Tv LED w cenie 2000 plus minus 500zł

thesiu

New member
Witam!
Chcę wymienić stary kineskopowy telewizor na nowy LED 37-42", najlepiej marki LG lub Sharp (otwieram się na inne propozycje) w cenie takiej jak w tytule. Bardzo fajnie by było gdyby również dźwięk był niezły, gdyż nie posiadam zestawu kina domowego i raczej nie zamierzam w najbliższej przyszłości takiego zakupić :) Chciałbym aby telewizor dobrze służył przez dłuższy okres czasu, tj. 10 lat i więcej :-o

odległość od ekranu:
3 - 4m
jak słońce świeci w pokoju?: z boku, równolegle do ekranu
Jak duży jest pokój?: 4x5m, Tv będzie stał na półeczce w rogu pokoju
jaki masz obecnie telewizor?: kineskopowy Thomson 21"
Preferowana technologia: LED, Full HD, nie wiem ile Hz - może 100?
jakie programy najczęściej oglądasz?: informacyjne, dokumentalne, filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem?: wieczorem
preferowana wielkość telewizora?: 37 - 42"
preferowana marka?: LG, Sharp, ?inne propozycje?
czego nie lubisz w telewizorach?: nieostrego i ciemnego obrazu
jakie urządzenia będą podłączone?: TV cyfrowa (platforma Polsatu), w późniejszym czasie dekoder telewizji HD oraz laptop za pomocą złącza hdmi
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?: 90% Tv, 10% inne
jakimi złączami?: scart, hdmi
jaki masz sygnał?: cyfrowy
ile programów HD?: aktualnie 0
ma stać czy wisieć?: stać
Jaka klasa cenowa?: 2000 +- 500zł

Czekam na propozycje i z góry dziękuję za pomoc ;)
 

RAISER

New member
A po co ci LED ? Żeby szpanować przed znajomymi ? Zastanów się najpierw czy chcesz mieć prawdziwy telewizor czy ładną, nowoczesną ozdobę do pokoju...
 

RAISER

New member
Z tego co widzę po twoich warunkach to najlepsza dla ciebie byłaby plazma. W sumie mógłbyś się skusić nawet na 50 cali przy takiej odległości oglądania.
 
Ostatnia edycja:

thesiu

New member
Co do LED to myślałem o tej technologii ponieważ wyczytałem iż poszczególne partie obrazu są lepiej wygaszane dając lepszy obraz niż w LCD.
Jeśli chodzi o plazmę to wiem, że najlepsze robi teraz Panasonic jednak aby była w porządku to trzeba wydać około 4000zł a to dla mnie za dużo.
 

RAISER

New member
Za 2500 złotych nie kupisz LED'a z lokalnym wygaszaniem obrazu.
Za niecałe 2500 złotych możesz mieć Panasonica 42S20, spróbuj znależć LED'a albo nawet zwykłego LCD-ka w podobnej wielkości i
z podobną jakością obrazu w tej cenie, życzę powodzenia...
 
Ostatnia edycja:

thesiu

New member
Za 2500 złotych nie kupisz LED'a z lokalnym wygaszaniem obrazu.
Za niecałe 2500 złotych możesz mieć Panasonica 42S20, spróbuj znależć LED'a w podobnej wielkości i z podobną jakością obrazu w tej cenie, życzę powodzenia...

Jestem świeży w temacie telewizorów i nie znam się za bardzo a tym bardziej nie wiem jakie modele można kupić w takiej cenie... skoro ciężko z LEDami w takim przedziale cenowym to nie muszę mieć LED, może być zwykłe LCD. Piszę bo chcę się poradzić i wybrać jakiś fajny telewizor :)
 

RAISER

New member
Z LCD-ków w tej cenie warte uwagi są Toshiba 40XV733 lub Samsung 40" C630/C650 ( ale koniecznie na matrycy Samsunga! ).
Również Panasonic 42S20 (ale LCD-ek nie plazma) jest bardzo dobrym telewizorem.
 
Ostatnia edycja:

damiantomek2

New member
Jestem świeży w temacie telewizorów i nie znam się za bardzo a tym bardziej nie wiem jakie modele można kupić w takiej cenie... skoro ciężko z LEDami w takim przedziale cenowym to nie muszę mieć LED, może być zwykłe LCD. Piszę bo chcę się poradzić i wybrać jakiś fajny telewizor :)

Poczytaj opinie na forum, ceneo, skąpcu jeśli jesteś gotów kupić przez net.
Wiedz jednak iż nie ma tv idealnego i tylko ty musiśz zdecydować jakie wady
przełkniesz, a jakie nie.
Za tą kase kupisz plazmę Panasonic 42S20, a jeśli twój typ to LCD to niezłe opinie ma
Samsung LE40C650 ale musisz dołożyć na koszt dostawy.

Pozdrawiam
 
Do góry