TV netflix/sport 2600-3000zl

wozieq

New member
Witam serdecznie,
Poszukuje tv do pokoju.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15-20m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? +/- 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2, czasami więcej, ale posiadam regulowany uchwyt
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Da rade zasłonić
7. Jaki masz obecnie telewizor? -
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Sprawnie działający Smart TV, minimum 2 porty HDMI 2.0, jak najwyższy współczynnik kontrastu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? hejo.tv ewentualnie upc horizon kanały sportowe
10. Jakie urządzenia ? PC
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak, kanały sportowe
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Telewizor będzie głównie do netflixa/4k filmów (wieczorami) oraz transmisji sportowych (f1, piłka nożna)
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie.
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? 55-58"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Jasne czernie.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczory
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Chciałbym wydać 2600-3000.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? -
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Bardzo często, głównie z Netflixa/HBO Go.

W skrócie na pewno matryca VA, czy ma ktoś doświadczenie z telewizją internetową i jakością takich transmisji na tv? Jakie sztuczne upłynniacze w tej cenie są najlepsze? Przydałby się dolby vision.

Dzięki za pomoc
 

wozieq

New member
Mam na oku 4 TV:
1. Panasonic TX-58GX820E
2. Philips 58PUS8535/12
3. SONY KD55XH8096
4. TCL 55C815

Ktoś jest w stanie doradzić?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Z tych co podales, to Panasonic, ale model 830, Sony ok.

Jesli chodzi o TV z netu, ja mam od canal+ i jestem naprawde zadowolony, bez boxa.

Nie wiem jak Panas z obsluga Netflixa/HBO Go, ale soniak powinien miec, w koncu to android
 
Ostatnia edycja:

WojTech

New member
Cześć,
Wszystkie modele są w sumie na podobnym poziomie każdy oferuje coś innego.
Panasonic w sumie jest "świeży jeśli chodzi o android TV którego w sumie w tej serii nie ma"
Tu jednak Sony i Philips mają większe doświadczenie.
Co do różnic w obrazie będą minimalne.
Ale w design na pewno będzie spora różnica:
Atuty:
Panasonic- Procesor HCX
Philips- Ambilight, Procesor P5, obrotowa podstawa, Pilot QWERTY
Sony- Procesor Triluminos
TCL- QuantumDot

Zobaczyć dotknąć ocenić!
Pozdrawiam

Mam na oku 4 TV:
1. Panasonic TX-58GX820E
2. Philips 58PUS8535/12
3. SONY KD55XH8096
4. TCL 55C815

Ktoś jest w stanie doradzić?
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
@up
Androida ma hx700 seria. Omawiane hx800 mają autorski soft panasa. Stabilny, szybki, przejrzysty.

Z tych co podales, to Panasonic, ale model 830, Sony ok.

Jesli chodzi o TV z netu, ja mam od canal+ i jestem naprawde zadowolony, bez boxa.

Nie wiem jak Panas z obsluga Netflixa/HBO Go, ale soniak powinien miec, w koncu to android

A czemu 830 a nie 820, skoro technicznie sa identyczne? Pochwal no się wiedzą tajemna, która tak się szczycisz.


Panas HBO go nie obsługuje

Wybieraj między panasem na VA a sony ma IPS. Do codziennego ogladania TV w tym upc pod różnym latem to sony. Panas raczej do nocnych seansów i oglądania na wprost. Miałem powiedzmy, że oba bo gx810, który niewiele się różni oraz xh80. Mam teraz hx940 i zastanawiam się nad powrotem do xh80...
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Atuty, to pomogles, hes..
wkleiles te dane ze sklepu z netu???
Jak one dzialaja, ktore lepsze, to autora

Takie rzeczy to sobie sam przeczyta w ofercie kazdego sklepu. Jak one dzialaja, jaka jakosc, to jest wazne.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
@up
Androida ma hx700 seria. Omawiane hx800 mają autorski soft panasa. Stabilny, szybki, przejrzysty.



A czemu 830 a nie 820, skoro technicznie sa identyczne? Pochwal no się wiedzą tajemna, która tak się szczycisz.


Panas HBO go nie obsługuje

Wybieraj między panasem na VA a sony ma IPS. Do codziennego ogladania TV w tym upc pod różnym latem to sony. Panas raczej do nocnych seansów i oglądania na wprost. Miałem powiedzmy, że oba bo gx810, który niewiele się różni oraz xh80. Mam teraz hx940 i zastanawiam się nad powrotem do xh80...

Nie sprawdzalem dokladnie, ale nie sadze, ze tylko kolorem ramki. Moze jakas funkcja na plus dla 830, jakby nie patrzec wyzsza liczba:)
 

Petru23

Banned
Stopka, ramka i to, że któryś z nich (chyba 820) dedykowany dla John Lewis. 800 ma delikatne różnice w stosunku do innych. Coś jak q70t seria Samsunga. Q70t oraz 74,75,77. Równica choćby w PQI, które w q70t jest niższe od pozostałych.
 

wozieq

New member
@up
Androida ma hx700 seria. Omawiane hx800 mają autorski soft panasa. Stabilny, szybki, przejrzysty.



