TV LED 42''-46'' 3000-3500 zl

zieloniasty

New member
Witam. Planuję zakupić TV. Normalnie poszedłbym do sklepu i zaufał sprzedawcy, ale kiedyś trafiłem na to forum i wole się poradzić.

Mój wybor początkowo padł na 40'' Sony [FONT=&quot]40HX720, ale pomyślałem że może być za mały.

TV ma być uniwersalny, użytkowany w jasnym pomieszczeniu, więc wybór padł na LCD LED. Do oglądania filmów, sportu, czasem podłączania kompa/PS.




[/FONT]1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 17m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2/3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? wprost i lekko bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojętnie
6.Jak słońce świeci w pokoju ? słońce częsciowo bedzie padać na TV z lewej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? sharp 32'', kineskopowy
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? obsługa filmów z napisami z usb, raczej z wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy UPC, parę kanałów HD
10.Jakie urządzenia ? komp/konsola/może jakieś kino w przyszłości
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 10 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej matową ale niekoniecznie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? youtube
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 30% gry
16.Preferencje co do marki ? brak (raczej niechęć do LG)
17.Preferencje co do wielkości ? 42''-46''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smuzenie, piłka jak kometa
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po południu
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 3000-3500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? niekoniecznie
[FONT=&quot]
pozdrawiam.
[/FONT]
 

zieloniasty

New member
Dzięki za radę.

Byłem w markecie i znalazłem 2 z listy, moje wrażenia to:

Panasonic 42ET5 - stał najwyżej jak tylko się dało, więc może to też miało wpływ ale obraz nie zachwycił mnie, a i wygląd zewnętrzny też słabo. Ekran mocno refleksyjny / na plus 4 pary okularów 3D w zestawie

Toshiba 46TL 933 - obraz lepszy niż w panasonicu, ogólnie design super. Ale czy to ma bezpośredni dostęp dajmy na to do youtube?

Także jak na razie zwycięża toshiba.

Jeszcze chcę znaleźć gdzieś tego Philipsa 46PFL5507 do konfrontacji, bo ma tu dobre opinie.
 

Juszczyn1

New member
Zieloniasty, widze, ze mamy prawie takie same wymagania, jak rowniez spostrzezenia, co do Toshiby. Jedynym minusem tego telewizora jak dla mnie jest brak platform rozrywkowych, m.in. ipla, iplex. Ale czy warto brac to tak mocno pod uwage to jeszcze nie wiem.
 
Do góry