TV o przekątnej 37

Lahar

New member
Witam,
Mam zamiar kupić plazme tylko problem jest taki, iż jestem zielony w tym temacie, a wszyscy wiemy jacy są obecnie sprzedawcy w naszych sklepach RTV ( oczywiście bez obrazy ). Interesuje mnie TV o przekątnej 37 i chcę przeznaczyć 3.000 zł. Przeznaczenie TV: telewizja kablowa UPC, oglądanie filmów DVD oraz podłączenie kompa, odległość między TV a miejscem w którym będę się cieszył obrazem to 2,50 do 3 m.
 

fantattoo

Member
Pozostaje Ci do wyboru jedynie [SIZE=-1]Panasonic TH-37PV7P. Można go już dostać za jakieś 2700. Niestety do podłaczenia kompa niespecjalnie się nadaje. Twoje oczekiwania mógłby spełnić [/SIZE][SIZE=-1]Panasonic TH-37PV70P, ale ten kosztuje coś koło 3600, więc musiałbyś trochę dołożyć.
[/SIZE]
 

Lahar

New member
Rozumiem, trochę się naczytałem i czy faktycznie jest wart uwagi ten Panasonic [SIZE=-1]TH-37PV70P ??
[/SIZE]
 

pado

New member
Jesli twoj komp ma HDMI to zawsze można spróbowac go podłączyć poprzez to złącze, a kupić tańszy model za 2700....

ja też byłem zdecydowany ma 37PV7P, ale długo na niego czekałem- braki w magazynach- i kupiłem też "golasa", czyli PV7P, ale 42 cale za 3200 w MM. ogladam z niecałych 3 m (2,8 m ...powiem tak, na poczatku był ogromny i sie przeraziłem, ale teraz wiem, ze jak kupie nastepnym razem tv to bedzie 50 cali ;)
 

Lahar

New member
Wszystko ładnie pięknie tylko że byłem dzisiaj w RTVEuro AGD i tam
PANASONIC TH-37PV7 kosztuje 3 400, a 42PV7 był droższy o 200 zł. Oczywiście na razie się tylko orientuje w cenach :)
 

cactus

New member
Ceny o jakich tu piszemy dotyczą raczej sklepów internetowych. W sieciowych (Euro, MM, Saturn) za podobny model zapłacisz nawet 500 - 1000 zł więcej.
No chyba, ze jest jakaś super promocja wyprzedaz itd - ale wtedy trzeba uważac czy nie pozbywają się egzempalrzy które wczesniej przepracowały w sklepie kilkaset godzin (a w przypadku plazmy mam to znaczenie - patrz: powidoki)
 

pado

New member
cactus napisał:
Ceny o jakich tu piszemy dotyczą raczej sklepów internetowych. W sieciowych (Euro, MM, Saturn) za podobny model zapłacisz nawet 500 - 1000 zł więcej.
No chyba, ze jest jakaś super promocja wyprzedaz itd - ale wtedy trzeba uważac czy nie pozbywają się egzempalrzy które wczesniej przepracowały w sklepie kilkaset godzin (a w przypadku plazmy mam to znaczenie - patrz: powidoki)


ja kupilem nowke w MM za 3200 zł, przebieg 0 h, z magazynu, nie otwierana >>> cena wyjsciowa 3500. poporstu sie tragowałem...w MM można sie targować...
 

dymion

New member
Witam.
W tej chwili jest oferta w sieciach AVANS i NEONET - TH-37PV7 za 2899 zł. Ceny tego modelu w RTVEuro AGD i w MM stoją od kilku miesięcy w miejscu (zero obniżek a konkurencja nie śpi i zeszła z ceną). Osobiście od kilku miesięcy zastanawiam się na kupnem telewizorka o średnicy 37 cali i czekam właśnie w chacie na prezentację. Upatrzyłem sobie właśnie 37PV7 i LCD LG 37LC51 (cena jednakowa, tj, 2799 zł w Neonet - szczerze to utargowałem stówkę na PV7). Porównam na żywo w pokoju jakość obrazu i muszę w końcu wybrać jeden z nich. Przychylam się bardziej do plazmy Panasonica w związku z dostępną w moim przypadku osiedlową kablówką (sygnał analogowy - na Panasonicu CRT 21 cali wygląda całkiem przyzwoicie - obraz czysty bez zakłóceń). Do TV mam jakieś 2,5 - 3 m i oglądany będzie raczej na wprost - wnęka meblowa; okno w pokoju mam od południa i obawiam się jedynie odbić światła przy plazmie. No nic, czekam na prezentację i za kilka dni odezwę się na forum i napiszę co wybrałem i dlaczego...
 

