TV LCD zamiast plazmy

Falcon911

New member
Witam serdecznie
jak w temacie poszukuję TV ok 50" w zamian za Panasonica 42st50e.
Ew. zostawię sobie panasa do sypialni. A nowy nabytek w salonie (heh może 20m2)...
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? To zależy, kanapa rogowa.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Mocno. Tylko rano słonce ze wschodu, typowy blok z wielkiej płyty.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic 42st50e.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry obraz.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC, PS4, PC
10 .Jakie urządzenia? Samsung mm-j330, PS4,
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? od 1- 12.To zależy czy ktoś jest w domu. Potrafi grać cały dzień.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Zdarza się. I wiem że mam powidoki.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, czasem serial. Informacyjne,
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Zawsze lepiej mieć taką możliwość. Ile razy coś z youtube leci i z steamów w necie.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? TAK, ok 2godz
16. Preferencje co do marki? Był wcześniej Panasonic 42s10e, a jeszcze wcześniej 42py8p.
17. Preferencje co do wielkości? 50-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba jakość obrazu (nie dotyczy rodziców 55vt60), Gasnący ekran u znajomych (samsung jakiś tam jak coś ciemnego to się przygasza)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głownie wieczorem ale jak wcześniej zapisałem potrafi od 8 rano cały dzień.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Na raty. Ale wiadomo okolice 3k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Jak jest potrzeba.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Player, Youtube

Mi zupełności wystarczy panasonic (po kalibracji jest) ale kobieta w domu że za mały, i trzeba zmienić.
Żeby się nie okazało że nowy nabytek może i większy ale gorszy ma obraz.
Smart TV Może być Albo inne cudo (android???)
 

erda

New member
Miałem ten sam problem z wymianą plazmy Panasonica 42 cale , zdecydowałem się na Sony KDL 55w755 . Na twoim miejscu bym celował także w 55 , zamiana plazmy 42 na LCD 50 mija się z celem .Co do obrazu jak do mnie jest gorszy ale można się przyzwyczaić :) w sumie nie jest najgorzej obawiałem się większej różnicy .Filmy oglądam na ustawieniach fabrycznych "kino domowe" lub "profesjonalne" najbliższe obrazu z plazmy , reszta programów zmieniam przyciskiem dedykowanym "futbol" i jest dobrze . Szkoda że nie można zaprogramować jakiegoś przycisku na ustawienie np.kino domowy tylko trzeba za każdym razem wchodzić w ustawienia obrazu .Co do ustawień standardowych jak do mnie nie akceptowalne w filmach , przekonałem się na własne oczy co to jest efekt "brazylijskiego serialu " .Android w tym telewizorze po aktualizacji chodzi stabilnie z tym że jest to bardzo okrojona wersja , chromecast działa dobrze , nawigacja pilotem po stronach internetowych lub yutube porażka .Ipla w TV też okrojona nie ma możliwości zalogowania się , KODI działa jak na razie bez problemowo
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Pokaz mi tv w którym standardowe ustawienia są akceptowalne ?? Nie ma takiego, w każdym tv powinno się zrobić kalibrację. Jak zrobisz kalibrację nie będziesz gadał że obraz jest do dupy
 

pantomima

Banned
Pokaz mi tv w którym standardowe ustawienia są akceptowalne ?? Nie ma takiego, w każdym tv powinno się zrobić kalibrację. Jak zrobisz kalibrację nie będziesz gadał że obraz jest do dupy


Moje dwie plazmy g30/vt60 - jak najbardziej ackeptowalne !, a wiesz dlaczego ?, bo plazma nawet bez profesjonalnej kalibracji potrafi wygenerowac stonowany , przyjemny dla oka obraz ,ktory nie daje po galach ;), co nie znaczy ze kalibracja , nawet ta najprostsza z poziomu menu nie jest wskazana .
Tak, z pelna swiadomoscia moge stwierdzic , ze te obrazy sa nawet wiecej niz akceptowalne !
 
Ostatnia edycja:
Do góry