TV LED do 2000zł

kudley

New member
Witam wszystkich ponownie :)

1. Odległość od ekranu? 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Dobrze nasłoneczniony, okna od strony zachodniej
3. Jak duży jest pokój: 4x4,5 m
4. Preferowana technologia: Bez znaczenia
5. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic z dupą 26` (właśnie umarł)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, programy przyrodnicze, wiadomości
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem?: Głównie wieczorami
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Raczej z oświetleniem (słaba lampka)
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Bez różnicy
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Może być matowa, ale nie musi
11. Preferowana wielkość telewizora? od 32 do 37 cali
12. Preferowana marka? Panasonic, Lg, Sony, Sharp
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Nie wiem
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Laptop, Dysk twardy, pendrive
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80%tv, 20% filmy z usb
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Na wprost + kąty boczne
17. Czy ważne jest WiFi? Tak
19. Czy chcesz surfować w Internecie z poziomu telewizora? Tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD TvnPlayer? Tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak
22. Ma mieć 3D? Niekoniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD? Tak
24. Ma mieć tuner DVB-C? Koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? USB do pendrive, HDMI do dekodera UPC Cisco 8485
26. Jaki masz sygnał? Kablówka od UPC
28. Ma stać czy wisieć? Stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Na intensywnych barwach
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-5 godzin
32. Sugerowana cena? Max. 2000zł


Witam wszystkich serdecznie.
Proszę Was o pomoc już drugi raz, jako, że jakiś czas temu pomogliście mi wybrać TV do salonu. Teraz minęło trochę czasu, a TV szuka moja dziewczyna.
Przeglądałem oczywiście forum, ale najlepiej i najłatwiej będzie, jak założę nowy temat.

Szukamy telewizora w przedziale cenowym 1800-2000zł.

Użytkowanie to głównie filmy w tv, wiadomości jakieś przyrodnicze kanały z kablówki UPC (posiadamy dekoder Cisco 8485 od UPC z dyskiem twardym), oglądanie DivX z pendrive.

Proszę Was wszystkich o pomoc. Wam taki research zajmie chwilę, a ja nie chce kupować pierwszego lepszego shitu ze sklepu na wystawie :roll:
 

Karpaj

New member
Bez reklam
32" nie ma sensu brać jako tv, a 37" nie ma.
W tej kwocie masz albo w/w modele, w większości dostępne za jakiś czas na rynku, albo z obecnych możesz na pewno brać
Toshiba 40L7335
Samsung 40F6500
Panasonic 42E6E

W cenie się zmieścisz, a grają naprawdę fajnie, plus przy okazji rozbudowane systemy smart tv.
 

VitGryfny

New member
Podpinam się do zapytania.

Przed wczoraj kupiłem ojcu LG 42LN575S i powiedzieć muszę, że telewizorek zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie. Teraz poszukuję czegoś dla siebie.

Chodziło by mi o coś właśnie do 2000 zł jak w temacie a osobiście używam telewizor głównie do oglądania meczy e-sportowych (gry). Myślałem również o tym aby czasem pograć na moim TVku. Miałem przez moment telewizor 39" jednak myślę, że 42" to idealna przekątna.

Czy któryś z powyżej zaproponowanych modeli będzie szczególnie zalecany dla moich potrzeb?

Moje początkowe nawiązanie do LG wynika z tego, że słyszałem, że SMART w telewizorach tej marki jest całkiem nieźle wspierany i ma szerszy niż u innych producentów wybór aplikacji. Czy to prawda?

Pozdrawiam,
Witek
 

VitGryfny

New member
Oczywiście, już spieszę z odpowiedziami. A więc.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?17m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.0 - 3.0 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 - 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Najczęściej leżąc gdzie oczy znajdują się pod poziomem dolnej krawędzi telewizora oraz najczęściej pod lekkim kontem bocznym
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? światło pada od lewej strony zza kremowych rolet, około 2.0 m odległości od okna
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Blaupunkt 39" (BLA-39/244) - jestem okropnie niezadowolony
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? SMART, możliwość kontroli bezprzewodową klawiaturą i komórką, Wi-Fi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?standardowa antena do cyfrowej telewizji naziemnej / HDMI z komptuera
10.Jakie urządzenia ? komputer PC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 1 - 3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? sądzę, że matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Discovery, Animal Planet, z rzadka jakiś film lub głupkowaty serial, najczęściej mecze gier komputerowych z komentarzem
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?gdy obudzę się w nocy i nie będę chciał ruszyć się do komputera, włączyć muzykę podczas jakiegoś spotkania
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, chciałbym pograć w gry ale raczej 5% całkowitego czasu średniego użytkowania
16.Preferencje co do marki ? zdaję się na eksperckie doświadczenie - nie Blaupunkt[
17.Preferencje co do wielkości ? 42 - nie mnie, nie więcej
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?w obecnym modelu nierównomierne podświetlenie oraz słaby dźwięk, pilot reaguje tylko nakierowany na konkretny punkt i czasem mam wrażenie, że w ogóle nie reaguje. Jeśli chodzi o telewizor jako urządzenie, jestem dla nich wyrozumiały.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?1800 zł - najchętniej
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?jest zupełnie niekonieczne
 
Do góry