TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

kudys11

Member
A dlaczego nie zamierzacie kupić TL 933 jest to model z tego roku a nie jak 838 z 2011?, co do okularów jak kupowałem 933 to okularki płaciłem po 199 zeta. Pozdrawiam.

TL933 różni się od TL838 :
- Konwersja obrazu 2D do 3D
- PVR (nagrywanie na urządzenie podłączone do USB). Fabrycznie funkcja niedostępna, będzie udostępniona wraz z najbliższą aktualizacją (maj/czerwiec)
- inny pilot

Jeśli idzie o PVR to podobnież jest planowana aktualizacja do TL838 (maj/czerwiec) która umożliwi nagrywanie na USB. Czy tak będzie? Zobaczymy.
 

kundelek

New member
Faruraj test 40TL933 jest na tym forum. Posiadam ten model od miesiąca więc nie mogę za wiele napisać, obraz rewelka, mógł by mieć więcej aplikacji dostępnych na necie, ogólnie wielki pozytyw.
 

pioczel

New member
Nie wiem gdzie i za ile chcesz kupić TL838
ale w EURORTVAGD masz dwie oferty:
Bez okularów:
Toshiba 40TL838 - Telewizor LED - CENA w Sklepie RTV EURO AGD

Lub 200zł droższy zestaw z 2 parami okularów:
Toshiba 40TL838 + 2 pary okularów 3D - Telewizor LED - CENA w Sklepie RTV EURO AGD

A tu masz same okulary:
Toshiba FPT-AG02G - Okulary 3D - CENA w Sklepie RTV EURO AGD
okulary w euro są drogie 250 zł----ja kupiłem w neonecie po 150 zł
TOSHIBA OKULARY 3D FPT-AG02G W SKLEPIE NEONET.PL
 
Toshiba kupiona. W Auchanie zapłaciłem 2369 zł, ale dostałem do tego bon za 450zł do wykorzystania w Auchanie, więc myślę, że się opłacało :)
 

kudys11

Member
W takim razie nie wiem na czym polega różnica między tymi pilotami, gdyż są identyczne.

Jeśli wyglądają tak samo to zapewne wysyłają inne kody do TV aby uniemożliwić wgranie firmware z jednego do drugiego (podejrzewam, że firmware jest kompatybilne w modelach TL838 i TL933 dlatego dali inne sterowniki pilota aby po wgraniu firmware pilot nie działał)
 

Mixmich

New member
Rożnica między pilotami to inne plastiki użyte do ich wykonania i dodatkowy przycisk nagrywania w TL933.
TL838 i TL933 są na tym samym procesorze.
 
ja bazuje na ustawieniach Azgan'a :)

Profil ustawień obrazu: Do gier lub Standardowy
Podświetlenie: 60
Kontrast: 60
Jasność: 10
Kolor: 0
Odcień: 0
Ostrość: -40
Zaawansowane ustawienia obrazu:
ColourMaster: Wł.
Dopasowanie koloru podstawowego:
Czerwony: 0, 0, 0
Zielony: 0, -10, -15
Niebieski: -15, 0, 0
Żółty: -5, 0, -15
Magenta: 0, 0, 0
Cyjan: 0, 0, -15
Temperatura koloru: Naturalna
Czujnik automatycznej jasności: Wył.
Kontrola podświetlenia: Wył.
Poziom czerni/bieli: Średni
 

szrama

New member
Witam,

Co daje ustawienie redukcji szumów na wysoki.
Czasem na telewizji "n" mam zakłócenia. Czym to jest spowodowane , ktoś wie?
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Ok mam jeszcze jedno pytanie. Jak wlaczyc w tym TV tryb ECO? Czesto ogladam TV w nocy a niechce sie przy okazji przy nim opalac...
 
Do góry