Tv LCD/PLAZMA 35' DO 3500K CO kupic ?

Pizarro_

New member
Witam,

Nastała pora wymiany mojego poczciwego Grundiga na coś nowszego, i tu pojawia się problem, co kupic? Do wyboru jest szeroka gama telewizorów LCD/plazma az głowa boli, przeglądam, pytam się znajomych i wciaż nie moge się zdecydować. Proszę o pomoc w wyborze TV LCD/PLAZMA do 35" do kwoty 3500.
Dodam że odległość od telewizora 2m-2,5m, tv ma stac naprzeciwko okna przez które w lecie wpada sporo światła.

Mam jeszcze takie pytanie: czym rozni sie HD ready od full hd? i jakie opcje,złacza powinien posiadac juz dobry tv?

Dziekuje i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

sudione

New member
TYLKO PLAZMA i TYLKO Panasonic

Jeżeli chcesz "płynnie" przejść z kineskopu na coś podobnego, proponuję plazmę. Nie będzie smużenia, będą naturalne kolory, czerń smolista. Najlepszym wyborem będzie:
Panasonic TH-42PY80
Ma 3 wejścia cyfrowe, czytnik kart pamięci SD(HC), wejście PC i jest oczywiście TV FULL HD.
P.S. Czym się różni Full HD od HD Ready? Odpowiedź prosta -> Na 42 calach niczym! Można to zobaczyć tylko podłączając komputer i stojąc od TV 1 metr.:)
POZDRAWIAM SERDECZNIE
 

Pizarro_

New member
Witam,
42 cale to zdecydowanie za dużo, maksymalny wymiar to 35 cali.
Dodam że tv bede ogladal z kablowki jak i przez dvd.

No i dalej nie znam róznicy między hd ready a full hd :)
 

sudione

New member
Pizarro_ napisał:
42 cale to zdecydowanie za dużo, max. wymiar to 35 cali.
Dodam że tv bede ogladal z kablowki jak i przez dvd.
Po pierwsze:
nie ma czegoś takiego jak 35 cali,a są tylko TV 37 calowe. Jeżeli masz miejsce i oglądasz z 2,5 - 3 metrów to bierz 42 calowy TV, a piwo w podziękowaniu wyślesz później.:p
Pizarro_ napisał:
No i dalej nie znam róznicy między hd ready a full hd :)
Nie chce mi się tego tłumaczyć już tysięczny raz więc niech przekona Cię obraz. Wejdź na obrazki umieszczone poniżej i odejdź od monitora 1 metr. Mam nadzieję, że zrozumiesz "różnicę", której na TV nie zobaczysz.
HD Ready vs Full HD
 

rychu

New member
plazma panasonica będzie ok. i jak masz dobrej jakości sygnał to spokojnie możesz brać 42 cale ale jak koniecznie chcesz mniejszy to min to 37 cali (mniejszych nie robią, pomijam 32 calowe wynalazki innych producentów).
HDready od fullHD różni się rozdzielczością wyświetlanego obrazu, jak chcesz wiedzieć więcej na temat różnic użyj funkcji szukaj, google, wikipedia itp. bo takich pytań to już były tysiące
 

marenty

New member
sudione napisał:
Po pierwsze:
nie ma czegoś takiego jak 35 cali,a są tylko TV 37 calowe. Jeżeli masz miejsce i oglądasz z 2,5 - 3 metrów to bierz 42 calowy TV, a piwo w podziękowaniu wyślesz później.:p

Dokładnie tak. Po jakimś czasie oglądania TV jakoś tak się dziwnie zmniejsza. Ja mam 42 PY85 ( oglądam z 3 - 3,5 metra ) i gdybym miał kupowac jeszcze raz to brałbym 46 cali ( plazma oczywiście, żadne lcd ).
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
sudione napisał:
Jeżeli chcesz "płynnie" przejść z kineskopu na coś podobnego, proponuję plazmę. Nie będzie smużenia, będą naturalne kolory, czerń smolista. Najlepszym wyborem będzie:
Panasonic TH-42PY80
Ma 3 wejścia cyfrowe, czytnik kart pamięci SD(HC), wejście PC i jest oczywiście TV FULL HD.
P.S. Czym się różni Full HD od HD Ready? Odpowiedź prosta -> Na 42 calach niczym! Można to zobaczyć tylko podłączając komputer i stojąc od TV 1 metr.:)
POZDRAWIAM SERDECZNIE

kompletna bzdura, osobiscie bylem i ogladalem widac roznice na full hd znaczniej lepiej wyglada material HD i to widac i nie tylko ja to widzialem, zdjecia wygladaja smacznie tez, za to na hd ready kiepsko
wiec nie rozumiem takiego pisania, ze cos na mniejszej rozdzielczosci wyglada tak samo
dobrze to moze wygladac SD
 

