TV Panasonic TX-P46VY20 + Blu-Ray Panasonic DMP-BDT300 = 24P -> Problem

maniunio57

New member
Witam serdecznie. Posiadam sprzęt taki jak w temacie :
Telewizor : Panasonic TX-P46VT20
BLU-RAY : Panasonic DMP-BDT300

I od razu, na samym początku pojawił się problem. Posiadam parę filmów/koncertów nagranych w systemie 24klatkowym. Mój poprzedni odtwarzacz miał specjalną kontrolkę, która obwieszczała, że obraz wyświetlany jest w 24P. Nowy Blu-Ray takiej kontrolki nie posiada, dlatego nie mam żadnej pewności czy obraz jest nadawany w tym systemie. Dodatkowo telewizor, po włożeniu płyty, gdy rozpozna typ, rodzaj i jakość obrazu, wyświetla tylko informację :

1080p/60hz

Niestety sęk w tym, że wyświetla on tę wiadomość, nawet wtedy gdy płyta jest nagrana jako 1080i. Niejednokrotnie wertowałem strony instrukcji odtwarzacza, znalazłem kilka informacji, które mogły być pomocne, ale znów pojawił się następny problem..chcialem włączyć opcję "PIP", poprzez naciśnięcie na pilocie tego guzika. Niestety po naciśnięciu cały czas wyświetla się "PIP OFF" i nie ma możliwości włączenia tej opcji.

Mam nadzieję, że znajdą się na tym forum ludzie, którzy pomogą mi w rozwiązaniu tego problemu. Co mogę zrobić, żeby obraz był wyświetlany w 24P bądź mieć pewność, że projekcja odbywa się w tym systemie oraz co zrobić zeby działała funkcja PIP Bardzo proszę o pomoc!

Serdecznie pozdrawiam.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
na 99,99% musisz w opcjach odtwarzacza BD zaznaczyć, że ma odtwarzać w 24P i potem w TV sprawdzić czy odtwarza 1080p/24p
 
Do góry