TV LCD zbliżony jakością obrazu do plazmy

kradek

New member
Witam

Byłem juz zdecydowany na zakup telewizora plazmowego ( konkretnie modelu Samsunga PS50C6500). Niestety wielkość tego telewizora determinowała również miejsce jego ustawienia i tu pojawił się problem. Z uwagi na możliwość zmiany położenia mebli w pokoju w drugim potencjalnym miejscu nie mam możliwości zmieszczenia telewizora tej wielkości. Dlatego jestem zmuszony do zmiany koncepcji i muszę rozejrzeć się za czymś porównywalnym jakościowo z segmentu LCD ( lub LED ) i niestety o mniejszych wymiarach.

Ankieta

jak duży jest pokój - 6x5 m słoneczny tak do godz. 15
jaki masz obecnie telewizor- stary Panasonic CRT 29"
preferowana technologia - LCD, LED
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - 50-50
preferowana wielkość telewizora - 42
preferowana marka- bez znaczenia
jakie urządzenia będą podłączone- Laptop, amplituner, DVD, BR, dysk po USB...
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 70% Tv - 30% reszta. Lubię oglądać siatkówkę
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych- na wprost,
telewizor ma mieć wifi - wskazane lub Ethernet
ma czytać przez USB filmy - tak, również bezproblemowo napisy
jakimi złączami i co chcesz podłączyć - HDMI
jaki masz sygnał - Cyfrowy Polsat z kanałami HD
ile programów HD - na razie 2
ile godzin dziennie ma grać telewizor - 2-4
ile osób zasiada przed telewizorem - 1-3
ma stać czy wisieć - stać
jaka klasa cenowa - max 4.000,
odleglosc od telewizora - 3-3,5 m

Zależało by mi równiez na mozliwości odtwarzania po USB filmów w najbardziej popularnych formatach.
Wstępnie , po przejrzeniu forum i zebraniu opinii wśród znajomych wytypowałem sobie dwa TV:
- LG LE425500
- Samsung C6500
Czy to dobry typ nie wiem. Prosił bym o porade czy któryś w wybranych modeli czy może inny.
Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
czegos tu nie rozumiem....
wybrales sobie technologie , a to wcale nie jest latwe-kazdemu odpowiada co innego i kazdy tez z innymi wadami jest sie w stanie pogodzic,nagle okazuje sie ze wybrana wielkosc bedzie nieodpowiednia i szukasz tv w cakowicie innej technologi ? chociaz zmiana rozmiaru nie jest przeszkoda w pozostaniu przy raz podjetym trudnym wyborze.
 

kradek

New member
To proste. W tej chwili wybór TV zdeterminowała wielkość a w segmencie plazm nie znalazłem niczego sensownego o wielkości 42 " i nie sądze ,że znajdę ( nowe czy sensowne modele to min. 46 "). Szukam więc czegoś w segmencie LCD
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
42" panasa w full hd uwazasz za nieodpowiednie ?
moze caly czas bardziej podobaly ci sie LCD ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli "sensowna" plazma jest poza zakresem cenowym to "sensowne" LCD bedzie jeszcze trudniej znalesc.

ps.zle odebrales moja wypowiedz - moim celem nie bylo robienie jakichkolwiek przytykow.
 
Do góry