TV od 47' do 50' do 3tys PLN FHD, 4k+500PLN

krzysiek_

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam serdecznie przeczytałem chyba wszystkie możliwe tematy odnośnie wyboru i zdałem sobie sprawę, że nie znam sie na TV tak jak bym chciał, po to by dokonać zakupu z którego będe zadowolony na okres kilku lat.
A więc szukałem tv 4k tak do 3500 tys max i większość tematów i odpowiedzi sprowadza się do jednego. A mianowicie do tego że z odległości 3m straci to sens porównując go dobrego FHD.
I nie wiem już. Napiszę specyfikację co do moich potrzeb wg wzoru i dalej napiszę czego oczekuje od TV i myślę że dalej mi pomożecie jak kiedyś z kinem domowym.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 4.5 na 4 (będzie zmiana na większy za rok zmiana domu)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ok 3m (za rok możliwość do 6m max)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2 czasem kilka w zależności od weekendu
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? aktualnie TV jest na oknie południowym (potem będzie okno od wschodu (za rok))
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Monitor LG w2261vp - pn i tv LG 32LF2500 LCD TV
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Ostry dynamiczny obraz, żeby filmy na BR pokazały 100% jakości i płynności obrazu.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Dekoder NC+, PS4
10. Jakie urządzenia ? kino domowe 5.1, BR, Laptop do filmów też BR
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - od 2 do 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - w zależnośći co będzie lepsze zdaję sie na was.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - w większość kanały Nat Geo, discovery, bbc, popularnonaukowe, oraz filmowe hbo canal + w większości kino akcji.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie ? - może czasem
15. Czy zamierzasz grać w gry? - tak
16. Preferencje co do marki ? - niech wygra lepszy
17. Preferencje co do wielkości ? - od 47 nawet do 55 zależne od kwoty.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - sam nie wiem, chcę by obraz był naprawdę płynny i żywy czasami patrząc na tv 1000 hz i wiecej obraz wydaje się o niebo lepszy od tych 400 czy 600.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 3 tys FHD a 4k może być więcej 500 czy 600 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - mógłby czasami i 3d by obejrzał :)

Liczę że wasza znajomość i doświadczenie pomogą mi w tym dylemacie, i sprawią że nie bedę żałować zakupu przez kilka lat.
Chodzi o to by ten obraz poprostu wciągał płynnością i ostrością żeby nie było to rozmyte i takie mułowate (tak jak patrzymy na tv 200hz a obok jakis 1000hz czy więcej i to wygląda o niebo lepiej i tego nieba potrzbuję) Chcę wkońcu włączyć film i cieszyc sie 100% jakością tego co ogladam.
Licze na was !!!
 
Ostatnia edycja:

krzysiek_

Klub HDTV.com.pl
vip
No właśnie wiem ze odległość jest mniejsza itd, tylko np za rok może się dużo zmienić i nie wiem czy dać mniej za fhd ale dobry i 4k np za 2 lata jak się już przyjmie nie wiem sam dużo czytałem i PANASONIC***TX-48AS640***, że to jest świetne rozwiązanie jeżeli chodzi o tv do 3 tys.
A z materiałów 4k to jedynie gry na chwile obecna by były :/
 
Ostatnia edycja:
Do góry