tv samsung,pioneer VSX_424,Dreambox,PS3

raddimus

New member
Witam wszystkich forumowiczów.

Tv Samsung UE46C7000WK
Amplituner Pioneer VSX_424
Dreambox 800HD SE
PS3

Połaczenia:Do Amplitunera przez HDMI Dreambox i Ps3 ,z czego dreambox do SAT/CABLE a PS3 do GAME.
Z amplitunera przez HDMI 2.0 wyjściem do TV (ARC)

Tv kablem optycznym do Amplitunera.

Udało się uruchomic 5.1 z dreamboxa i z ps3
Działa opcja przekazywania sygnału na wyłączonym amplitunerze.

I to na tyle dobrych informacji.
Połączyłem tv optykiem do amplitunera żeby można było cieszyć się dźwiękiem 5.1 z filmów oglądanych z dysku twardego podłączonego do tv.
Niestety za boga nie mogę uzyskać dźwięku.
Podobno trzeba przypisać jakoś wejście optyczne w amplitunerze do jakiegoś kanału.
Instrukcja w języku angielskim przetrzepana kilka krotnie i nie mogłem się doczytać jak to zrobić.
W tv jest opcja używania głośników wewnętrznych i zewnetrzynych,brak zmian .
Oprócz tego w menu tv jest opcja :
-Wyjście SPIDF
-Format dźwięku PCM z możliwością zmiany na Dolby Digital lecz nie jest to podświetlone .

Bardzo proszę o podpowiedzi i darować sobie wpisy typu szukaj,było.
Kopie za tym już 3 dzień.

I jeszcze jedno.... Kabel optyczny zakupiłem zakończony standardową kostką z dwóch stron po czym się okazało ,że wyjście z tv jest na kształt jack'a , kupiłem przejściówkę i weszło,mam nadziję że ta przejściówka nie robi problemu.

Dziękuję za podpowiedzi.
 

werf

Active member
Bez reklam
Instrukcja podaje iż dźwięk wielokanałowy tylko przy korzystaniu z tunera TV naziemnej

Ze wszystkich innych źródeł video podłączonych do TV optyk wysyła sygnał 2,0
 

raddimus

New member
No to nie ciekawie, zamówiłem drugi optyk już bez przejściówki bo mino wszystko według twojej podpowiedzi powinno coś grać a nie ma nic.

A jeszcze jedno pytanie,gdy idzie mi z dreamboxa film nadawany w 5.1 na ampli ustawiam NEO6 i faktycznie słychać tylko jakieś efekty na tylnych głośnikach ale gdy dam opcje auto na ampli ,czyli automatycznie rozpoznaje jaki dżwięk nadaje sygnał np film DD to idzie w stereo i nie uruchamia się NEO6 czy DD, i teraz pytanie czy faktycznie po przełączeniu na NEO6 nagłośnienie pracuje tak jak powinno czy sobie jakoś rozkłada po swojemu tak jak PROLOGIC...

Dziękuję za podpowiedzi.
 

raddimus

New member
Witam ponownie,udało się częściowo rozwiązać problem.

Pominąłem TV i wpiąłem HDD do dreamboxa i za pomocą programu free media player 2 idą filmy z napisami elegancko w 5.1 jak i przez HDMI tak i przez optyk z DM do amli.
Malutki problem który pozostał to brak dźwięku w DTS .Niby wykrywa ampli bo się świeci DIGITAL ale cisza. DD idzie perfekcjonalnie.
Do filmów 3D SBS trzeba wmuksować napisy na oba ekrany żeby się nie rozmazywały.
Może komuś się przydadzą te informacje.
Jak mi się uda urobić DTS dam znać.
 

raddimus

New member
Udało się. DTS zaświecił na kablu optycznym.
Po świeżej instalacji newnigmy kolejno instalujemy:
1. Install libdca0_0.0.5-r2_mipsel.ipk
2. Install enigma2-plugin-extensions-audiosync_experimental-git20110116-r0_dm500hd.ipk
3. Install gst-plugin-dvbmediasink_0.10+cvs20110116-r1_dm500hd.ipk
4. Install dreamdts_1.0-r4_mipsel.ipk
5. Reboot Receiver.
Może się komuś przydać
Link do paczki na pw.
 
Do góry