TV LCD lub LCD LED, 32" max 1400zł, TOSHIBA, SHARP, PANASONIC, SAMSUNG

maciej82k

New member
Witam,
Ma być to tv dla rodziców jako prezent. Zdaje sobię doskonale sprawę że do oglądania 'normalnego" będzie za mały ale jako TV do Sypialni w zupełności wystarczy żeby oglądnąć wiadomości, serial czy zdjęcia z USB.

Moje warunki i oczekiwania:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
10m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
NA WPROST
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
WISIEĆ
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
BEZ ZNACZENIA
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
LG 42PW451 (w innym pokoju)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
DOBRY STOSUNEK CENA/JAKOŚĆ
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
TELEWIZJA CYFROWA NAZIEMNA (ANTENA POKOJOWA, BĄDŻ KIERUNKOWA)
10.Jakie urządzenia ?
LAPTOP (bez wyjścia HDMI), USB FILM, ZDJĘCIA)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
2
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
BEZ ZNACZENIA
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
WIADOMOŚCI, SERIAL
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
NIE
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile %
NIE
16.Preferencje co do marki ?
TOSHIBA, SHARP, PANASONIC, SAMSUNG
17.Preferencje co do wielkości ?
32"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
BRAK PŁYNNOŚCI W WYŚWIETLANIU OBRAZU
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
WIECZÓR, POPOŁUDNIE
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
1400zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
NIE

Moje typy nad którymi się zastanawiam to:

SAMSUNG UE32EH5300 (100Hz)
TOSHIBA 32HL933G (100Hz)
SHARP LC-32LE244EV (50Hz)
TX-L32EM5E (50Hz)

Z góry dzięki wielkie za zainteresowanie i pomoc.
Pozdrawiam,
Maciek
 

idziol

New member
Hej, jestem w podobnej sytuacji - też kupuje rodzicom TV do sypialni jako prezent na święta. W dużym pokoju mają Sharp LC-52LE830. Oglądałem przed chwilą tego Sharpa i Samsunga w obrazie nie widziałem żadnej różnicy. Na plus Samsunga jest SMART TV ale moi rodzice i tak nie będą z niego prawdopodobnie korzystali a mają już jednego Sharpa to bliżej mi do niego aczkolwiek nie widziałem niestety Toshiby a też była w kregu moich zainteresować. Minusem Samsunga jest to, że jest strasznie głęboki ok. 9cm a Sharp 5cm - ładniej prezentuję się Sharp. Będę śledził ten wątek zanim podejmę decyzję. Muszę gdzieś obejrzeć Toshibę ale nie widziałem jej w sklepach. Mamie podobają się TV z jak najcieńsza ramką czyli Samsung Toshiba ale ten Sharp jakoś tak mi się podobał.
 

bobi1326

New member
To ja również podepnę się do tematu, bo również poszukuję jakiś 32 cali w podobnej kwocie. Może podam nawet modele nad którymi się zastanawiałem LG 32LS5600 lub Toshiba 32HL933? Czy może coś innego?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Samsung nie ma wyjścia VGA - więc laptopa bez hdmi nie podłaczysz. Ogólnie jeśli chodzi o budżetowe wersje LED Samsunga - czyli seria EH, to niestety nie powala ona jakościowo. Jeśli chodzi o mały telewizorek, to najlepiej w tej kategorii cenowej wypada
Philips 32PFL3507
Toshiba 32HL933
Sharp 32LE244
Sony 32EX340 (hd ready niestety)
 

bobi1326

New member
A to jeszcze ja się wtrącę z pytaniem na temat odświeżania obrazu. Czy jeżeli w opisie jest napisane, że telewizor ma Motion Clarity Index 100 Hz tzn. że ma 100 Hz czy ma 50 Hz a te kolejne to jakieś "efekty"?
 

maciej82k

New member
Ewentulanie widze że jest wersja PHILPSA 32PFL3017 z FULL HD i reszta taka sama, natomiast cena niższa i nie mogę się dopatrzeć różnicy dlaczemu ? :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jest to telewizor LCD podświetlany CCFL, a nie lampami LED.

@bobi1326 - wszystkie oznaczenia typu CMR, PMR, AMR etc. to oznaczenia podbijanych płynności w sposób sztuczny, poprzez przeplatanie ze standardowymi klatkami, klatek częściowo czarnych - tak aby dana część obrazu została na krócej w soczewce. Daje to pewną "poświatę" efektu prawdziwych 100hz, jednak poprawa płynności przez tą technologię nie jest specjalnie efektywna - to parenaście % prawdziwego efektu.
 

maciej82k

New member
Faktycznie samsung odpada za brak wejścia PC VGA. I tak o to krąg mi się powiedzmy zawęził do 3 innych :)

LG 32LS5600
TOSHIBA 32HL933
PHILIPS 32PFL3517H

I teraz bądź mądry pisz wiersze, który najlepszy ? Chyba że one parametrami już są tak podobne że tylko wybrać pod względem wizualnym zostaje . . .
 

Karpaj

New member
Bez reklam
LG bym wyrzucił - ma najgorsze kolory, słabe skalowanie i najbardziej smuży.
A pomiędzy Toshibą a Philipsem różnica jest minimalna - kolorki i kąty na korzyść Toshiby, ale Philips ma więcej wyjść + obsługuje dlna + youtube.
 
Do góry