TV nie rozpoznaje dekodera ani amplitunera podłączonych przez HDMI

jannko

New member
Witam, mam nadzieję, że piszę w dobrym wątku tematycznym, ponieważ sprawa dotyczy nie tylko TV ale też problemów z dekoderem i amplitunerem:

zgłaszam się tutaj z powodu własnej głupoty, bowiem bez żadnego doświadczenia próbowałem podłączyć amplituner Onkyo TX NR656 do telewizora Samsung OLED w taki sposób, aby dźwięk wychodził z głośników także w przypadku korzystania np z Youtube na telewizorze. Po przestawieniu ustawień amplitunera na źródło ARC i włączenie HDMI-CEC, telewizor zaczął rozpoznawać Onkyo, najpierw jako system kina domowego, a następnie konkretne urządzenie, ale nie miało to wpływu na dźwięk bezpośrednio z telewizora. Ponadto, albo widoczny był obraz kanałów TV z dekodera (NC+ Mediabox), albo sam dźwięk z kolumn kina domowego, co poprzez próby cofnięcia ustawień zmieniło się w brak rozpoznawania obu urządzeń przez telewizor w ogóle, po wejściu w HDMI wyświetlało się jedynie powiadomienie, że nie znaleziono urządzenia, i żeby sprawdzić zasilanie itd. Obecnie podłączyłem dekoder i amplituner osobnymi kablami do telewizora i przełączyłem HDMI OUT na amplitunerze z MAIN na SUB, co przywróciło NC+ jako opcję oglądania, ale nie ma kanałów, i wyświetla się komunikat NSS1 i o braku sygnału na wejściu ANT1. jedyne kable, które w ogóle ruszałem to HDMI i nic nie robiłem z pozostałymi.
Chciałbym wiedzieć czy ktoś może ma pomysł co takiego zmieniłem w ustawieniach tv albo amplitunera żeby stało się coś takiego, abym mógł chociaż przywrócić to wszystko do stanu poprzedniego. Przepraszam za laicki język i brak wiedzy, postaram się podawać więcej informacji i konkretów na miarę możliwości :(
 

Alt0S

Member
Komunikat NSS1 dotyczy dekodera NC+ i jest najczęściej związany z brakiem sygnału. Co do reszty,to zmień ustawienie z SUB na MAIN. Będę po 21:00 to zobaczymy,co "w trawie piszczy"
 

jannko

New member
Komunikat NSS1 dotyczy dekodera NC+ i jest najczęściej związany z brakiem sygnału. Co do reszty,to zmień ustawienie z SUB na MAIN. Będę po 21:00 to zobaczymy,co "w trawie piszczy"
no właśnie sygnał do tej pory był, i nie mam pojęcia co się stało, że go nagle nie odbiera
 

Alt0S

Member
no właśnie sygnał do tej pory był, i nie mam pojęcia co się stało, że go nagle nie odbiera
Podłącz kabel hdmi od dekodera nc+ do Onkyo pod hdmi 2 (CBL/SAT), kabel z TV do Onkyo pod hdmi MAIN (ARC)...kabel w TV powinien być podłączony pod HDMI ARC. Jeśli nie ruszałeś kabli w dekoderze,to wyłącz z prądu na minute,i podłącz z powrotem i włącz. Komunikat z dekodera NSS1 oznacza kilka problemów. Poziom świadczy o podłączeniu dekodera z konwerterem i powinien być wyższy od 0. W przypadku zerowego poziomu, powodem może być odłączony lub uszkodzony kabel antenowy, ale również niesprawny konwerter lub dekoder.
 

jannko

New member
Podłącz kabel hdmi od dekodera nc+ do Onkyo pod hdmi 2 (CBL/SAT), kabel z TV do Onkyo pod hdmi MAIN (ARC)...kabel w TV powinien być podłączony pod HDMI ARC. Jeśli nie ruszałeś kabli w dekoderze,to wyłącz z prądu na minute,i podłącz z powrotem i włącz. Komunikat z dekodera NSS1 oznacza kilka problemów. Poziom świadczy o podłączeniu dekodera z konwerterem i powinien być wyższy od 0. W przypadku zerowego poziomu, powodem może być odłączony lub uszkodzony kabel antenowy, ale również niesprawny konwerter lub dekoder.
a ten poziom co wskazuje? ta jedynka przy nss?
 

jannko

New member
Niedostępny sygnał satelitarny...masz antene satelitarną,czy kartę nc? Mogłeś uszkodzić kabel satelitarny (końcówkę,która wchodzi do dekodera)
Antenę. Kable nie są najnowsze ale wydają się być w dobrym stanie?.. Rozumiem, że po podłączeniu wszystkiego i reboocie dekodera mam przestawić Onkyo na CBL/SAT i source ARC?
 

