TV LG Seria LM - Usterki i Serwis

hd-maniak

New member
Witam, zakładam ten temat by wszyscy którzy mają problemy z tymi modelami opisali je dokładnie.

1. Usterki tv i ich opis
2. Serwis - jak wyglądał serwis co zrobiono i wymieniono
a także czy po wizycie serwisu usterki zniknęły?

Gorąco zachęcam do pisania na w/w temat

Wiadomo już, że firma LG ma dużo problemów z nową serią tv LM
oraz także z flagowymi drogimi modelami, zarówno w naszym kraju jak i poza nim.

Pozdrawiam
 

al-aksa

New member
jak bym teraz miał kupować z serii LM czytając o tych wszystkich ich przypadłościach chyba bym się wstrzymał, ale moj LM wydaje się ok, a jak obejrzalem dzis mecz na TVP1 HD to przestalem zauwazać smugi :)
 

Speedstar

New member
Posiadany model to 47LM660S
Już swój problem opisywałem w tym temacie http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/83721-47lm660-vs-47lm670-2.html post 18
Po krótce smugi,brudna matryca w szczególności widoczne na kolorze szarym i zielonym, przy szybkim przejściu kamery.
Dziś obejrzałem materiał w FHD dokładnie BBC Magia Systemu Słonecznego - Cienka Niebieska Linia no i często widziałem te smugi (pionowe)na ekranie a w programie często wyświetlanie były piaski,skały,atmosfera,chmury i niestety często zwracałem uwagę na te smugi bo co tu gadać - przeszkadzają.

Reakcja serwisu LG na mój mail - żadna wg nich problemu nie ma, matryca działa jak trzeba.Podesłane zdjęcie z kolorem szarym gdzie widać o czym im pisałem gołym okiem. Opisałem jak to wygląda podczas oglądania programów itp. Nie rusza ich to po prostu.
 
Ostatnia edycja:

al-aksa

New member
cholera to współczuję użerania się z serwisem... u mnie akurat nie narzekam, wsjo wydaje się w porzo... nie odpuszczaj im skoro nie jesteś zadowolony!
 

Speedstar

New member
jak bym teraz miał kupować z serii LM czytając o tych wszystkich ich przypadłościach chyba bym się wstrzymał, ale moj LM wydaje się ok, a jak obejrzalem dzis mecz na TVP1 HD to przestalem zauwazać smugi :)
Mam rozumieć, że masz smugi tylko nie zwracasz na nie uwagi ? Czy u Ciebie nie są one jakoś bardzo widoczne ?
----------------------------------------------------------------------------
hd-maniak, czy udało Ci się coś załatwić poprzez serwis LG, w sprawie tego TV ?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Post wcześniej zamieściłem w tym wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/86123-reklamacja-ze-wzgledu-na-clouding.html


Problem z podświetleniem matrycy. Głownie chodzi tu o prawy górny narożnik. Oto zdjęcia:

55lm670s03.jpg


55lm670s02.jpg


55lm670s01.jpg


LG odmówiło mi nawet
przyjęcia zgłoszenia gwarancyjnego!

Według pani Róży Janickiej z LG, która oceniła mój telewizor wyłącznie po trzech zdjęciach (musiałem je sam wykonać), z podświetleniem tego telewizora wszystko jest ok. Po wymienieniu się kilku mailami w te i we w te, otrzymałem w końcu taką odpowiedź:

"
Zjawisko będzie wadą jeżeli będzie wykazane na teście obrazu, a takiego zdjęcia nie otrzymaliśmy."

Jakby ktoś nie wiedział jak wygląda obraz testowy do którego odwołuje się bystra przedstawicielka LG, to zamieszczam jego zrzut poniżej. To jest obraz na którym należy wykazać clouding i banding:


testscreen.jpg


Prawda że w LG mają poczucie humoru?
 

RHJG

New member
Bez reklam
W innych TV tam są dopiero białe placki !!!.Tu radze włączyć LOKALNE PRZYCIEMNIANIE- WYSOKO.powinno znacznie pomóc.Masz racje mają poczucie humoru,nie tylko LG.
 

dawram

New member
cholera to współczuję użerania się z serwisem... u mnie akurat nie narzekam, wsjo wydaje się w porzo... nie odpuszczaj im skoro nie jesteś zadowolony!

