TV Samsung - brak dźwięku przestrzennego

miroski

Member
Tak, patrzyłem do instrukcji, mam nawet papierową bo sprzedający dorzucił do kina. Jednak mój TV prawdopodobnie nie ma funkcji Anynet+, nie widziałem nigdzie w ustawieniach takiej opcji.

Anynet+ powinno być w zakładce System na końcu, po przewinięciu do góry innych widocznych opcji. Tak jest na TV sąsiada z 2013r. - sprawdziłem. Ale i bez Anynet moim zdaniem powinno to działać. Przecież do TV podłącza się np. DVD czy dekoder sat/kablowy i dźwięk po optyku powinien wychodzić. Nie masz podobnego sprzętu, żeby sprawdzić?
 

TheHunter

New member
Telewizor nie posiada funkcji Anynet. Po podłączeniu kina do telewizora przez HDMI pojawia się na chwilę logo Samsunga a potem wyskakuje brak sygnału. Nie da się wejść w ustawienia kina. Jedynie wybierając w kinie jako źródło CD/DVD mogłem wejść do ustawień ale one dotyczą odtwarzacza płyt.
Poddaję się, zakładam że skoro z USB szedł dźwięk 5.1 a przez HDMI już nie, to znaczy że porty HDMI nie są w stanie puścić tego dźwięku. Trochę szkoda no ale trudno.

Tu chyba jest ostateczne potwierdzenie:
https://www.samsung.com/us/support/troubleshooting/TSG01109021/
 
Ostatnia edycja:

TheHunter

New member
Zastanawiam się czy w takiej sytuacji nie pomógł by jakiś rozdzielacz sygnału HDMI. W sensie podłączyć sticka do rozdzielacza, sam rozdzielacz do telewizora, a następnie kablem optycznym połączyć rozdzielacz z kinem domowym. Wtedy dźwięk omija TV i leci bezpośrednio do amplitunera. Dobrze myślę?
 
Do góry