jannko

New member
Podłącz kabel hdmi od dekodera nc+ do Onkyo pod hdmi 2 (CBL/SAT), kabel z TV do Onkyo pod hdmi MAIN (ARC)...kabel w TV powinien być podłączony pod HDMI ARC. Jeśli nie ruszałeś kabli w dekoderze,to wyłącz z prądu na minute,i podłącz z powrotem i włącz. Komunikat z dekodera NSS1 oznacza kilka problemów. Poziom świadczy o podłączeniu dekodera z konwerterem i powinien być wyższy od 0. W przypadku zerowego poziomu, powodem może być odłączony lub uszkodzony kabel antenowy, ale również niesprawny konwerter lub dekoder.
Ok zrobiłem to wszystko, ale teraz tv w ogóle nie widzi Canal+ na liście wejść, tylko jest komunikat że odłączono HDMI 4 (bo przepiąłem to hdmi do Onkyo).
 
Ostatnia edycja:

Alt0S

Member
Ok zrobiłem to wszystko, ale teraz tv w ogóle nie widzi Canal+ na liście wejść, tylko jest komunikat że odłączono HDMI 4 (bo przepiąłem to hdmi do Onkyo).
Kabel od dekodera miałeś podpięty do TV i teraz masz informację,że odłączono...aby mieć obraz z dekodera przez Onkyo,musisz zmienić pilotem od amplitunera na HDMI2 (CBL/SAT). Możesz sobie ustawić w opcjach dekodera i ampli aby automatycznie się przełączał i włączał. Jeśli chodzi o opcje ARC ustawiasz na ON w TV i Onkyo (Pass Through) tak samo.
 

jannko

New member
Kabel od dekodera miałeś podpięty do TV i teraz masz informację,że odłączono...aby mieć obraz z dekodera przez Onkyo,musisz zmienić pilotem od amplitunera na HDMI2 (CBL/SAT). Możesz sobie ustawić w opcjach dekodera i ampli aby automatycznie się przełączał i włączał. Jeśli chodzi o opcje ARC ustawiasz na ON w TV i Onkyo (Pass Through) tak samo.
Dzięki wielkie za cierpliwość, już chyba ostatnia prosta. Teraz już jest i dźwięk i obraz, ale dekoder dalej wyświetla komunikat o braku sygnału i nie pokazuje informacji o programach. Dodatkowo, aby w ogóle wyświetlał się obraz trzeba zmienić głośność na pilocie, aby onkyo się aktywował a wraz z nim obraz z dekodera, jeśli wyjdzie się np do menu onkyo się wyłącza, i trzeba powtarzać proces na nowo. Zupełnie nie rozumiem jak to możliwe haha
 

Attachments

  • 20240627_213240.jpg
    20240627_213240.jpg
    327 KB · Wyś: 6

Alt0S

Member
Dzięki wielkie za cierpliwość, już chyba ostatnia prosta. Teraz już jest i dźwięk i obraz, ale dekoder dalej wyświetla komunikat o braku sygnału i nie pokazuje informacji o programach. Dodatkowo, aby w ogóle wyświetlał się obraz trzeba zmienić głośność na pilocie, aby onkyo się aktywował a wraz z nim obraz z dekodera, jeśli wyjdzie się np do menu onkyo się wyłącza, i trzeba powtarzać proces na nowo. Zupełnie nie rozumiem jak to możliwe haha
Onkyo wyłącza się ponieważ masz ustawione opcje sterowania przez HDMI. Wejdź do ustawień Onkyo i w zakładce HDMI ustaw sobie tak jak Tobie odpowiada. Chodzi mi o opcje HDMI CEC (masz na ON), HDMI StandBy Through (masz na Auto(ECO) ) i Audio TV Out (masz na Auto) i tutaj sobie pozmieniaj....to samo w dekoderze.
 

jannko

New member
Onkyo wyłącza się ponieważ masz ustawione opcje sterowania przez HDMI. Wejdź do ustawień Onkyo i w zakładce HDMI ustaw sobie tak jak Tobie odpowiada. Chodzi mi o opcje HDMI CEC (masz na ON), HDMI StandBy Through (masz na Auto(ECO) ) i Audio TV Out (masz na Auto) i tutaj sobie pozmieniaj....to samo w dekoderze.
opcje standby through są auto(eco) albo auto, to nie wiem czy coś zmieni, HDMI CEC jest żeby działało ARC tak? to mam ustawione na on na Onky i TV, natomiast nie widzę audio tv out. Jest tv out/OSD i tam ustawiłem HDMI out na Main. Nie wiem również jak zmienić ustawienia dekodera. Mam ustawiony chyba na ścieżkę HDMI (* + 4 na pilocie), ale to nic nie zmienia, i mimo dostępności onkyo w wyjściu dźwięku dalej muszę używać głośnika tv np do youtube'a itp.
 

