TV Samasung 40D6500 + soundbar + dekoder Vectra

shados

New member
Witajcie,
Poradźcie jak podłączyć telewizor samsung 40D6500 z soundbarem samsung HW-H430(450) i dekoder z vectry. Chodzi mi o takie podłączenie, aby przez soundbar szedł dźwięk gdy:
- gdy oglądam telewizje z Vectry
- gdy oglądam filmy z dysku podpiętego do TV
- gdy chcę puścić radio z dekodera, bez konieczności włączania TV

Obecnie mam podpięty zestaw 2.1 Edifier S330D: dekoder do telewizora przez HDMI, telewizor optykiem do zestawu głośników. Takie połączenie pozwala na puszczanie dźwięku na głośniki gdy włączony jest telewizor, zarówno z dekodera, jak i gdy oglądam filmy z dysku. Jednak gdy chcę posłuchać radia, muszę mimo wszystko włączyć TV.

Jednak ten zestaw głośników jest dla mnie za cichy i dlatego chcę kupić soundbar - słyszałem jak to gra i dla mnie to idealny wybór. W powyższym przykładzie podałem soundbar samsunga, ale tylko dlatego, że sprzedawca stwierdził, że telewizor powinien połączyć się bezprzewodowo z soundbarem tej samej marki. Zastanawiam się tylko, czy tak stary telewizor będzie w stanie się połączyć - nie ma on chyba funkcji SoundConnect wymaganej do takiego połączenia, więc konieczne będą kable (i dlatego właściwie nie przywiązując się do marki każdej innej firm soundbar będzie można podłączyć).
 
Do góry