Lahar

New member
Zgadza się tylko cena ta dotyczy zakupu przez neta, a w skelpie 3,400 :(

Tak się zastanawiam czy podłączenie komputera nie uczynie po przez sVideo (wejście w karcie graficznej),a do TV euro. Co o tym sądzicie ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. Wystarczy korzystać z przycisku Odpowiedz lub usuwajcie tekst cytatu z pola edycyjnego.

ArtS :)
 

rizzon

New member
dymion napisał:
No nic, czekam na prezentację i za kilka dni odezwę się na forum i napiszę co wybrałem i dlaczego...

I jak tam dymion?
Wybrałeś już coś?

Ja wlaśnie mialem pisać na forum w kwestii kupna telewizora, ale widzę, że w tym wątku poruszacie prawie identyczny przedział cenowo/jakościowy jaki mnie interesuje.

- do około 2600 złotych.
- 37 cali
- raczej plazma ze względu na słabą jakość sygnału (kablówka)
- zastosowanie:
- kablówka
- divx
- Xbox 360

- użytkowanie
- raczej godziny wieczorne (słabe nasłonecznienie)

Ktoś jeszcze kożystał z Panasonica TH-37PV7P? "Na papierze" wydaje się bardzo ciekawy. Nie drogi, a powinien zadowolić średnio wymagającego telemaniaka.

Może jeszcze jakieś inne propozycje?
 
Ostatnia edycja:

radzique

New member
Z plazmy 37" nie masz praktycznie niczego więcej do wyboru niż 37pv7, sczególnie w tej cenie.
Mnie w tym tv strasznie razi jakość wykonania, tzn i ten plastik i ta beznadziejna podstawa. Jak bedziesz wieszał to to wtedy nie ma znaczenia :)
 

dymion

New member
Witam
- Już wybrałem, zdecydowałem się na 37PV7 (ostateczna cena 2780 w NEONET).
-To co mnie przekonało do plazmy to głównie fakt, że testowany wcześniej przeze mnie LCD LG 37LC41 strasznie świecił po oczach - barwy są tak przejaskrawione, że z odległości 3 metrów nie da się niestety ogladać - obraz po prostu męczy oczy; głośniki bardzo marne no i pilot nieco za długi.
- TV sluży mi jedynie do kablówki i DVD
Jeśli chodzi o odbiór programów ze zwykłej osiedlowej kablówki W LCD ostrość jest lepsza ale kolory sa niestety nienaturalne, sztuczne, jakby plastikowe no i strasznie jaskrawe.
Głównym plusem plazmy to naturalność kolorów, bardzo realistycznie wyglądają obrazy przy dobrym sygnale - jak w CRT. Niestety przy kablówce kanały TVP wyglądają trochę kiepsko (najgorzej TVP2) - kolory są jakby wyblakłe i odraz jest lekko zamazny - rozmyty (brakuje ostrośći). Polsat i TVN bardzo dobrze (kolory i ostrość bez zastrzeżeń). Obraz z DVD po componencie po prostu super.
Dziwi mnie fakt narzekania na jakość budowy tej plazmy, która jest przecież bardzo solidna, praktyczna matowa obudowa, bardzo dobrze spasowana. Podstawa wcześniej wydawała mi się trochę brzydka, ale tylko w sklepie wśród innych TV - w mieszkaniu TV stoi na niskiej szerokiej szafce i praktycznie nie rzuca się w oczy. Głośniki bardzo dobre (dźwięk dookólny - jak z głośników wolnostojących), max. doszedłem do 30 % skali - powyżej uszy puchną :). Prezentuje się o wiele lepiej niż ww. LCD LG (podstawa tego LCD jest jak dla mnie za wysoka a wstawki w obudowie w typie "piano" rysują się trwale po przetarciu szmatką:???:
Generalnie polecam plazmę - obraz przyjemny dla oka8)
P.S.
Nad wyoborem telewizora zastanawiałem się kilka miesięcy aż w końcu wybrałem, głównie dzięki opiniom na tym forum - wszystkim serdeczne dzięki za pomocne wypowiedzi...
 

