TV ok. 50 cali do 3 tysięcy. Tylko Samsung?

hellboyek

New member
Witam serdecznie,

zamierzam kupić TV i proszę o pomoc. Dotychczas użytkowałem Samsunga UE40ES6100W (kupiony i polecony prawie 4 lata temu dzięki użytkownikom forum HDTV - za co STOKROTNE DZIĘKI!!):bober:, ale wraz z przeprowadzką planuję nieco zwiększyć standard ;)

1. Jak duże pomieszczenie: 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3, zdarzy się pewnie i więcej
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, choć uchwyt będzie z możliwością przekręcenia
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? od południa, patrząc na TV z prawej strony
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Płynność wyświetlanego obrazu, szczególnie w relacjach sportowych, odwzorowanie kolorów
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC
10. Jakie urządzenia? PS3, soundbar, ew. lapek (sporadycznie)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? kilka
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, film, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie, choć zależy mi na kilka funkcjach smart tv (player, ipla, YouTube itd)
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie
16. Preferencje co do marki? Raczej Samsung, ale mogę rozważyć każdą
17. Preferencje co do wielkości? 48-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nieostry obraz, smużenie przy dynamicznych scenach, złe odwzorowanie kolorów
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maks 3000 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie
22. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? wolę bez, choć to nie jest reguła
23. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
24. Czy ważne jest wifi? Tak
25. Czy będziesz korzystać z widgetów? niekoniecznie
26. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Tak.
27. Na czym najbardziej Ci zależy: Ostry i płynny obraz (matryca 120 Hz!), dobre kolory i funkcje smart

Oczywiście, mam swoje typy, wszystkie to Samsungi, choć jak napisałem nie zamykam się na inne propozycje:
UE50H6400
UE50J6200
UE50J6300

Z tego co udało mi się wyszperać, różnice są niewielkie. Dodam, że UHD raczej nie wchodzi w grę, bo za tę kwotę nic godnego uwagi nie kupię. Poza tym, moim zdaniem i jak na moje możliwości i preferencje, inwestycja w ten standard jest mi kompletnie niepotrzebna.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Rozważ Sony 50W755
W cenie tej 50 Sony, która tak naprawdę niczym szczególnym się nie wyróżnia można mieć o 5 cali większego Samsunga H6400 z 3D, okularami i pilotem do smarta w zestawie również na 120 Hz matrycy, lub jeżeli dołożymy maksymalnie 200 zł 55J6200
 

katka10

New member
Ale H6400 to nie koniecznie muszą być nowe Tv tylko zwrotu bo to ubiegłoroczny model.
Poczytaj o problemie osiadania kurzu na matrycach w Samsungu...
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
W wielu sklepach są jeszcze na stanie oryginalnie zapakowane.
Litości, temat tego mitycznego kurzu jest mi bardo dobrze znany z tego forum i odbija się już czkawką.
 

RHJG

New member
Bez reklam
W cenie tej 50 Sony, która tak naprawdę niczym szczególnym się nie wyróżnia można mieć o 5 cali większego Samsunga H6400 z 3D, okularami i pilotem do smarta w zestawie również na 120 Hz matrycy, lub jeżeli dołożymy maksymalnie 200 zł 55J6200
Witam podzielam ten pogląd kol.Seizo w 100%
 

miami23

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podpinam się pod temat, ostatecznie rozważam 55J6200, TCL58 ale znajomy namawia mnie na sony 55w809c (sony o 1000zł droższy).. Potrzeby to TV full HD Cyfrowy Polsat, filmy avi, mkv, mp4 itd z pendriva, dobre podłączenie i współpraca z soundbarem.. odległość 3m od TV, chyba tyle.. co byście wybrali?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ale H6400 to nie koniecznie muszą być nowe Tv tylko zwrotu bo to ubiegłoroczny model.
Poczytaj o problemie osiadania kurzu na matrycach w Samsungu...

Przestań z tym kurzem. Kup odkurzacz i nie będziesz miał z tym problemu.

Samsung H6400 to całkiem udana seria. Okulary w zestawie, drugi pilocik, który de facto zastępuję tego głównego(obsługuje nim wszystko oprócz ampli i xboxa).
 

eedviking

Banned
Podpinam się pod temat, ostatecznie rozważam 55J6200, TCL58 ale znajomy namawia mnie na sony 55w809c (sony o 1000zł droższy).. Potrzeby to TV full HD Cyfrowy Polsat, filmy avi, mkv, mp4 itd z pendriva, dobre podłączenie i współpraca z soundbarem.. odległość 3m od TV, chyba tyle.. co byście wybrali?


Bierz J6200


Rozdzielczość i przekątna ekranu 1920x1080, 55"
Typ matrycy LCD z podświetleniem W-LED typ. VA
Odświeżanie matrycy: 120Hz
Kontrast natywny (bez wygaszania): 4 600:1
Kontrast w filmach: średni: 4 500:1 max: 6 300:1 min: 3 400:1
Maksymalna jasność po kalibracji 330cd/m2
Odbicia od ekranu: średnie, ekran satynowy
Błędy barw po kalibracji średnia dE: 0,6 maks. dE: 1,3
Rozdzielczość ruchomego obrazu >1080 TVL z upłynniaczem, 300 TVL bez
Input Lag 48ms w trybie gra, 112ms w trybie PC (z HDMI UHD Color)
Pełna rozdzielczość koloru (PC - 4:4:4) Tak - w trybie PC 60Hz
Poprawna obsługa klatkaży 24Hz TAK, 50Hz TAK, 60Hz TAK
Obsługa 10 bitowego koloru Tak
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Oczywiście że Samsunga. Dopłacanie w tym przypadku 1000 zł do FHD Sony mija się z celem. Jeżeli miałbym dopłacić to nie 1000 zł do FHD, tylko 2000 zł do UHD, np. X8509c.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
O TCL nie wypowiadam się. Nie widziałem w akcji wiec poczytaj jakieś recenzje, testy. W sony siedzi nieszczęsny android. Teraz z kolejną aktualizacja ma zostać wprowadzony PIP - brawo, po roku oczekiwania w koncu się udało i nie wiem czy już udało się uporać z problemem nagrywania na nośniki zewnętrzne. W samsungu wszystko działa od pierwszego uruchomienia.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Nie dopłaciłbym do Sony. Musisz przekonać się na własne oczy. Zrzuć na pena materiał SD, HD, FHD i udaj się do sklepu.
 

miami23

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obraz, stabilność, matryca 120hz, kompatybilność że smartfonem to moje potrzeby podstawowe. Nurtuje mnie jeszcze ten TCL58.. wg KIKIego nie ustępuje konkurencji w tej samej cenie..
 

hellboyek

New member
Panowie i Panie,

ja jeszcze w kwestii tematu - czy różnice między H6400 a J6200 są duże (chodzi o obraz) i na czyją korzyść?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Wg Kikiego taki Hitachi również w niczym nie ustępuje konkurencji. O tym TCL ludzie wypowiadali się już na tym forum. Opinie były podzielone.
 
Do góry