TV lcd z full PIP

mattcrow

New member
Witam.
Ciekawy temat, także szukam TV LCD który posiadałby 2 tunery... czyli Full PIP.
Klasa cenowa nie ważna, bo ja na przykład w ogóle nie mogę się doszukać takich telewizorów. Dziś byłem w sklepie ze sprzętem RTV (Currys) i ekspedienci mówili że już od kilku lat nie widzieli w telewizorach tej funkcji.
Chciałbym zaznaczyć że nie chodzi tu o PIP z zewnętrznego źródła, bo z tego co czytam na innych forach, to ludzie nie mają pojęcia czym jest PIP.
W moim 8 letnim 30" LG CRT mam 2 tunery, i nie kupię telewizora bez PIPu.
Pozdrawiam.
 

mp_lasso

New member
Jeśli nie telewizor z dwoma tunerami to może jakaś alternatywa: np. drugi tuner zewnętrzny, albo dekoder od jakiejś telewizji? Opcja pierwsza chyba tańsza.
 

mattcrow

New member
no ale to będzie mijać się z celem...
przecież telewizor musi mieć opcję wyświetlenia pip, więc po co ten zewnętrzny tuner.
na prawdę nie ma LCD'ków z full pip'em?
 

mp_lasso

New member
Z funkcja PIP są, ale jest problem z tym drugim tunerem. Ja np. mam Samsunga LE40A786, ma on funkcje PIP, ale nie posiada dwóch tunerów. Jeden obraz (główny) mam po HDMI z dekodera cyfrowego UPC HD, który ma już wbudowany tuner, a drugi obraz (ten w okienku) mam z wbudowanego w TV tunera po analogu. W twoim przypadku jeśli nie chcesz dekodera wystarczy zewnętrzny tuner, dużo takich na allegro.Podłączysz go przez VGA do telewizora.
 

gregowal

Member
To straszne ale chyba musisz się przyzwyczaić do tej myśli choć ja od ponad pół roku wciąż nie mogę. Mam teraz Panasa PV80 i jest super poza jedną właśnie rzeczą. Przedtem miałem Philipsa z dwoma tunerami i wciąż nie mogę odżałować PIP-a. Ciekawe przez ile czasu jeszcze będę tęsknił.
Może tuner z HDD n-ki ma taką możliwość? Ma na pewno dwa tunery bo przecież możesz oglądać jedno a nagrywać drugie. Tylko czy da się to jakoś podłączyć lub skonfigurować to nie wiem.
Pozdrawiam,
ciągle nieutulony w żalu!
 

mattcrow

New member
Hmm... No to szkoda, bo chciałbym mieć te 2 tunery już w TV, bez żadnego kombinowania. Strasznie wkurza fakt, iż w moim 8mio letnim LG mam Full-PIP, a teraz, choć technologia poszła tak na przód, nie pakują tego w telewizory...
No cóż, pozostaje mi czekać i szukać... Ale słyszałem że telewizory LOEWE mają Full-PIP, może ktoś zna jakiś konkretny model? Bo na oficjalnej stronce nie mogę się doszukać...
Pozdrawiam.
 

Ryszard48

Member
A może taki
LG 32LCRR 32' PIP-2 TUNERY HDD 80GB

A ja mam takie pytanko ,czy wystarczy podłączyć np. magnetowid i będzie PIP ,czy musi być podłączony dekoder cyfrowy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Loewe może zamówić każdy model z Pip - bo ma wyposażenie modułowe np.
Loewe Xelos 32"
 

mattcrow

New member
@Ryszard48

PIP to taki podgląd, jeśli masz 2 tunery wbudowane w TV, to podgląd masz z tego samego sygnału, który wyświetla obraz główny.
Czyli z jednej anteny masz tak jakby dwa osobne sygnały.
Jeśli masz PIP bez tunera, to podłączasz do TV drugie źródło obrazu, może to być komputer, magnetowid czy dekoder i podgląd masz z tego właśnie urządzenia.

-

A co do TV LCD z Full PIP'em...
Znacie jakieś 40" modele? Najlepiej Full HD.
kiki, tyle masz postów naklepane, nie pomożesz? :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście:
Sharp 46 HD1 - ma cztery tunery :Di pełen PIP.
Sharp 52 HD 1
Loewe 46 Indywidual
 

Ryszard48

Member
mattcrow napisał:
@Ryszard48

PIP to taki podgląd, jeśli masz 2 tunery wbudowane w TV, to podgląd masz z tego samego sygnału, który wyświetla obraz główny.
Czyli z jednej anteny masz tak jakby dwa osobne sygnały.
Jeśli masz PIP bez tunera, to podłączasz do TV drugie źródło obrazu, może to być komputer, magnetowid czy dekoder i podgląd masz z tego właśnie urządzenia.

