TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

komar751

New member
wstyd mi, tyle razy patrzyłem na bok tego pudełka i ani razu nie zauważyłem tej karty :( , dzięki

A czy ktoś mógłby pokazać linkując jakieś zdjęcie jak powinna wyglądać karta gwarancyjna do telewizorów Samsung? Mam niby jakąś książeczkę ale w ogóle nie jestem pewien czy to jest ta karta.

Pozdrawiam.
 

shyha

New member
Czy istnieje możliwość wyłączenia niektórych źródeł z listy? Mam Złącze1, Złącze2, PC nieużywane a schodzi się przy przełączaniu gdy ma się sporo źródeł DLNA
 
Ostatnia edycja:

Chris_M

New member
Tuner DVB-T

Czy w naszym *D7000 jest jakaś możliwość odczytania częstotliwości na jakiej odbierany jest dany kanał DVB-T, lub ewentualnie nazwa nadajnika, z którego sygnał jest odbierany?
Pytam, bo w małym tunerze STB, którego używam do drugiego telewizora wyświetlają mi się częstotliwości i dzięki temu odkryłem, że na tym drugim tunerze wcale nie odbieram kanałów z miejscowego (krakowskiego) Mux2, lecz z nadajników odległych (Katowice, Skrzyczne, Rzeszów).
Z tego względu chciałby tez mieć możliwość sprawdzenia na moim Samsungu, skąd nadawany jest sygnał DVB-T, który właśnie odbieram.
 

LucasCorp

New member
Czy w naszym *D7000 jest jakaś możliwość odczytania częstotliwości na jakiej odbierany jest dany kanał DVB-T, lub ewentualnie nazwa nadajnika, z którego sygnał jest odbierany?
Pytam, bo w małym tunerze STB, którego używam do drugiego telewizora wyświetlają mi się częstotliwości i dzięki temu odkryłem, że na tym drugim tunerze wcale nie odbieram kanałów z miejscowego (krakowskiego) Mux2, lecz z nadajników odległych (Katowice, Skrzyczne, Rzeszów).
Z tego względu chciałby tez mieć możliwość sprawdzenia na moim Samsungu, skąd nadawany jest sygnał DVB-T, który właśnie odbieram.

Spróbuj w menu>pomoc techniczna>diagnostyka>informacje o sygnale, tam jest częstotliwość i inne informacje.
 

shyha

New member
CZy aby korzystać z DVB-T potrzebna jest jakaś antena? Mieszkam w Wawie i sygnał jest silny wiec może nie trzeba żadnej anteny albo jest jakaś wbudowana? Opcja "Informacja o sygnale" jest nieaktywna.
 

bodzio1m

New member
CZy aby korzystać z DVB-T potrzebna jest jakaś antena? Mieszkam w Wawie i sygnał jest silny wiec może nie trzeba żadnej anteny albo jest jakaś wbudowana? Opcja "Informacja o sygnale" jest nieaktywna.

jak to nieaktywna, u mnie wszystko ładnie wyświetla, a co do anteny to ja używam zwykłej siatkowej i wszystko ładnie chodzi, wbudowanej raczej nie ma
 

shyha

New member
Ponowię pytanie bo chyba umknęło wśród innych postów:
Czy istnieje możliwość wyłączenia niektórych źródeł z listy? Mam Złącze1, Złącze2, PC nieużywane a schodzi się przy przełączaniu gdy ma się sporo źródeł DLNA
 

powersatbox

New member
Ponowię pytanie bo chyba umknęło wśród innych postów:
Czy istnieje możliwość wyłączenia niektórych źródeł z listy? Mam Złącze1, Złącze2, PC nieużywane a schodzi się przy przełączaniu gdy ma się sporo źródeł DLNA
Witam nie wiem czy oto chodzi ale można ustawić złącza jako ulubione od 1 do 5 klawiszem tools.
 

mlx

New member
Można zaznaczyć ulubione, ale tylko HDMI, poza tym nie wiem do czego to jest przydatne bo nadal widzę wszystkie źródła a nie tylko te ulubione :/

fakt - szkoda, że nie ma jak wyłączyć nieaktywnych źródeł albo ustawić te wykorzystywane jedno pod drugim

druga rzecz jakiej nie do końca rozumiem - to dlaczego przy odtwarzaniu z np.DLNA filmu na toslinku automatycznie nie ustawia się właściwy odwarzanemu filmowi strumień dts/dd/pcm tylko co chwila trzeba kombinować w opcjach inaczej leci PCM 2.o zamiast 5.1
 

ernet

Active member
Bez reklam
Do D7000 zawsze warto dopłacić w końcu to najlepsza matryce tego producenta w tym roku.
3D nie ma tu większego znaczenia. Ma 200Hz matryca (CMR800)

Jeśli mozna .... 8)
1.czy to prawdziwe 200Hz ?
2.Czy do WSZYSTKICH 7000 montowane są te najlepsze matryce ?
3. Domyslam się ,że do 9000 i 8000 też ?
4.Te najlepsze, to jakie ?
 

ernet

Active member
Bez reklam
Koledzy na niektórych kanałach (raczej w wersji SD z platformy N) mam czasem takie coś jak na zdjęciu poniżej. Czym to jest spowodowane? Mam nadzieje że to nie wada tv, a jakaś niedoróba od N
Jak myslicie?
Dodam iż zawsze jest to góra z lewej strony.

20111125183848.jpg

U mnie na Sony 52Z5500 też na niektórych kanałach tak jest.Ale, jak się zmieni obraz,to czasami znika.
 

Tomasz93

Member
U mnie na Sony 52Z5500 też na niektórych kanałach tak jest.Ale, jak się zmieni obraz,to czasami znika.

W żadnym wypadku nie jest to usterka telewizora, mam podobne objawy. Ogólnie mówiąc ten pasek jest wynikiem "niedopasowania" formatów i wina leży po stronie nadawcy. Obraz jest po prostu przesunięty nieco w dół względem osi.
 
Do góry