TV PANASONIC+ laptop bez HDMI

zen44ek

Member
Posiadam TV Panasonic TX-P46G10 i laptopa Lenovo bez wejścia HDMI. Mam na dysku film BluRay o raz film HDDVD i chcę go włączyć na tym TV ale nie wiem jak to najlepiej zrobić aby osiągnąć jak najlepszą jakość obrazu. Widziałem różne przejściówki na allegro ale nie wiem czy warto je kupić. Jak radzicie to podłączyć, czy bez wejścia HDMI w komputerze bedzie ciężko?
 

Dreamerek

New member
To najlepiej napisz jakie masz wyjścia z laptopa? Czy tylko VGA connector, czy możne dodatkowo S-Video. Sprecyzuj jakie wyjścia ma twój Laptop
 

bagiennik

New member
Bez reklam
No to przez D-sub powinno elegancko chodzic :)
Przez s-video obraz bedzie fatalny raczej, zresztą to nie jest złącze HD
Do odtwarzania filmów na TV polecam KMplayera !!!!
 

zen44ek

Member
Czy możesz mi powiedzieć czemu będzie to chodzić elegancko przez d-sub i jak mam to najlepiej podłączyć?? D-sub to wejście analogowe monitora o ile się nie myle?

Jeszcze mam takie pytanie, czy między HDDVD a BluRay będzie znaczna różnica na tym TV który mam?

Czy coś takiego jak Kabel "FULL HD D-SUB 3m DO MONITORA QXGA VGA #KM3" będzie OK??
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Dlatego że D-sub 15pin to jest łącze gwarantujące bardzo dobrą jakość obrazu, jest to najlepsze z połączeń analogowych (kompatybilne z Component Video )porównywalne nawet z HDMI. Tak jest to klasyczne wyjście monitorowe, a ty właśnie podłączasz monitor do kompa ;]

Między HD-DVD a Blu Ray różnicy większej nie bedzie, ale jakie to ma znaczenie w momencie gdy HD-DVD to już ciekawostka z przeszłości.

Myśle że Kabel o którym piszesz będzie wystarczający :> Ale jak możesz wydać wiecej to możesz poszukać czegoś solidniejszego typu ... http://www.allegro.pl/item637666417_kabel_vga_wqxga_hq_prolink_exclusive_3_0m_nowy_fv.html
 

zen44ek

Member
Dzięki, kupie taki właśnie kabel. Chodziło mi raczej o to że obrazy z HDDVD zajmują 7 giga a Blu-Ray 40, wiec nie wiem czy warto sie z tym motać, muszę to porównać. Dobrze, że nie muszę kupować adapterów itp. Szkoda też, że nie wiedziałem o tym forum przed zakupem telewizora i męczyłem się na innych. Jednak telewizor, który kupiłem jest chyba w miarę OK?

Potrzebuje ten kabel na dziś, a mogę kupić ze sklepów np komputronika albo x-kom, tylko że nie wiem który jest tam najbardziej odpowiedni. Może ktoś coś doradzi, albo powie czym mam się sugerować i na co patrzeć kupując taki kabel?

Dlaczego polecasz KMPlayer?? Czy odtwarza pliki m2ts?
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
HD-DVD miało opcje pojemnośći w zakresie 15-60 GB, coś pomyliłeś...
Ale z czym tu sie motać ?
Telewizor kupiłeś bardzo ok
Kabel kup jak najsolidniejszy z wygladu, przecież jak jedziesz do sklepu to Ci tam doradzą ...

KMPlayer polecam bo daje moim zdaniem najlepszą jakość obrazu i odtwarza wszystko czego do tej pory potrzebowałem i nie wymaga żadnych kodeków.

Nie wiem co to jest m2ts
 

zen44ek

Member
Widziałem na pebie taki właśnie film, HDDVD i zajmuje ok 7giga wiec już teraz nie wiem, może to zwykłe DVD.
 

zen44ek

Member
Kupiłem taki bardziej zwykły kabel d-sub, długości 3m. W sklepie mi powiedzieli że długość 3m nie bedzie miała aż takiego wpływu na jakość obrazu. Może lepiej zainwestować w taki lepszy kabel, jak na allegro??

Mam jeszcze takie pytanie. W domu mam Tv N, telewizor przyszedł w zeszłym tygodniu i jakoś rodzice sobie to wszystko podłączyli. Czy muszę coś specjalnie ustawiać jeśli chodzi o mój TV i N-ke? (podłączyli wszystko kablem HDMI)
 
Ostatnia edycja:

zen44ek

Member
Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu. Wiem ze juz jest pozno i może nie mogę sie doszukać na forum ale czytam i czytam i nie potrafię znaleźć odpowiedzi na moje pytania.
Jakie filmy oglądać aby była jak najlepsza jakość czy 1080p to jest najlepsza jakość?? Może mi ktoś powiedzieć czym to wszystko się różni?? 720p to jest HD a 1080 FULLHD?? Jakie filmy najlepiej oglądać aby mieć jak najlepszą jakość na moim TV??
 
Do góry