Wiem co jest PIP;) posiadam taki w TV uniwersum z pip, pap
Czyli jak kupie taki
Samsung LE37A551 35000:1 Full HD PIP i jak podłącze do niego magnetowid to bedzie efekt z małym okienkiem
 

mirs56

New member
Tv z full PIP-em 2 tunery

Od 8 lat mam tv Thomson 29DJ74E. Ma 2 tunery i PIP. Nie kupię już tv bez PIP-a. PIP to idealne rozwiązanie na nieoglądanie reklam. Chyba musi być jakieś porozumienie pomiędzy producentami tv i reklamodawcami bo tv z full PIP-em musiałem długo szukać. Udział na rynku to ułamek procenta. Niestety przechodzimy na tv cyfrową ( moja kablówka Vectra już rozdaje dekodery cyfrowe za 9,99zł) i chciałoby się iść z postępem. Od pewnego czasu rozglądam się za jakimś LCD, minimum 42". To co jest w sklepach to jeden wielki chłam. Trzeba dobrze pokopać aby znaleźć coś co będzie postępem a nie krokiem w tył. Jak na razie moim No1 jest sharp-lc-46hd1e-hdd-full-hd. Ma 4 tunery ( w tym analogowy) pełen PIP z opcją obraz obok obrazu (50:50) oraz twardy dysk z nagrywaniem. Wszystko co tylko można sobie wyobrazić. Jest tylko zdziebko przydrogi - 8,2 tys w najtańszym sklepie. Ale naprawdę warto. Sharp pokazał innym firmom środkowego palca.:cool:
 

krzem78

New member
kablówka+PIP

Również przymierzam się do kupna LCD z funkcją full PIP. Jestem laikiem w temacie, wiem tylko, że musze mieć dwa tunery. Obecnie mam TV z kablówki, ale jeszcze starym systemem (chyba analogowo); tzn Ci którzy teraz wchodzą w kablówkę (INEA w Poznaniu) dostają dekoder a ja nic takiego nie mam.
Moje pytanie co mam zrobić, żeby mieć TV LCD z full PIPem?
1. Kupić telewizor LCD z 2 tunerami (jak na moją kieszeń wymienione powyżej Sharp i Loewe trochę za drogie); Jak taka sytuacja wygląda technicznie tzn co do czego mam podłączyć? Z kablówki wychodzi przecież 1 kabel koncentryczny (po drodze byłby ten dekoder) i czy wystarczy go podpiąc pod ten telewizor z 2 tunerami i to wszystko? Czy znajde gdzieś na necie jakiś schemat połączenia?
2. Kupić "zwyklejszy" LCD z 1 tunerem i funkcją niepełnego PIP wymagającą drugiego sygnału. Skąd wtedy drugi sygnał; czy musiałbym kupić dodatkowo antenę satelitarną, drugi abonament u operatora (nawet nie wiem czy jest taka możliwość)? Chyba zwykłe rozdzielenie kabla koncentrycznego (trójnik) nie wchodzi w grę.

Uparłem się na małe okienko w TV w trakcie reklam jak niektórzy tutaj i innego LCD nie kupię.

Dzięki za porady.
 

krzem78

New member
kablówka i full PIP

Również przymierzam się do kupna LCD z funkcją full PIP. Jestem laikiem w temacie, wiem tylko, że musze mieć dwa tunery. Obecnie mam TV z kablówki, ale jeszcze starym systemem (chyba analogowo); tzn Ci którzy teraz wchodzą w kablówkę (INEA w Poznaniu) dostają dekoder a ja nic takiego nie mam.
Moje pytanie co mam zrobić, żeby mieć TV LCD z full PIPem?
1. Kupić telewizor LCD z 2 tunerami (jak na moją kieszeń wymienione powyżej Sharp i Loewe trochę za drogie); Jak taka sytuacja wygląda technicznie tzn co do czego mam podłączyć? Z kablówki wychodzi przecież 1 kabel koncentryczny (po drodze byłby ten dekoder) i czy wystarczy go podpiąc pod ten telewizor z 2 tunerami i to wszystko? Czy znajde gdzieś na necie jakiś schemat połączenia?
2. Kupić "zwyklejszy" LCD z 1 tunerem i funkcją niepełnego PIP wymagającą drugiego sygnału. Skąd wtedy drugi sygnał; czy musiałbym kupić dodatkowo antenę satelitarną, drugi abonament u operatora (nawet nie wiem czy jest taka możliwość)? Chyba zwykłe rozdzielenie kabla koncentrycznego (trójnik) nie wchodzi w grę.

Uparłem się na małe okienko w TV w trakcie reklam jak niektórzy tutaj i innego LCD nie kupię.

Dzięki za porady.
 

MRI

New member
po raz kolejny odgrzewam kotleta i podnoszę wątek, czy już ktoś ma jakieś wieści, czy któryś z producentów telewizorów przełamał nieoficjalną zmowę producentów TV z reklamodawcami i odważył się wyprodukować odbiornik z pełnym PiP-em? Oczywiście pomijam tu Loewe, bo ta firma jest tak dobra i droga, że totalnie olewa naciski reklamodawców . Na taki TV czekam już kilka lat, i chyba jeszcze przyjdzie mi poczekać Na razie obywam się 40 calowym sony, który docelowo pójdzie do sypialni, a do salonu musi być min 55 cali i oczywiście z full PIP. mam jeszcze nadzieję, że jak całkowicie padnie tv analogowa to w miejsce analogowego tunera ktoś zacznie montować drugi cyfrowy.
 
Do góry