TV od 49` wzwyż

gabdziol

New member
Witam,
przeczytałem już kilkanaście tematów na tym forum i dalej mam kompletną pustkę w głowie co do kupna telewizora.
A więc do rzeczy... Aktualnie posiadam TV Panasonic Viera Full HD 37 calowy. Chcę kupić coś większego od 49` w górę, najlepiej 55`. Kilka osób polecało Philipsa 55PUS6561 z Androidem, jednak czytałem, że ten producent akurat robi średni sprzęt.
Wyjaśnię może również, że TV będzie głównie służył do oglądania programów, używanie Internetu również, ale rzadko. Co do rozdzielczości: chciałem 4k, ale czy na daną chwilę warto? Również ciężko mi odpowiedzieć. 3D mnie nie interesuje, bo nie będę tego używał. OLEDy inna półka cenowa, więc raczej odpada, chyba, że jest coś w niewiele większym budżecie.
TV chcę powiesić na ścianie. Odległość oglądania: od stołu ok. 3m, kanapa ok.5m.
BUDŻET: max 3500zł. Zakup planuje na styczeń/luty 2017.

Ogromnie dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej za 3599 zł , model 4K, 100Hz, HDR, VP9 - to tylko Philips 55PUS6561. Wielkość idealna do 55".
Na inne modele 55" nowe kasy nie wystarczy.
Innej firmy modele 55" kosztują za dopłatą 1,5-2 tyś zł.
Jeśli nie masz na dokładkę - masz Philipsa.
Po kalibracji gra bardzo dobrze.
 

gabdziol

New member
Zastanawiam się również czy warto brać 4k czy nie jakiś konkretny FHD? Nie ma na razie za dużo materiałów 4k, więc czy aktualnie warto?
 
Jesli "ogladanie programow" to dla ciebie kablowka czy nc+/Polsat to spokojnie mozesz kupic FHD. Nie ma w najblizszych kilku latachnplanow na 4K u tych dostarczycieli sygnału.

Ja bym szukał Panasonic Ds630e lub Sony W755 lub Sony W809.
To bardzo dobre modele FHD na matrycach VA, z dobrym kontrastem (3 razy lepszy niz Philips na IPS) i dobrym odwzorowaniem ruchu.

Philips robi generalnie dobry sprzet. Natomiast model 6561 akurat srednio mu wyszedł, no moze poza ambilightem, ktory jest fajny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz zaliczyć kolejny taki okres to na full hd nie da rady. Chyba, że tylko do kablówki to ok.
Jeśli masz inne potrzeby o fullhd zapomnij.

Musisz mieć minimum:
W klasie cenowej za 3599 zł , model 4K, 100Hz, HDR, VP9 - to tylko Philips 55PUS6561. Wielkość idealna do 55".
Na inne modele 55" nowe kasy nie wystarczy.

Chyba że dołożysz więcej kasy, masz na dokładkę ?
 

gabdziol

New member
TV używam w większości do Cyfrowego Polsatu. Z Internetu będę pewnie korzystał, ale rzadko. Zastanawiałem się nad tym Philipsem, ale niektórzy piszą, że są z nim problemy.
 
Do góry