TV LED do 2200-2500 zł do kablówki analogowej

pawelekkbz

New member
TV LED do 2200-2500 zł do kablówki analogowej i filmów z USB

Witam
OD dwóch miesięcy zbieram się do kupna nowego TV
Proszę o pomoc w wyborze
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 dorosłe + dziecko
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost, chociaż czasem oglądam z fotela pod skosem, odległość niecałe 2 m
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać, ale może kiedyś będzie wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? okno z boku, ale skierowane są na północ, więc pokój nie jest nasłoneczniony
7.Jaki masz obecnie telewizor? Sony kineskopowy 21 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? czytanie wszystkiego z USB (głownie tak będę oglądać filmy), może wifi wbudowane, ale chyba nie zmieszczę się w budżecie, więc wystarczy WIFI ready
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? obecnie tylko kablówka analogowa, raczej szybko nie przejdę na sygnał cyfrowy
10.Jakie urządzenia będą podłączana? może DVD przez HDMI, filmy z USB
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 5-6 h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? raczej matową, półmatową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, bajki, wiadomości
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? Jakby był to bym korzystał
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie gram, ale nie wiem czy za powiedzmy 2-3 lata nie kupię sobie konsoli
16.Preferencje co do marki? raczej Toshiba, Phillips, Panasonic, Sharp, ale jestem otwarty
17.Preferencje co do wielkości? 40 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? wolne przełączanie kanałów
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w tygodniu w godzinach 17-23, w dni wolne czasami cały dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2,5 tys. zł licząc z kosztem kredytu
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie wymagane

Największy problem jest w tym, że mieszkam cały czas w wynajmowanym mieszkaniu i w ciągu 2 lat planuję kupić coś swojego i nie wiadomo jakie będę miał warunki w pokoju z telewizorem, więc chcę taki, który w większości warunków się sprawdzi

Dużo czytałem i zastanawiałem się nad Toshibą 40TL838, zwłaszcza, że jest teraz w MediaExpert za 2249,00 zł i raty niby 0%
Skłaniam się ku temu modelowi głownie ze względu na dobre opinie i podobno dobry obraz na sygnale analogowym
Myślałem też o Sharpie 40LE630 (żonie bardzo podoba się wizualnie - w ME jest teraz za 2400) i Panasonicu 40PFL5007, tylko jak u nich z odbiorem sygnału analogowego?
Myślałem też o Samsungu 40D5500, ze względu na Smart TV i dostępności wielu darmowych filmów VOD, oglądaliśmy u kumpla (nie wiem dokładnie jaki to był model) - bardzo mi się to podobało

Istotne: telewizor musi mieć dosyć stabilną podstawę, ze względu na dziecko w domu, np. ww Toshiba jest dla mnie stabilna, porównywałem z jakimś LG - bujał się jak dziki

ps. nie chcę plazmy, uprzedzam, bo wiem, że będzie mi polecana ze względu na analog ;)
Ważna jest dla mnie małe zużycie prądu
 
Ostatnia edycja:

pawelekkbz

New member
Do potrzeb multimedialnych to Samsung 40 d5500
Wiem, że jest on mega multimedialny, ale mam błyszczącą matrycę, a ja szukam czegoś z matową, żeby było bardziej uniwersalne do różnych warunków nasłonecznienia w pokoju
nie wiem tez jak w nim z odbiorem sygnału analogowego

najbardziej zależy mi na dobrym odbiorze sygnału z analogowej kablówki i czytaniu divx-ów z dysku/pendrive przez usb, smartTV porządane, ale nie wymagane

Czy tylko Samsung oferuje dostęp do darmowych filmów przez VOD w smartTV?
 

pawelekkbz

New member
Poważnie zastanawiam się nad Phillipsem 40PFL5007
W euro jest obecnie na 2500
Kusi wbudowane WIFI
Niestety nie mogę nigdzie znaleźć konkretnego info o odbiorze sygnału analogowego przez ten model
Czytałem o innych Phillipsach, jedni piszą, że porażka, inni że super
 

micmus

Member
Bez reklam
Prawdopodobnie będziesz miał dziś profesjonalny test tego modelu tu na forum w dziale testy - warto poczytać przed zakupem.
 

pawelekkbz

New member
Prawdopodobnie będziesz miał dziś profesjonalny test tego modelu tu na forum w dziale testy - warto poczytać przed zakupem.
Tylko, że z reguły nie ma tam info o odbiorze sygnału analogowego tylko cyfrowego SD

Czytałem test PFL4007, domyślam się, że PFL5007 jest tylko "bogatszy" o WIFI i matową matrycę?
 

micmus

Member
Bez reklam
A to pytanie do kikiego czy to tylko bogatsza wersja czy wnosi coś więcej. Uważam, że pewnie wnosi więcej bo przykładowo matryce ma już inną.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak podłączyłem. Skalowanie jest bardzo dobre.

Pliki nasze przeczytał wszystkie , ale nie było tego dużo.
 

pawelekkbz

New member
Decyzja chyba podjęta: będzie Phillips 40PFL5007 jeżeli w Euro dadzą mi łaskawie raty 10x0% bez ubezpieczenia
Phillips niestety jest brzydszy od Toshiby, ale ma stabilniejszą podstawę i wbudowane WIFI - to zaważyło o wyborze
 
Do góry