rizzon

New member
Dzięki za wyczerpująca odpowiedź.
Prawie jestem zdecydowany bo to TV odpowiedni do moich potrzeb.

A powiedz jak owe słabe programy TVP porównałbyś do obrazu na CRT?
Lepiej czy gorzej (a jeśli tak to o ile)?


Muszę przekonać jeszcze narzeczoną, a to twarda sztuka ;)
 

dymion

New member
Generalnie wszystkie programy z kablówki na dziesięcioletnim 21 calowym Panasonicu CRT wyglądają lepiej, nie ma w CRT czegoś takiego jak smużenie, co niestety jest widoczne w plazmie przy słabym sygnale (TVP). Związane jest to głównie z ogromną róznicą w wielkości ekranu. Szczerze to liczyłem, że obraz będzie nieco lepszy ale powoli się zaczynam przyzwyczajać.... Jakość programów TVP z kablówki przypomina jakby obraz nagrany kiepską kamerą - słaba ostrość, wyblakłe kolory ale nie ma żadnych pasów, mrówek, czy rażących zakłóceń, ogląda się normalnie. Z tego co wiem jakość odbioru programów TVP nawet z platform cyfrowych pozostawia wiele do życzenia... Mojej żonie i córce bardziej podobał się obraz w LCD (cukierkowo kolorowy) ale oglądały go tylko chwilę a ja kilka godzin.... W końcu przekonałem moje kobiety do plazmy i jest OK....
Jeśli rizzon do TV masz minimum 3 metry i decydujesz się na 37 cali lub więcej, to nic lepszego nie znajdziejsz jak PV7 (w tej cenie).
Pozdrawiam i życzę udanego zakupu...
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiedy sam kupowalem ten model najbardziej obawialem sie o mala ilosc zlacz HDMI, ale mysle sobie co tam przeciez bede tylko ogladal DVD. Radosc moja nie trwala zbyt dlugo... rodzinka zaczela coraz glosniej mowic o kablowce z HD - wpadlem w panike (nie mam 2 zlacza HDMI!!!) zaczalem kombinowac ze zlaczami, podlaczylem DVD przez component kablami za 90 zl. i co? obraz tez swietnej jakosci jednak bardziej jasny i kontrastowy, pogrzebalem troche w ustawieniach DVD i dopasowalem mniej wiecej do takiego jaki byl przez HDMI. Cos mnie podkusilo co by podlaczyc DVD zwyklym kablem EURO za 7 zl bez RGB!! i tu szok - obaz gorszy od HDMI tylko o jakies 10-15% (a co by bylo gdyb to byl pelny SCART?). Jak juz kombinowac to do konca - na nastepny ogien poszedl laptop przez przejsciowke DVI-HDMI - coz... obrazy w HD poezja. Tak wiec problem niewielu zlacz mozna rozwiazac na rozne sposoby bez utraty jakosci obrazu. Telewizor ma jednak jedna duza wade po 2 tygodniach ogladania jest... za maly.:D
 

mirk

New member
Witam, ja też chciałem kupić tego PV70 ale nie ma go już w sklepach !!!
Troche sie tym zmartwiłem bo byłem zmuszony szybko szukac jakiegos tv bo stary baniak mi poleciał, ale nic na chybcika ...
szukałem, oglądałem i ... zamówiłem z czech jego następcę TH-37PX80 ( link http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_4288 ).
Będę go miał za parę dni w cenie ok.4100PLN.
Dam wam znać :)
Podrawiam
Mirk
 
Do góry