TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

tdx

New member
Bez reklam
A jak sadzicie ta klawiatura: ORYG. KLAWIATURA SAMSUNG VG-KBD1000 DO SMART TV (2730993306) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. nie poszła by z naszymi tv przez moduł bluetooth włożony do portu usb.
Rozumiem że seria 2012 ma moduł bluetooth wbudowany nasze tv nie. Więc tak sobie myślę... Jak jestem w błędzie to sprostujcie mnie. pozdrawiam

Seria D ma BT bo w ten sposób synchronizują się okulary niestety na stronie
VG-KBD1000 - TECH SPECS | SAMSUNG wyraźnie piszą tylko o serii E i ES
 

Pro21

New member
Witam, czy ktoś ma lub miał taki problem: Podczas oglądania meczu następuje kalatkowanie. Podczas przebiegu gry tego nie widać obraz chodzi płynnie, natomist kiedy jest jakaś powtórka lub zbliżenie na zawodnika i po tym kamera znów przochodzi w tryb telewizyjny (wznowienie gry) tv zaczyna klatkować. Trwa to około 1-2s później mecz idzie ponownie płynnie... Posiadam UE46D8000
 

acm25

New member
witam
po kilku miesiacach użytkowania TV mam kilka pytań:
- jak wyłączyć proces automatycznego wyłączania tv po bezczynności (włącza mi się komunikat i odlcza od 60 do 0 po czym tv sie wyłącza)
- w ustawieniach 3D mamy w opcjach ustawienia ręcznego m.in głębie, nie we wszystkich filmach 3D jest ona pdświetlona, tak że można nią operować, dlaczego?
- co do ustawień 3D - denerwujący jest fakt, że kiedy wchodze w menu i chce zobaczyć np. jak wygląda obraz przy ustawieniach własnych a jak przy audio to ekran przesłania mi tablica menu i nic de facto nie widzę, muszę wyjść z menu i wchodzić ponownie, żeby zmienić opcje z np.auto na własne. Czy da się zrobić tak, żebym widział cały ekran w trakcie ustawień?
- nie działa mi allshare po formacie komputera - program się włącza, ale przy kiknięciu prawym przyciskiem myszy, kiedy chce wejść w menu wyświetla się komunikat typu "program wykonał nieprawidłową operację i nastąpi jego zamknięcie"; ponowna instalacja nic nie daje.
 

weksla

New member
Bez reklam
Najlepsze jest to że mi też od czasu jak mam rozprowadzone wifi w domu za pośrednictwem 2 routerów (z jednego jest sygnał przekazywany do drugiego a ten drugi dopiero rozdziela sygnał na poszczególne urządzenia) to mi też nie działa allshare mimo iż przedtem działał bez problemów. Może macie jakieś sugestie?
 

tdx

New member
Bez reklam
ad1 system >> eco >> auto wyłączenie zasilania >> wyłącz
ad2 głębia to tylko dla konwersji 2D>3D jest podświetlana
ad ostatnie brakuje pewnie jakiegoś komponentu typu framework itp
 

acm25

New member
ad1 system >> eco >> auto wyłączenie zasilania >> wyłącz
ad2 głębia to tylko dla konwersji 2D>3D jest podświetlana
ad ostatnie brakuje pewnie jakiegoś komponentu typu framework itp

próbowałem servioo i tu z kolei program działa ok, wyświetla się ikonka na TV ale po wejściu w Filmy bądź Zdjęcia wogóle nie widzi plików, mimo, że wrzuciłem kilka i jpg. i avi do konkretnych folderów.

Masz może propozycję jakiegoś innego programu, który działałby na podobnej zasadzie co allshare?
 

tdx

New member
Bez reklam
próbowałem servioo i tu z kolei program działa ok, wyświetla się ikonka na TV ale po wejściu w Filmy bądź Zdjęcia wogóle nie widzi plików, mimo, że wrzuciłem kilka i jpg. i avi do konkretnych folderów.

Masz może propozycję jakiegoś innego programu, który działałby na podobnej zasadzie co allshare?

A profil dla samsuga wybrales?

Wysłane z mojego GT-I9100
 

Yankee

New member
Witajcie,

mam pytanie odnośnie tv 40d7000 w kwestii 3D. Po przełączeniu na 3d mam zawsze inny dźwięk - jakby gorszej jakości. Dlaczego tak się dzieje? Pomijam już fakt, że jak oglądałem ostatnia nowość TVP HD w postaci programu 3d o Ełku to to co tam się działo z dźwiękiem to była już jakaś totalna porażka. Co jakiś czas miałem wrażenie, że lektor chce mnie budzić bo nagle nie wiedzieć czemu głos stawał się znacznie głośniejszy i jakby bliższy. Nie wiem po co te pseudo 3d w dźwięku wprowadzają. Co do samej jakości obrazu w tym programie to tez pozostawia on wiele do życzenia. W programie tym wyraźnie widać cienie wynikające z niedoskonałości synchronizacji obrazów oraz często miałem uderzenia zmęczenia szczególnie jak obrazy były bardzo blisko ... no ale nie o TVP tu mowa tylko o 3d :)
Wytłumaczy mi ktoś o co z tym dźwiękiem chodzi ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Witajcie,

