[TV] UE40ES5500 + TP-Link TL-WR841N + TP-Link TL-MR3020

tomek176

New member
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum dlatego jeśli nie wpiąłem się idealnie proszę o wybaczenie.

Od pewnego czasu jestem posiadaczem TV Samsunga UE40ES5500, z którego jestem zadowolony. Niestety świadomość faktu, że marnuje się w nim wiele funkcji nie dawała mi spać. Do domowego routera WiFi TP-Link TL-WR841N, który jest źródłem internetu dla całego domu postanowiłem dokupić mniejsze urządzenie z opcją trybu AP. Wybór padł na TP-Link TL-MR3020.
Jak podłączanie do sieci kolejnych komputerów, laptopów i telefonów nie sprawiło mi większego problemu tak podłączenie TV do AP jest już cięższym tematem.

Sieć posiada 2 zabezpieczenia: WPA-PSK/WPA2-PSK (AES) + Filter MAC.

Pytanie jak podłączyć AP żeby wszystko działało :)
 

tomek176

New member
jest mały progres...

Udało mi się skonfigurować Clienta tak, że przy podłączeniu laptopów wszystko śmiga ipconfig pokazuje:
adres ip: 198.168.1.103
Mask: 255.255.255.0
Brama: 198.168.1.1
Dns: 198.168.1.1
Na laptopie mam ustawione wszystko na automatyczne i działa. Po podłączeniu TV nie działa auto i nie działa wpisanie ręcznie tych samych parametrów.
 

micmus

Member
Bez reklam
Dokładnie będziemy wdzięczni za opinie użytkownika tego TV. Przede wszystkim jaki jest komfort oglądania w nocy przy ciemnych scenach:

1. Czerń wystarczająco czarna?
2. Czy występują duże denerwujące nierównomierności podświetlania matrycy w ciemnych scenach (tzw, colouding)
3. Czy przy gorszym sygnale ni ma problemu ze skalowaniem oraz przykładowo przy naziemnej cyfrowej obraz jest bardzo dobry czy potrzeba pełnego HD?

Z góry dzieki :)
 

tomek176

New member
Dokładnie będziemy wdzięczni za opinie użytkownika tego TV. Przede wszystkim jaki jest komfort oglądania w nocy przy ciemnych scenach:

1. Czerń wystarczająco czarna?
2. Czy występują duże denerwujące nierównomierności podświetlania matrycy w ciemnych scenach (tzw, colouding)
3. Czy przy gorszym sygnale ni ma problemu ze skalowaniem oraz przykładowo przy naziemnej cyfrowej obraz jest bardzo dobry czy potrzeba pełnego HD?

Z góry dzieki :)

Mało na temat!
 

micmus

Member
Bez reklam
Ja jednak myślę, że jak pomożesz innym użytkownikom forum jako nowy użytkownik to zapewne chętniej i szybciej pomogą inni Tobie.

Jak to mówią - chcesz brać daj coś od siebie.

Chętnie bym Ci podpowiedział co zrobić z Twoim problemem, ale niestety nie znam rozwiązania, także zostawiam ten wątek i Ci się nie wcinam.

Pozdrawiam
Michał
 

darknes64

New member
jest mały progres...

Udało mi się skonfigurować Clienta tak, że przy podłączeniu laptopów wszystko śmiga ipconfig pokazuje:
adres ip: 198.168.1.103
Mask: 255.255.255.0
Brama: 198.168.1.1
Dns: 198.168.1.1
Na laptopie mam ustawione wszystko na automatyczne i działa. Po podłączeniu TV nie działa auto i nie działa wpisanie ręcznie tych samych parametrów.


Hmm, napisałes troszkę chaotycznie, tzn. napisz co do czego podłaczasz ? Z tego co zrozumiałem to chcesz TP-Linka 3020 wykorzystać jako AP podłączając go kablem do TV, czy tak ? Te ustawienia co podajesz wyżej są ustawieniuami tegoż AP ? Czy może TV ? Zasada jest taka, że wszystkie urządzenia klienckie (chcąc aby była pomiędzy nimi pełna komunikacja) mają mieć takie same ustawienia jeśli chodzi o maskę, bramę czy dns. Róznić się powinny tylko i wyłącznie adresem IP, a w zasadzie tylko jego ostatnia kolumną czyli 192.168.1.xxx , pierwsze trzy kolumny będa jadnakowe dla wszystkich urządzeń natomiast czwarta kolumna (xxx) musi być inna na każdym urządzeniu. Jak coś to pytaj dalej.
 
Do góry