TV LED 40-42" do 2.5K

sim0r

New member
Witam szukam TV 40-42" (nie mniej nie więcej).
1. Odległość od ekranu: ~3m
2. Na jaką stroną wychodzi pokój: - Południe (są rolety,więc bez różnicy)
3. Jak duży jest pokój: 5x4m
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. Jakie programy najczęściej oglądasz? Full HD,dziecko bajki
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Dzień- dziecko bajki i noc-filmy fHD
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
9. Preferowana wielkość telewizora? 40-42"
10. Jakie urządzenia będą podłączone? CI+ z nc+ , pc , głośniki 5.1
11. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Raczej na wprost
12. Czy ważne jest wifi ? wystarczy całkowicie LAN
13. Czy będziesz korzystać z widgetów? czasami
14. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? czasami
15. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
16. Ma mieć 3D? raczej tak,bardziej na przyszłość
17. Ma mieć slot na karty SD? Nie
18. Ma mieć tuner DVB-S? Nie
19. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI–PC,konsola ; SPDIF-zestaw 5.1
20. Jaki masz sygnał: NC+, PC
21. Ile programów HD? ~40
22. Ma stać czy wisieć? stać
23. Rozdzielczość: Full HD
24. Na czym najbardziej Ci zależy: brak smużenia, ładny,czysty obraz, CI+ , SPDIF[ , ładny wygląd + wąska ramka (zalecenia żony)
25. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~4

Patrzałem na model Samsung EU40F6770 (i niższe modele) , ale doczytałem się,że to Samsungowy Micro Dimming średnio daje sobie radę. Więc potrzebuję jakiejś rady :)
 
Ostatnia edycja:

sim0r

New member
Dzięki za odpowiedź.
Jest niestety jeden problem. Mam telewizje nc+ (umowa już się powoli kończy) Chce się pozbyć z pokoju dekodera z nc+ i komputerka HTPC (sporadycznie używany) . Ten TV nie ma DVB-S , więc z tego co się orientuję użycie katy CI+ z nc+ albo Cyfrowego Polsatu nie wchodzi w grę :/

Zapomniałem dopisać ,że DVB-S jest dla mnie koniecznością :)
 

sim0r

New member
OK, dzięki.

W sumie ten TV przekracza budżet o prawie 400 pln... ale chyba, jak chce mieć TV na lata,to będę musiał dozbierać.... no chyba,że ktoś ma jeszcze jakieś propozycje ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli jesteś pewny że dostaniesz kartę do telewizji, to jak najbardziej warto dopłacić.
Z doświadczenia wiem, że robią często problemy, z nc+ dostaniesz tylko i wyłącznie jak się pokłócisz przy nowej umowie (ja właśnie jestem po, i ciężko było w tym miesiącu, chyba sami niekompetentni ludzie na obsłudze klienta, ale co chciałem to mam :>)
 

sim0r

New member
No właśnie za jakieś 2 miesiące (chyba) kończy mi się umowa z nc+ ... i chciałem się pozbyć i dekodera i komputerka HTPC ... zagraca mi to tylko meble,a rzadko używam. Co do umowy,to widziałem u nich CI+ jedynie na kartę, kiedyś było też na abonament ... ale chyba po tym połączeniu im się we łbach pomieszało.Na nc+ mi o tyle zależy, bo córka ma tam dużo programów z bajkami :) Zawsze do wyboru mam jeszcze UPC (drogo) albo Cyfrowy Polsat (mało)... i kończąc ten off-top ...

czyli reasumując lepiej będzie mi dozbierać do Philipsa 42PFL6008K niż kupić np . 400 PLN tańszego Samsunga ue40f6770 ?


Z góry dzięki za zainteresowanie :p nie znam się na TV ... tylko na PC :p
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chodzi o obraz to Philipsa gra super. A z DVB-s - zależy o rodzaju programów. Masz też dużo lepszy dźwięk, AMbilight, Miracast.
Ja bym został przy Philipsie. Tyle że i tak musisz się pospieszyć bo się kończą.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jak ja rozmiawiałem teraz przy przedłużaniu, to niezbyt chcieli w ogóle o tym rozmawiać, tak jakby ich bili potem w pracy za dawanie kart CI+ :D
Ale wiem że taką kartę można uzyskać, jak powie że nie może - to poproś o rozmowę z kierownikiem, wtedy jakiś magicznym cudem okaże się że jednak się da.
Nie zapomnij zrobić wypowiedzenia miesiac przed końcem umowy - dopiero po wypowiedzeniu pojawiają się sensowne oferty.

Jeśli Ci się nie spieszy, możesz zawsze poczekać na nowe serie 2014 - niektóre zapowiadają się świetnie.
 

sim0r

New member
Jakos bardzo mi sie nie spieszy. I tak musze kasy dozbierac ... i to potajemnie przed zona ;) Te modele 2014 pewnie beda cudne,i ich ceny tez pewnie beda cudne ... no nic ... cos za cos ... poczekam te 2 miesiace,dozbieram kasy,zobacze co mi nc+ powie i zas Was bede meczyl :) A co do wypowiadania umowy,to zawsze tak robie ... zaswsze od razu jacys tacy milsi sie robia i nagle magicznie pojawiaja sie lepsze oferty. Dzieki za pomoc i Pozdrawiam.
 
Do góry