Mi też wydawało się, że w moim jest wszystko OK,równo(w miarę) podświetlona matryca brak brudnych smug, ale wczoraj stało się coś dziwnego otóż podczas grania telewizorek sam sie wyłączył, nastąpiła ciemność na ekranie i za nic nie nie chce się obudzić, nie reaguje na pilota, po wciśnięciu przycisku na nim jedyną reakcją jest mrugnięcie diody czerwonej trzy razy.Wiem, że wszystko się psuje na ale w tak krótkim czasie!??Mój jest modelem wyprodukowanym w marcu.I ja tu się pytam was: JAK ŻYĆ,jak żyć:oops:
 

piotr78p1

New member
panowie to nie tylko wy macie , mój tv37lm611s jest jusz po małej naprawie jesli to można nazwać naprawa
naprawa polega na tym że przyjęrzdża serwis i podkłada pod tylną obudowe (gumowe jakby z plasteliny) kwadraciki żeby tylna obudowa nie drżała natym polega usunięcie usterki
ale problem pokazuje sie z powrotem po upływie około 1 miesiąca na dzwięku na którym zostało to naprawione
nie dajcie sie zwieść ustawiając dzwięk na kino bo to nić nie da , to jest chwilowe aby odnotować naprawe
po zmianie dzwięku np; muzuka problem występuje dalej

pamiętajcie o tym że 3 naprawy i wymiana sprzętu
 

dawram

New member
panowie to nie tylko wy macie , mój tv37lm611s jest jusz po małej naprawie jesli to można nazwać naprawa
naprawa polega na tym że przyjęrzdża serwis i podkłada pod tylną obudowe (gumowe jakby z plasteliny) kwadraciki żeby tylna obudowa nie drżała natym polega usunięcie usterki
ale problem pokazuje sie z powrotem po upływie około 1 miesiąca na dzwięku na którym zostało to naprawione
nie dajcie sie zwieść ustawiając dzwięk na kino bo to nić nie da , to jest chwilowe aby odnotować naprawe
po zmianie dzwięku np; muzuka problem występuje dalej

pamiętajcie o tym że 3 naprawy i wymiana sprzętu

Więc polecam wszystkim zgłaszać wszelkie nieprawidłowości do konsultanta LG i oni zaproszą serwis do domu gdzie dokonają naprawy i tak 3 wpisy w karcie i wymiana.:bober: ha ha :p
 

electro69

New member
pamiętajcie o tym że 3 naprawy i wymiana sprzętu
Trochę miałem styczność z różnymi serwisami głównie telefonów (z racji wykonywanej kiedyś pracy) i jeśli chodzi o naprawy to owszem 3 wchodzą w grę na wymianę ale to muszą być 3 takie same naprawy :-o także raczej można być pewnym że za każdym razem będą co innego "wymieniać" :-o ... np. wymiana oprogramowania według serwisantów to nie jest naprawa ... także oni sobie krzywdy nie dadzą tak łatwo zrobić i wymiana sprzętu na nowy to już ostateczność i trzeba mieć dużo szczęścia żeby się tak udało załatwić sprawę ... raczej serwis będzie naprawiać sprzęt do "upadłego" dopóki się gwarancja nie skończy.
Pozdrawiam
 

markozalko

New member
Kurde ja mam lm620 47 cali jakies 3 miesiące i teraz też zauważyłem ten tzw. clouding, jak na zdjęciach na wcześniejszej stronie. Nie są aż tak mocne jak tam ale tez mam. Nie wiem czy to się pojawia z czasem i potem jest coraz gorzej czy jak bo na początku na pewno tego nie było. W innym pokoju mam tv/monitor lg i tez mam z tym problem tylko tam nie sa chmurki tylko jasność wzdłuż 4 krawędzi, denerwuje okropnie mni eto. Ktoś napisał na poprzedniej stronie ż emoz epomoć podświetlenie lokalne zmniejszyć - co to jest? I czy wszyscy maci etakie problemy z tym? Ponoć tak jest w każdym led tv.
 

xxxx1

New member
witam chciałbym sie także podzielić uwagami na temat tv lg lm 620 ten tv to wielka porażka począwszy od dzwieku ktorego nie da sie słuchac i to juz po dwóch naprawach oraz obraz który sie zacina i smurzy najgozej jest na konsoli ps3 ktora nadaje w 60 hz proponuje sobie sprawdzic sami sie przekonacie ze tv nie daje rady takze było to naprawiane wymiana płyty głównej przez serwis w gliwicach i do tego płyta z innego modelu swietnie popisali sie chłopaki teraz lg twierdzi ze telewizor jest sprawny i nikt nie przyjedzie rozkładałem rece ale juz sie moja sprawa zajmuje rzecznik praw konsumenta i bede składał sprawe do sądu moze ktos miał podobne problemy z lg razem mozna cos wywalczyc bo to co robi lg to jest smieszne kiedys słyszałem jak znajomy miał problemy z tv lg kurz sie zbierał miedzy matryca i powiedziano mu ze na slasku to mozliwe wygrał sprawe w sadzie odradzam tv tej firmy a juz napewno serwis gliwice
 

al-aksa

New member
ja już w LG nie wchodzę... mój 42LM660S po 2 latach padła płyta główna, koszt w serwisie LG-1000zł!!!
mój smartphone LG P880 też kupa złomu,...
NEVER MORE LG.....(((((
 
Do góry