizorów jest coraz gorszy, także prędzej czy później możesz mieć potrzebę zakupu kina domowego, soundbara, itp.
 
Do góry