Alt0S

Member
opcje standby through są auto(eco) albo auto, to nie wiem czy coś zmieni, HDMI CEC jest żeby działało ARC tak? to mam ustawione na on na Onky i TV, natomiast nie widzę audio tv out. Jest tv out/OSD i tam ustawiłem HDMI out na Main. Nie wiem również jak zmienić ustawienia dekodera. Mam ustawiony chyba na ścieżkę HDMI (* + 4 na pilocie), ale to nic nie zmienia, i mimo dostępności onkyo w wyjściu dźwięku dalej muszę używać głośnika tv np do youtube'a itp.
Standby Through ustaw na Auto (bez eco). HDMI CEC to sterowanie urządzeń przed kabel hdmi (wyłączanie i włączanie,oraz przełączanie na odpowiednie źródła) np: jak włączasz dekoder to automatycznie przełącza się na dekoder itd...ARC to jest przesył sygnału zwrotnego i musisz mieć włączone CEC. Dekoder ma osobne ustawienia i musisz wejść do ustawień pilotem. Problem leży raczej w ustawieniach TV...sprawdź czy w TV możesz ustawić lub przełączyć dźwięk tylko po hdmi do amplitunera. W TV wejdź w zakładkę Ustawienia-Dźwięk-Ustawienia Eksperckie i tutaj ustaw Format dźwięku cyfrowego na Pass-Through. Następnie w opcji HDMI e-ARC Mode na ON
 
Ostatnia edycja:

jannko

New member
Ok, no więc dalej nie wiem jak zmienic ustawienia w dekoderze, spróbuję podłączyć go prezez hdmi bezposrednio do tv albo coś może. Mimo zmiany ustawień dźwięk nadal nie działa podczas korzystania z internetu przez TV (rodzice właśnie wołali że nie mogą ogladac filmu na CDA XD). No i oczywiście dalej wyświetla się komunikat o braku sygnału na wejściu ant1 i brak informacji o programach na danym kanale.
 

Alt0S

Member
Ok, no więc dalej nie wiem jak zmienic ustawienia w dekoderze, spróbuję podłączyć go prezez hdmi bezposrednio do tv albo coś może. Mimo zmiany ustawień dźwięk nadal nie działa podczas korzystania z internetu przez TV (rodzice właśnie wołali że nie mogą ogladac filmu na CDA XD). No i oczywiście dalej wyświetla się komunikat o braku sygnału na wejściu ant1 i brak informacji o programach na danym kanale.
Na pilocie od dekodera,naciśnij setup i pojawi się menu...znajdź zakładkę dżwięk lub podobne i sprawdź ustawienia.
 

jannko

New member
Na pilocie od dekodera,naciśnij setup i pojawi się menu...znajdź zakładkę dżwięk lub podobne i sprawdź ustawienia.
Nie znalazłem nic brzmiącego na związane z dźwiękiem w ustawieniach dekodera, prześlę foty jak to wygląda po prostu. No i rozumiem, że ten komunikat o braku sygnału i zero informacji o programach to musi być błąd kabla?
 

Attachments

  • 20240628_214056.jpg
    20240628_214056.jpg
    336 KB · Wyś: 7
  • 20240629_133850.jpg
    20240629_133850.jpg
    403,7 KB · Wyś: 7
  • 20240629_195918.jpg
    20240629_195918.jpg
    442,4 KB · Wyś: 7
  • 20240629_200433.jpg
    20240629_200433.jpg
    425,1 KB · Wyś: 7
  • 20240629_200506.jpg
    20240629_200506.jpg
    284,3 KB · Wyś: 7

Alt0S

Member
Nie znalazłem nic brzmiącego na związane z dźwiękiem w ustawieniach dekodera, prześlę foty jak to wygląda po prostu. No i rozumiem, że ten komunikat o braku sygnału i zero informacji o programach to musi być błąd kabla?
A ja natomiast widzę opcje powiązane z dzwiękiem i na Twoim miejscu wyłączyłbym Dolby Atmos (pierwszy obrazek) i ustawiłbym dolby digital albo stereo.Przeważnie z satelity dźwięk jest dolby digital,lub stereo. Atmos działa najczęściej w serwisach streamingowych np: Netflix...Następnie sprawdź w Formacie wyjściowego dźwięku (pierwszy obrazek) i tu zobacz co masz i sprawdź. Następnie trzeci obrazek i zakładka Dolby digital (tutaj sprawdź) i czwarty obrazek Rozszerzenie sygnału wejściowego (tutaj tylko zobacz jakie masz opcje). Co do kabli,to jaką wersje kabla hdmi posiadasz (1.4, 2.0,2.1) ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry