TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Kolego jak byś miał chociaż ogólne pojęcie o technlogi plazmowej czy CRT , to nie jest jakaś nowość , wiaodmo że luminofor się wypala i z czasem każda plazma czy CRT straci na kontraście i innych parametrach .Sęk w tym kiedy to się stanie , a stanie się po 10 latach użytkowania . Nie wiem jak Ty ale ja zmieniam tv max co 2 góra 3 lata , więc nawet tego nie ma jak odczuć , a pozatym spadek takowy jest niewidoczny gołym okiem praktycznie tylko na przyżądach . Więc nie udało Ci się zabardzo porównanie do LCD serii D które to nie nadaje się na starcie do użytku . :) Pozdrawiam
Może zakończysz swoje ;wywody; w tym temacie który ma na celu opisywanie technicznych spraw D 7000. Załóż temat i tam wypisuj/cie wszystkie za i przeciw producentom TV.
 

TheCezar

New member
Kolego jak byś miał chociaż ogólne pojęcie o technlogi plazmowej czy CRT , to nie jest jakaś nowość , wiaodmo że luminofor się wypala i z czasem każda plazma czy CRT straci na kontraście i innych parametrach .Sęk w tym kiedy to się stanie , a stanie się po 10 latach użytkowania .

sęk w tym, że afera wyszła z powodu tego, że pogorszenie parametrów obrazu nie wystąpiło po 10 latach ale po 1000 godzin testów. Stąd ten krzyk o jakość plazm panasonica. Ja do tej firmy nic nie mam. Sam zastanawiam się nad GT30...
tu jest link do opisu problemu http://news.cnet.com/8301-17938_105-20001640-1.html
 
Ostatnia edycja:

locutus23

New member



telewizorek jest super wszystkie seriale online za free w dobrej jakosci

dosc lekki

minusy
1.kijowy pilot nijak ma sie on do tej klasy tv
2 okulary 3d na baterie jak do zegarka syff
 

filipikala

New member
Witam, pytam ponownie bo tylko jedna rzecz mnie marwi w modelach D7000/D8000 a nikt za bardzo nie odpisał mi na ten temat. Chodzi mi mianowicie o widoczne "chmurki czy plamy"tzw.clouding widoczny na czarnym tle ekranu, czy są one widoczne w każdej sztuce Samsunga czy nie i czy jest to aż tak widoczne jak na tym teście? podaje link---http://www.digitalversus.com/samsung-ue55d8000-p364_10870_36.html
 
Ostatnia edycja:

krzysr

New member
We wszystkich, tylko u niektórych mniejszy a u niektórych większy lub inaczej u jednych mniej zauważalny a u innych bardziej. Niestety to jest przypadłość ledów krawędziowych i trzeba z tym żyć.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Ustawienia z AVForums można popróbować na D 7000/8000
DJĘCIE


Tryb obrazu Filmu

Podświetlenie 8 (3D: 11)

Kontrast 95 (3D: 98)

Jasność 46

Ostrość 10 (TV: 25)

Kolor 50

Odcień 50/50

ADVANCED


Black Tone Off

Kontrast dynamiczny Off

Szczegółowość cienia 1

Gamma 0

Color Space Zwyczaj

Flesh Tone 0

Edge Enhancement Off

Projekt oświetlenia Off

xvYCC Off

Led Motion Plus Off

Opcje obrazu


Colour Tone Warm2

Cyfrowy filtr szumów Off

Noise Filter Mpeg Off

HDMI Black poziomie n / a

Film Mode n / a

Motion Plus Wyczyść



R G B Red Space Kolor 57 0 0 Green Space Kolor 3 54 2 Space Kolor Niebieski 0 0 58 Kolor żółty Space 53 52 2 Space Kolor Cyan 0 54 54 Space Kolor magenta 49 3 49



R-Offset 22

G-offset 24

B-Offset 26

R-Gain 13

G-Gain 24

B-Gain 29






R G B 1 4 4 0 2 2 3 1 3 0 1 0 4 -2 -1 -1 5 0 -2 -2 6 1 -1 -2 7 0 0 0 8 1 0 1 9 1 -1 3 10 1 -1 4
 

adam101

New member
Witam(poraz pierwszy)
Wlasnie zkupilem ten model 55" ,wszystko jest ok.
Nie moge tylko sobie poradzic z nastepujacym problemem,pdlaczylem dysk z filmami do TV odtwarza wszystko bez problemow ,ale nie wiem czemu dzwiek nie wraca do kina domowego(w tv jest)pomozcie jak rozwiazac ten problem .
polaczenie jest przez hdmi.
pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Kupiłem 40D7000. Jakość obrazu detale płynność ruchu i czernie - rewelacja.

podłączony do
- komp 2D/3D
- PS3 2D/3D
- HDD 1TB Toshiba



Jedyne do czego mam zastrzeżenie to przeglądarka WWW - po przejściu w tryb kursora kursor ma tendencję do samodzielnego przemieszczania się w różnych kierunkach.
 
Ostatnia edycja:

soku23

New member
Bardzo proszę o pomoc ma ktoś Moduł cam z do cyfry + podłączony z tym telewizorem ?
Miałem oryginalny z cyfry plus ale nie działały dobrze kanały HD i nie wiem czy winą była stara wersja softu czy może moduł był uszkodzony ?
 

xtmp

New member
Jedyne do czego mam zastrzeżenie to przeglądarka WWW - po przejściu w tryb kursora kursor ma tendencję do samodzielnego przemieszczania się w różnych kierunkach.
To nie jest przypadkowe, środkowy przycisk służy jako touchpad i przesuwając nad nim palcem przesuwamy też kursor w przeglądarce. Nadawanie sygnału z pilota można sprawdzić obserwując diodę LED w telewizorze - zawsze miga przy przesuwaniu palca nad owym przyciskiem.
 

mazak02

New member
Kupiłem 40D7000. Jakość obrazu detale płynność ruchu i czernie - rewelacja.

podłączony do
- komp 2D/3D
- PS3 2D/3D
- HDD 1TB Toshiba



Jedyne do czego mam zastrzeżenie to przeglądarka WWW - po przejściu w tryb kursora kursor ma tendencję do samodzielnego przemieszczania się w różnych kierunkach.

Mam do Ciebie pytanie dotyczące PS3. Mam tv 46d6500 podłączone z PS3, zainstalowałem demo Killozone 3 3d i nie mogę tego uruchomić. Wyskakuje: no 3D TV detected i nic dalej nie rusza. sprawdzałem wszystkie ustawienia, uruchamiałem tez gre na włączonym trybie 3D i nic.... Podpinałem kilka różnych kabli hdmi i zawsze to samo( kable hdmi 1.3). Możesz to u siebie sprawdzić albo powiedzieć jak to włączyć?

Pozdr.
Marek
 

tdx

New member
Bez reklam
Mam zwykły badziewny kabel 1.3 za 29zl i do tej pory automatycznie konsola wykrywała TV 3D: grałem na kilku grach GT5, jakiś bilard, wipe out 3D i nie było żadnych problemów w KZ3 nie próbowałem ale wieczorem sprawdze
 

tdx

New member
Bez reklam
Heya ja właśnie oglądnąłem cranked 7 w konwersji 3D i muszę powiedzieć że było tak samo jak zachwycałem się za pierwszym razem na plazmie panasa PV80 :) rewelka
do testów 3D polecam także SPORTS_ILLUSTRATED_3D
 
Do góry