TV plazma do max 2500 zł (Panas. TX-P42UT50?)

Kosa86

New member
Witam,

powoli zbliża się czas zakupu tv. Po wielu "spotkaniach" z różnymi telewizorami uznałem, że bardziej odpowiada mi (a raczej nam) plazma. Tylko czy w podanym budżecie (max 2500 zł) znajdę coś dobrego w wielkości 42-50''? Upatrzyłem sobie Panasonica TX-P42UT50 - czy ten model jest wart swojej ceny? Czy macie pomysł na jakąś alternatywę dla niego w cenie ok. 2200-2400 zł?
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Poniżej zestaw standardowych pytań i moich odpowiedzi.

Pozdrawiam.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,8 x 4,5 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? jakieś 3,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? zwykle 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? jeszcze nie wiem
6.Jak słońce świeci w pokoju ? trochę rano i trochę po południu; ogólnie pokój jest dość ciemny, więc problem nadmiernego światła słonecznego właściwie nie istnieje
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam telewizora
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? przede wszystkim możliwie dobrą jakość obrazu w stosunku do moich możliwości finansowych
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? tv kablowa (UPC), SD, ale chciałbym to zmienić na cyfrową naziemną
10.Jakie urządzenia ? dysk zewnętrzny, pendrive, laptop, czasami kamera cyfrowa i aparat fotograficzny, a w przyszłości może android dongle
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 2-3 (i to jest raczej max przez większość dni)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? trudno powiedzieć - raczej wszystko mi jedno
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, serwisy informacyjne, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czasami tak, w kontekście oglądania filmów przez serwis ipla i inne tego typu
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie, w ogóle
16.Preferencje co do marki ? jak plazma do raczej Panasonic, ale jak najbardziej jestem otwarty na inne, jeśli w podobnej cenie dają dobrą jakość
17.Preferencje co do wielkości ? przy w.w. wielkości pokoju pewnie między 42'' a 50'' (do pokoju bardziej odpowiadałby 42'', ale... sam nie wiem... budżet ograniczony, więc nie wiem czy lepiej mniejszy, a lepszy, czy większy, a gorszy...)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nieostry, kiepski obraz (zwłaszcza w dynamicznych scenach) oraz usterki techniczne nie podlegające gwarancji ;)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max to 2500 zł, ale jeśli będzie to mniej to będę się cieszył
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie zależy mi na 3D
 

Kosa86

New member
ROMAN38, dzięki za rady, ale chyba w większości niewiele mi one dadzą. I tu nie chodzi o kwestię "dozbierania" (bądźmy poważni - dozbierać to może nastolatek, tu skapnie coś od babci, tam od chrzestnej i chrzestnego itd. ;) ), bo gdybym chciał to kupiłbym tv za 4000 zł. Ale nie chce. Nie będę pakował takiej kasy w coś, na co nie będziemy poświęcali więcej czasu niż max. 2h dziennie (przy czym jakieś filmy /raczej nie HD/ czy sport to pewnie max. 1-2 na tydzień).
Natomiast gryzie mnie kwestia wyboru: mniejszy lepszy, czy większy nieco gorszy? Wszakże za ok. 2500 zł można kupić 50'' plazmę LG lub samsung.
Byłbym wdzięczny za kolejne opinie drodzy Forumowicze.
 

ROMAN38

Active member
Bez reklam
ROMAN38, dzięki za rady, ale chyba w większości niewiele mi one dadzą. I tu nie chodzi o kwestię "dozbierania" (bądźmy poważni - dozbierać to może nastolatek, tu skapnie coś od babci, tam od chrzestnej i chrzestnego itd. ;) ), bo gdybym chciał to kupiłbym tv za 4000 zł. Ale nie chce. Nie będę pakował takiej kasy w coś, na co nie będziemy poświęcali więcej czasu niż max. 2h dziennie (przy czym jakieś filmy /raczej nie HD/ czy sport to pewnie max. 1-2 na tydzień).
Natomiast gryzie mnie kwestia wyboru: mniejszy lepszy, czy większy nieco gorszy? Wszakże za ok. 2500 zł można kupić 50'' plazmę LG lub samsung.
Byłbym wdzięczny za kolejne opinie drodzy Forumowicze.
To po co ci w ogóle TV :cry:, z takim podejściem kup sobie LCD za 999 zł i też ci starczy:( zaraz cie inni wyśmieją, bo tu jest forum dla tych co szukają dobrego Telewizora do oglądania HD a nie teleexpresu :?
 

