TV max do 6000 zł.

crash

New member
Przymierzam się do zmiany TV a nie mam ostatnio czasu na analizowanie for oraz testów, dlatego zwracam się o pomoc do osób tym żyjących :)
Obecnie posiadam Samsung UE40C8000. Interesuje mnie TV od 46" do 55" w cenie do 6000 zł. Głównym wyznacznikiem jest obraz na piłce nożnej. Generalnie chodzi o jak najmniejszy banding i cloudning. Zdaje sobie sprawę, że są to podstawowe wady tej technologii ale od czasu zakupu aktualnego TV wiele się zmieniło i myślę, że w tej kwestii też był postęp. Nie interesują mnie multimedia bo od tego mam Popcorna C200.


1. Odległość od ekranu: około 4,5 mm
2. Jak słońce świeci w pokoju: z boku ale od czego mamy rolety ;)
3. Preferowana technologia: LCD na LEDach
4. Jaki masz obecnie telewizor: Samsung UE40C8000
5. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport - piłka nożna oraz filmy popularnonaukowe
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie i wieczór w tygodniu, w weekend cały dzień
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: lekkie światło z boku
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
9. Preferowana wielkość telewizora: 46" lub więcej
10. Czego nie lubisz w telewizorach: Banding i Clouding
11. Jakie urządzenia będą podłączone: tuner Dreambox 8000, Popcorna C200.
12. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost
13.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6-8h
14.Ile osób ogląda: standardowo 2, czasem więcej
15.Jaka klasa cenowa? do 6000


Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

crash

New member
@kiki bardzo dziekuje za propozycję. Przyznam szczerze, ze zabiles mi niezłego klina z ta 60" :) nie wiem tylko czy 4,5m to nie zamala odleglosc dla tak duzego TV. Czy ten mniejszy 52" sharp jest tak samo dobry jak ten wiekszy ? Nie zależy mi na 3D.
 

K__M__L

New member
crash nie podałeś jednego z ważniejszych kryteriów.
Jakiej jakości masz sygnał w TV? TV analogowa , talerz , odpalał bedziesz DVD czy BD ? może coś z USB?

Generalnie przyjąć można tak :
przy kiepskim sygnale wyliczająć wielkość TV zabierasz przecinek przy odległości czyli jeżeli masz 4,5m do TV to powinieneś wybrać 45" ale że takich nie ma no to 46" ewentualnie 47".

Jeżeli masz dobry sygnał i korzystasz np z kanałów HD oraz BD to możesz wybrać większy . 52" może 55" / 60 to chyba trochę duża szczególne że ten sharp jest też dosyć grubym telewizorem . pomyśl nad Samsungiem UE55D6500

Telewizory LED, LCD, plazmowe - porównanie: Samsung UE55D6500, Sharp LC-60LE635E, Sony KDL-55EX725
 

crash

New member
@ K__M__L hmm przeciez napislem wyraźnie czego uzywam dm8000 oraz popcorna :) polecam google :) a wracajac do TV to dzisiaj ogladalem tego sharpa oraz sony hx920 i raczej kupie sharpa. samsunga podziekuje, mam najwyższy model z serii C i nie przemawia do mnie. Zawsze mialem soniaki ale ten sharp zrobil na mnie duze wrazenie.
 

armi

New member
Bez reklam
@kiki bardzo dziekuje za propozycję. Przyznam szczerze, ze zabiles mi niezłego klina z ta 60" :) nie wiem tylko czy 4,5m to nie zamala odleglosc dla tak duzego TV. Czy ten mniejszy 52" sharp jest tak samo dobry jak ten wiekszy ? Nie zależy mi na 3D.

jak dla mnie to przy odl 4.5m - 60" będzie spoko - na pewno nie za duży :)
 
Do góry