A czemu 830 a nie 820, skoro technicznie sa identyczne? Pochwal no się wiedzą tajemna, która tak się szczycisz.


Panas HBO go nie obsługuje

Wybieraj między panasem na VA a sony ma IPS. Do codziennego ogladania TV w tym upc pod różnym latem to sony. Panas raczej do nocnych seansów i oglądania na wprost. Miałem powiedzmy, że oba bo gx810, który niewiele się różni oraz xh80. Mam teraz hx940 i zastanawiam się nad powrotem do xh80...

W sumie skoro Panasonic nie obsługuje HBO GO i Sony to IPS to już mi odpadły 2 modele...
Oglądam seriale/filmy głównie w nocy (IPS odpada), HBO używam chyba częściej niż netflixa :(
 

Petru23

Banned
Nie skreślaj sony za ips. Miałem i dawał radę nocą lepiej, niż np q77t Samsunga. Czerń jest ok i widać wszystkie szczegóły. Masz ustawienia dotyczące samej czerni aż do stopnia czarnej plamy, jakby dziury w ekranie. Tam jest direct Led i bardzo wysoka jasność jak na klasę telewizora. Ja go oddałem głównie przez rozmiar z zamiarem zamówienia 49". Ale trafił się Panasonic w promocji na HCX pro i nie mogłem się powstrzymać, aby go kupić, sprawdzić i oddać. Dla funu. Skurczybyk zostaje :D

Problem z VA tej klasy dotyczy czerni. Tak, czerni. Dopiero te że strefowym podświetlaniem i z wygaszaniem strefowym po części rozwiązują go. Próbkę w tym, że jest ona zbyt ciemna co recenzenci określają to jako "gubienie szczegółów" i zalecają podbicie ich o kilka pkt, co rozjaśnia nam tam wymagana czerń do skali szarości. I wtedy musimy wybierać - czarna plama albo szczegóły na szarym. Ta plama to efekt czarnej dziury, gdzie totalnie nic nie widać.
Też na oglądałem się recenzji ipsów głównie lg nano i miałem obawy jak cholera. Zaryzykowałem i się zdziwiłem. Większość tego, co dotyczy lg nie dotyczy xh80. Owszem, idealnie nie jest ale trzyma poziom. Za dnia - petarda. Nocą gbardzo ok. Absolutnie nie narzekałem na brak czarnego koloru a wręcz przeciwnie - był za czarny. A przypomnę do znudzenia, wychodzę z plazmy, miałem kilka niby najlepszych tv u siebie. To trzeba samemu sprawdzić i się przekonać. Oczywiście, to nie ten sam poziom co VA ale nie dajmy się zwariować syntetycznymi testami.
Teraz mam przecież również ips i żona płaczę, że czerń jest zbyt czarna :D

Panas hx 800 seria znów jest świetny do nocnych seansów z vod. HCX daje nam doskonale skalowanie i odwzorowanie ruchu. X1 sonego się nie równa. Chyba każda recenzja, test to potwierdza - świetne skalowanie.

Sony nie ma qleda ale ma triluminos - technologia rozwijana od lat a nie jak Samsung - że 3-4. A i tak rozchodzi się o pokrycie palety barw. W przypadku sony - na każdym materiale z każdego źródła chyba, bo qleda miałem i widziałem te całe kolory tylko na demo 4k HDR w trybie obrazu dynamicznym.
Panas nie ma tych całych fajnie brzmiących nazw ale ma za to HDR Bright Panel Plus oraz Wide colour spectrum
https://www.panasonic.com/pl/consumer/telewizory/4k-tv/tx-50hx800e.html

Lokalne wygaszanie działa nieporównywalnie lepiej od LG.

Różnica między HCX a x1 pro, taka dla normalnego użytkownika sprowadza się w głównej mierze do - x1 bardzo dobrze czyści szumy z marnego sygnału np sd z tv ale znów materiał 4k (o niższym biterate) nie jest taki super. HCX świetnie skaluje, 4k urwać noże łeb ale znów nie czyści tak tła, zostawiając materiał wiernieszym oryginałowi. Czyszczenie tła zależy od preferencji, skalowanie na pewno na plus HCX.

Ale ze panas nie ma hbo to odpada, aczkolwiek wolałbym jednak go kupić i do tego jakiegoś boxa za kilka stów wszystko mającego. Obrazu nic Ci nie zastąpi a funkcje smart już tak.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałeś Dobre modele:
Philips 58PUS8535/12
SONY KD55XH8096
TCL 55C815
Wybrałbym TCLa Qleda z kropkami kwantowymi za 2799 zł
Bardzo dobry do Twoich potrzeb.
Panasonic to przy nim II liga.
TCL To najlepszy LCD w Europie w Klasie cena do jakości -Eisa Best Buy !
Do każdego modelu masz dodatkowo dla niebieskich pakiet.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym zdecydowanie 55".
Jak kupisz mniejszy 49" - najpóźniej po dwóch tygodniach będziesz żałować że nie wziąłeś większego.
 

sker94

New member
Witam,
Podepnę się pod temat.
Również poszukuję TV i padło na sony.
ktoś wyprowadzi mnie z błędu?
Czy sony: 55XH8196 od 55XH8096 różni się tylko rodzajem stopki?
 
Do góry