Kosa86

New member
To po co ci w ogóle TV , z takim podejściem kup sobie LCD za 999 zł i też ci starczy zaraz cie inni wyśmieją, bo tu jest forum dla tych co szukają dobrego Telewizora do oglądania HD a nie teleexpresu

Ze skrajności w skrajność... ehhh.
Czy tak trudno sobie wyobrazić młodych ludzi "na dorobku", który po prostu nie mają możliwości czasowych, by siedzieć przed tv kilka godzin dziennie dumnie dzierżąc w dłoni symbol władzy (czyli pilot tv), by doglądać swojego królestwa kanałów HD?
Chodzi mi po prostu o sprzęt, na którym od czasu do czasu obejrzę z przyjemnością mecz piłki nożnej/siatkówki albo jakiś film (z tv w większości SD, ze źródeł zewnętrznych większość w jakości DVD).
A to forum raczej nie ma tak wąskiego profilu jak sugerujesz. Wszakże wiele różnych tematów dotyczy tv z niższej półki. Inaczej bym nie pytał tutaj o nic.
A jak ktoś chce wyśmiewać forumowicza za "niestosowne pojawienie się na jego internetowej dzielni" to już nie mój problem; takim życzę sukcesów w prawdziwym życiu.

@maxan: dziękuję za sugestię, na pewno je rozważę.
 

RafMat

New member
Myślę że przy twoich nie wygórowanych wymaganiach, powinieneś kupić sobie Tv używany w dobrym stanie.Jest dużo ludzi zmieniających telewizor bardzo często, sprzedających tylko po to aby kupić sobie lepszy, nowszy model.W twoim wypadku możesz znaleść coś naprawdę dobrego( używanego tv) za rozsądna cenę.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

pierwszyy

Member
Na Twoim miejscu poszedłbym w wielkość - z pary 42ut50 i 50pa6500 wybrałbym oczywiście LG. Dodatkowy plus to cena. Można sobie pozwolić jeszcze na np. bluray, też LG :)

Posiadam taką parę (jak w stopce), tv już 3,5 roku i bez usterek (odpukać)
 

digitalus

Banned
Ze skrajności w skrajność... ehhh.
Czy tak trudno sobie wyobrazić młodych ludzi "na dorobku", który po prostu nie mają możliwości czasowych, by siedzieć przed tv kilka godzin dziennie dumnie dzierżąc w dłoni symbol władzy (czyli pilot tv), by doglądać swojego królestwa kanałów HD?
Chodzi mi po prostu o sprzęt, na którym od czasu do czasu obejrzę z przyjemnością mecz piłki nożnej/siatkówki albo jakiś film (z tv w większości SD, ze źródeł zewnętrznych większość w jakości DVD).
A to forum raczej nie ma tak wąskiego profilu jak sugerujesz. Wszakże wiele różnych tematów dotyczy tv z niższej półki. Inaczej bym nie pytał tutaj o nic.
A jak ktoś chce wyśmiewać forumowicza za "niestosowne pojawienie się na jego internetowej dzielni" to już nie mój problem; takim życzę sukcesów w prawdziwym życiu.

@maxan: dziękuję za sugestię, na pewno je rozważę.
Witam
Ut50 i 50pa6500 to dobry wybor.
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/93397-samsung-ps51e450-czy-lg-50pa6500.html
W zaciemnionym pomieszczeniu poziom czerni ut50 bardzo zblizony do plazmy pioneer kuro elite.
Wiecej zdjec tutaj
http://www.avsforum.com/g/a/2120731/the-official-panasonic-ut50-settings-issues-thread/
26bdfdca_IMG_0046.jpeg


http://www.hdtv.com.pl/forum/850867-post14.html
minusik -odblaski
http://www.hdtv.com.pl/forum/825562-post3.html
UT50 zajmuje 4 miejsce na liscie CNET
http://reviews.cnet.com/2300-6482_7-10011219.html
http://www.ipad2development.com/blo...-tv-and-ratings-revealed-midyear-report-card/
6c926_ipad_ratings_sheet_image_6_22_2.jpg
 
Ostatnia edycja:

Kosa86

New member
Dziękuję za sugestie i rady. Niemniej jednak wybór jeszcze nie został dokonany ;) Za to wszystko wskazuje na to, że będzie to plazma 50'' (i na pewno "nówka"). W związku z tym waham się między tym co jest dostępne w interesujących mnie cenach, tj. LG50PA6500 (~2100 zł) i Samsung51E530 (~2600 zł), a także ewentualnie (= w razie jakiś cenowych okazji) jakiś tańszy Panasonic. Póki co skłaniam się ku LG, choć jeszcze "poszukuję"...
A tak przy okazji: czy przed świętami Wielkiej Nocy zauważalny jest wzrost cen telewizorów? Pytam, ponieważ teoretycznie mógłbym się wstrzymać z zakupem jeszcze jakiś miesiąc, może dwa, tylko czy aby czasem nie było to zgubne... ;)
 
Do góry