skylla1

Member
Bez reklam
Plazma też nie jest bez wad. Wystarczy zerknąć na forum o plazmach i widać, że ani czerń nie jest czarna (tylko zielona w dzień a w nocy też świeci), ani obraz nie zawsze jest płynny (efekt stroboskopu), są odbicia itp... Wystaczy poczytać forum, np: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=31118
Gdy pokój jest jasny, w dzień lepiej wypadnie LCD.
Sporty zimowe na LCD to bajka, a na plazmie tak sobie (biel plazmy jest słaba), za to mroczne sceny w filamach, tu plazma bije lcd na głowę, gdzie w ciemnej scenerii wszystko jest szare.
I tak można długo.
Z pewnej odległości normalny obraz tv sd cytrowy dobrej jakości na dobrym lcd i plazmie jest trudny do rozróznienia, a w hd bardziej podoba mi się lcd.
Co do rozmiaru, gigantomania jest ok, ale dla HD. Jesli mamy wciąż SD należy zachować umiar, bo nawet najlepszy sygnał sd z 2m na tv większym niż 37'' wygląda fatalnie.
Oczywiście to są moje przemyslenia i moje preferencje. Każdy może mieć inne własne.
 
Ostatnia edycja:

Pizarro_

New member
Witam serdecznie,

Przepraszam za moją niewiedzę. Do tej pory nie przywiązywałem uwagi do telewizorów, bo mój Grundig CRT dobrze mi służył. Niestety Tv 42" odpadają z powodu braku odpowiednio dużego wyciecia w meblu.

Edit. Tv max 37 cali.

Dziękuje i prosze o dalsze porady.
 
Ostatnia edycja:

sudione

New member
Pizarro_ napisał:
Edit. Tv max 37 cali.bDziękuje i prosze o dalsze porady.
Z mojej strony dalszych porad nie będzie, bo powiedziałem w tej kwestii wszystko. Ja jestem gorącym zwolennikiem plazmy, a LCD nie jest dla mnie prawdziwym TV i godnym następcą TV kineskopowego. Plaźmie jest tutaj zdecydowanie bliżej. Jeżeli chodzi o wybór TV 37 calowego to został tylko jeden model do kupna:
Panasonic TH-37PV80
POZDRAWIAM i życzę rozsądnego dokonania wyboru.
 

Maxavelli

New member
Ja nie opowiadam sie po zadnej ze stron, bo mam LCD choc przyznaje ze ladniejszy obraz daje plazma. Radze autorowi obejrzec przed zakupem dwugodzinny film na plazmie - jesli oczy nie beda przekrwione i nie bedziesz odczuwal bolu - bierz plazme. Ja niestety nie moglem...
 

Pizarro_

New member
Witam,
Czy Panasonic TH-37PV80 to najlepszy model w tej cenie? Czy będe mogl do niego podłaczyc konsole, laptopa? Gdzie moge poczytac jakies porownania opinie? Prosze o niezbedne materiały.

Pozdrawiam.
 

TigerInginier

New member
Jezeli sądzisz ze gdy kupisz nowy tv lcd i bedziesz miał lepszy obraz z sygnału sd niz na twoim starym grundigu to niestety musze cie zmartwic bo tak nie bedzie. Plasma panasa 37pv80 to chyba jedyny w twoim wypadku ale bardzo dobry wybór z plasm. Jasne ze można do niego podłaczyć konsole i laptopa ale plasma "nie lubi" stałych fragmentów obrazu jak np. pulpit z laptopa, obrazków z konsoli czy loga stacji. Po dłuższym ok 2 godzinnym wyswietlaniu stałego obrazu mogą pozostac tzw. powidoki które też po kilku godzinach znikną. Gdy kupisz lcd 32/37cali nie musisz sie obawiać o jakieś wypalenia, możesz smiało grac godzinami z konsoli a litery z laptopa bedą wyrazniejsze na lcd. Przy dziennym ostrym swietle na lcd obraz bedzie lepszy niz na plasmie a najlepiej wygladają na nim kreskówki dla dzieci. Najgorzej wyglada na lcd obraz SD np z kablówki i bez róznicy czy kupisz full hd (rozdzielczosć panela 1920x1080) czy hd ready (1366x768 w plasmach przewaznie 1024x768 a 37" panas 1024x720). Wyświetlacze lcd dają łądny wyrazny obraz gdy dostaja sygnał piksel w piksel w przypadku gdy zapodasz im sygnał SD o rozdzielczosci 720x576 a lcd wyswietla to na panelu hd ready lub full hd ty widzisz wielki SYF. Na plasmie wyglada to o niebo lepiej i według mnie na panelu hd ready lepiej niz na full hd. Przed tobą trudna decyzja plasma czy lcd. Jesli chodzi o mnie ja nie kupiłbym lcd ale gdy przejdziesz po sklepach każdy sprzedawca bedzie wciskał ci swoja teorie przewaznie zachwalając lcd bo bedzie miał ich na sklepie duzy wybór a plasm o wiele mniej.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tu sie nie zgodze co do tego wciskania przez sprzedawcow, ja bylem w electro w saturnie i media i ani jeden sprzedawca mi nie wciskal LCD, ale tez dodam ze widzieli ze jestem zainteresowany plazma, oczywiscie pozdrawiam tych ktorzy nie robili problemu z podlaczeniem swojego sprzetu electro w markach, media na grochowie i tam gdzie bylem bo juz nie pamietam pozdrawiam.

plazma dla mnie ma ladniejsze kolory
co do DVD dla mnie srednio to wypada
 
Do góry