TV LED salon 65-75" Netflix 5000 zł

kater-acme

New member
1. Odległość od ekranu? 3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Oglądam tylko wieczorem, poza tym zaciemniam pokój roletami
3. Jak duży jest pokój: 25 m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? stareńki LG 42"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? 80% to Netflix, filmy, seriale, 10% wiadomości i TV śniadaniowa, 10% YT
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? żona lubi jak coś tam obok lekko świeci
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? nie wiem
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora? 65-75
12. Preferowana marka? brak, byle nie wynalazek
13. Czego nie lubisz w telewizorach? ciężko powiedzieć
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Polsat Evobox PVR
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? konsoli na 99% nie będzie
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? wprost
17. Czy ważne jest wifi? konieczne!
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? raczej tak
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? raczej nie, tylko apki
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? praktycznie tylko Netflix
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. Ma mieć 3D? nie
23. Ma mieć slot na karty SD? nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S? tak?
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI
26. Jaki masz sygnał: Polsat, podstawowy pakiet
27. Nie programów HD? nie wiem
28. Ma stać czy wisieć? wisieć
29. Rozdzielczość: 4K
30. Dvb-t: tak, DVB-C: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Netflix, filmy 4K, dobre kolory i płynność
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-3 h
33. Sugerowana cena? < 5000

Szukam czegoś j.w. - kilka wieczorów poryłem w sieci i wychodzi mi, że chyba najlepiej pasuje Sony XF9005, albo np. XH9005, XH9505 lub XG9505 (z założeniem, że każdy też za < 5000 zł.

Ale w oko wpadł mi też Philips 75PUS7805 - a to jednak 10" więcej, co przy moich warunkach już kusi. Tylko za dużo o nim nie wiem :/ Ewentualnie 75PUS7855.

TV ma wystarczyć na dobrych kilka lat, jeśli nie więcej.
 
Ostatnia edycja:

kater-acme

New member
Philips 75PUS7855 i 75PUS7805 różnią się tylko detalami w wyglądzie, a w parametrach to jest realnie ten sam telewizor.

OK, dzięki, a coś więcej możesz napisać o nim? To siakaś nowość chyba. O ile dobrze patrzę to ma krawędziowe podświetlenie, 50/60Hz, ale nie wiem czy to VA czy IPS. Chociaż w sumie to krawędziowe go chyba trochę dyskwalifikuje, co? Nawet okrojona liczba stref w Sony i tak wypadnie lepiej. Na 100 Hz mi specjalnie nie zależy. Ale na VA i FALD jak najbardziej.

O problemach z DV i Netflixem na Sony bardzo wstępnie czytałem, ale jeśli to się ogranicza do napisów to mało mnie to boli, bo prawie w ogóle z napisów nie korzystam. Ale poczytam więcej, spoko - do BF jeszcze masa czasu.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
sone center mialo taka oferte przez pare dni.
Aktualnie to cos ok. 5380 zl :(

Spytaj Kikiego tutaj z forum, ostatnio mial w atrakcyjnej cenie, cos ok. 4100 zl - model 55" kalibracja, z wtyczkami kodi i darmowa dostawa
 
Ostatnia edycja:

kater-acme

New member
sone center mialo taka oferte przez pare dni.
Aktualnie to cos ok. 5380 zl :(

Spytaj Kikiego tutaj z forum, ostatnio mial w atrakcyjnej cenie, cos ok. 4100 z kalibracja, wtyczkami kodi i darmowa dostawa

Ej no za 4100 to mega masakra. No chyba, że zrobiłeś litrówkę / cyfrówkę ;) EDIT - aj, sorki, Ty mówisz o 55", a ja patrzę tylko na 65". I tak mam < 4 m do TV, czyli fizycznie 55" będzie zwyczajnie za mały.

Obserwuję promki na pepperze, świeże i naprawdę niezłe były takie:

https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-65xh9096-312271?page=2#comment-5371445

tu jeszcze lepsza
https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-sony-65xh9096baep-mozliwe-200-zl-312452

Wszyscy się spodziewają, że na BF te modele mogą zejść na 4500 zł.

Ja w sumie od budżetu 4000 zł startowałem, ale jak dowiedziałem się co to jest Dolby Vision, jak ważny jest FALD i ogólnie dużo nitów, to stwierdziłem, że min. XF9005 musi być - są jeszcze do urwania < 5000 zł nowe.
 

mieto132

New member
Wie ktoś czy są jakieś różnice między modelami xh9005 a xh 9096?
W opisie jednego ze sklepów zauważyłem że 9096 posiada kod producenta KD65XG9505BAEP a 9005 już normalnie,podobnie jak nazwę KD65XH9005BAEP
[emoji848]
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
tez mierze w 65" i tez cene na BF za 4500 :). Tylko cos mi sie wydaje, ale nie wiem czy ceny tv nie wzrosly troche w ostatnim czasie, poza paroma wyjatkami. Moj budzet tez poczatkowo wynosil 4000 zl :)

RTV Euro agd ma w outlecie 65XF9505 za niecale 4 tys.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
nie wiem jak 9096, ale 9005 ma aktywne 2 gniazda hdmi 2,1 (po aktualizacji).

xh 32 stref podswietleni xf 48 w 55 calach, hdmi 2.1 w xh,
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Faktyczne nie ma, a jeszcze niedawno ceneo minwyrzucalo ta oferte, teraz juz nie. NO nic, trzeba czekac i miec nadzieje, ze na BF cene o ladnych pare zleca (oby nie poszly w gore, bo w tym dziwnym kraju wszystko jest mozliwe)
 

Petru23

Banned
W ten cenie to chyba nawet na powystawowca bym się skusił. Ale nie bardzo widzę go w ich ofercie.

Najniżej mają XF9005 za 4800 zł - pokazuje, że nawet w moich okolicach, ale opisane jako z ekspozycji. Trochę słabo jednak.

Z TV z wystawki jest tak, ze maja ustawione wszystko na max. A tv komercyjne nie są przystosowane do świecenia w takich warunkach przez 12h nom stop. Od tego są ekrany lub monitory wielkoformatowe
Taki TV z wystawki może mieć już problemy z podświetlaniem choćby, do tego proc i inne bajery mogą być zmęczone. Wystawka to ekstremalne warunki użytkowania.
 

6acek

New member
W Media Expert jak dodasz do koszyka 65XH9096 i jakiś inny tani produkt z promocji "do 7000zł mniej" np. szczoteczkę czy toster to obniżysz cenę za tv do około 4900zł. Dodatkowo kupujesz tylko dodatkowy przedmiot za około 50zł.
 

r4m

New member
W Media Expert jak dodasz do koszyka 65XH9096 i jakiś inny tani produkt z promocji "do 7000zł mniej" np. szczoteczkę czy toster to obniżysz cenę za tv do około 4900zł. Dodatkowo kupujesz tylko dodatkowy przedmiot za około 50zł.
Zgadza się w ten sposób w ME można obniżyć cenę tego TV do ok 4960 zł (cena już razem z produktem promocyjnym). Dodatkowo zamawiając jeszcze dziś sklep wyśle nam voucher 200 zł na następne zakupy. Myślę, że całkiem dobra promka.
 
Do góry