mam pytanie odnośnie tv 40d7000 w kwestii 3D. Po przełączeniu na 3d mam zawsze inny dźwięk - jakby gorszej jakości. Dlaczego tak się dzieje? Pomijam już fakt, że jak oglądałem ostatnia nowość TVP HD w postaci programu 3d o Ełku to to co tam się działo z dźwiękiem to była już jakaś totalna porażka. Co jakiś czas miałem wrażenie, że lektor chce mnie budzić bo nagle nie wiedzieć czemu głos stawał się znacznie głośniejszy i jakby bliższy. Nie wiem po co te pseudo 3d w dźwięku wprowadzają. Co do samej jakości obrazu w tym programie to tez pozostawia on wiele do życzenia. W programie tym wyraźnie widać cienie wynikające z niedoskonałości synchronizacji obrazów oraz często miałem uderzenia zmęczenia szczególnie jak obrazy były bardzo blisko ... no ale nie o TVP tu mowa tylko o 3d :)
Wytłumaczy mi ktoś o co z tym dźwiękiem chodzi ?

Tak w trybie 3D w samsungu dźwięk przechodzi też w 3D, można to wyłączyć
zakładka >>menu>> dźwięk >> dźwięk 3D
 

Chris_M

New member
Serviio

próbowałem servioo i tu z kolei program działa ok, wyświetla się ikonka na TV ale po wejściu w Filmy bądź Zdjęcia wogóle nie widzi plików, mimo, że wrzuciłem kilka i jpg. i avi do konkretnych folderów.

Masz może propozycję jakiegoś innego programu, który działałby na podobnej zasadzie co allshare?
Serviio działa OK i nic lepszego nie znajdziesz!
Jeśli Tobie nie działa, to albo go nie skonfigurowałeś, albo słabo tych plików szukałeś na telewizorze.
Seviio wyświetla zawartość twardego dysku na kilka sposobów, zależnie od tego, który folder na ekranie telewizora wybierzesz (Titles, Movies, Folders, Last viewed, Last Added, Online).
Ja wybieram widok "Folders" i wówczas widzę na TV zawartość udostępnionego katalogu ze swojego komputera.
 

shyha

New member
Serviio działa OK i nic lepszego nie znajdziesz!
Jeśli Tobie nie działa, to albo go nie skonfigurowałeś, albo słabo tych plików szukałeś na telewizorze.
Seviio wyświetla zawartość twardego dysku na kilka sposobów, zależnie od tego, który folder na ekranie telewizora wybierzesz (Titles, Movies, Folders, Last viewed, Last Added, Online).
Ja wybieram widok "Folders" i wówczas widzę na TV zawartość udostępnionego katalogu ze swojego komputera.

Kolega zapewne w Serviio nie ustawił profilu na Samsung TV. Jest pewnie Generic DLNA Device Profile.
To przy transkodowaniu jest NIEZBĘDNE.
Szybkość transkodowania jest oczywiście uzależnione od mocy komputera (ilość rdzeni itp - w ustawieniach serviio można ustalić liczbę wątków). Możliwe że biblioteka jest tak duża, że jeszcze nie utworzyło odpowiedniej bazy danych. Poczekaj trochę, wskaż odpowiednie katalogi, ustaw odświeżanie.
 

acm25

New member
Kolega zapewne w Serviio nie ustawił profilu na Samsung TV. Jest pewnie Generic DLNA Device Profile.
To przy transkodowaniu jest NIEZBĘDNE.
Szybkość transkodowania jest oczywiście uzależnione od mocy komputera (ilość rdzeni itp - w ustawieniach serviio można ustalić liczbę wątków). Możliwe że biblioteka jest tak duża, że jeszcze nie utworzyło odpowiedniej bazy danych. Poczekaj trochę, wskaż odpowiednie katalogi, ustaw odświeżanie.


gdzie jest taka opcja?
 

acm25

New member
Panowie co robie źle?
Mam w ustawieniach konsoli servioo :
Status-Profile urzadzeń-Profil renderowania - Samsung TV/player (C/D/E -series)
W prezentacji dałem wszystko na "wyłącz" oprócz : muzyka, zdjęcia, wideo - tam mam "wyświetl kategorię).
W Bibliotece w Folderach udostepnionych udostępniłem jeden próbny folder ze zdjęciami i jeden z muzyką w formacie mp3.
Ptaszkiem zaznaczyłem odpowiednio - "udostępnik plik audio" nad muzyką i "udostępnij zdjęcia" nad folderem ze zdjęciami.
Wchodzę w smart hub - zdjęcia i wyświetla się komunikat - obecnie brak dostępnych plików zdjęć.
O co chodzi??
 

BibiDrift

New member
Witam.Jestem na etapie kupowania klawiatury bezprzewodowej i stąd moje pytanie - jeżeli używacie to jakich klawiatur ? Ostatnio próbowałem połączyć klawiaturę bezprzewodową Trust przez USB ale niestety nie zadziałało :( Słyszałem,że działaja klawiatura LOGITECH K 400 ale tylko słyszałem ;) nie chce kupować by potem leżała w szafie.Dziękuje za odpowiedzi.
 
Do góry