TV LCD LED Samsung 7 c7000 (40" 46" 55") Wszystko o serii c7000 opinie testy

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,zgadzam sie kol.MAdam nie powinno byc widac w sklepie cloudingu(masz dobry wzrok,malo kto to widzi)A jest on w kazdym TV(raz mniej raz wiecej)dlatego z uporem maniaka polecam C8000 lub Sony HX900 tam nie ma "chmurek" Nie ma slabego 200hz jest tylko slaby sygnal i z tad artefakty.
O 3D nie pisze bo to rzecz gustu.SonyX3500 to bardzo dobry TV i jak wymiana to tylko na te jak wyzej.pozdr.A co na to nasz kolega michalmichalmic?
 

bomba333

New member
Szanowni forumowicze i posiadacze telewizora UE40C7000 - prośba o podanie jego dokładnych wymiarów (szer x wysokość, z podstawą i bez) bo na stronie Samsunga są jakieś dziwne wymiary a sklepy podają też inne ??
Zamierzam go kupić i nie wiem ile dokładnie miejsca mam "przygotować" :)
W sklepach są wymiary - Wysokość [cm]: 57.87
Szerokość [cm]: 95.74
Głębokość [cm]: 2.6

a na stronie Samsunga - Wysokość [mm]: 578,7
Szerokość [mm]: 1200
Głębokość [mm]: 26

Jak to w końcu jest z tą szerokością w szczególności ? To dla mnie bardzo ważne informacje.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Samsung LCD моdels 2010

Kod:
моdel    din.contrast     processor       Motion Plus  3D   Skype  PVR Ready     DVB     dts2.0    USB2.0     color
C9090    8,000,000:1   3DHyperReal Engine   200 Hz     да     да      да      DVB-T/C       да   Movie,JPEG   metall
C8790    8,000,000:1   3DHyperReal Engine   200 Hz     да     да      да      DVB-T/C/S2    да   Movie,JPEG   metall  
C8780    8,000,000:1   3DHyperReal Engine   200 Hz     да     да      да      DVB-T/C       да   Movie,JPEG   metall 
C7700    6,000,000:1   3DHyperReal Engine   200 Hz     да     не      да      DVB-T/C/S2    да   Movie,JPEG   black Desert   
C7000    6,000,000:1   3DHyperReal Engine   200 Hz     да     не      да      DVB-T/C       да   Movie,JPEG   brown
C6820    7,000,000:1    HyperReal Engine    100 Hz     не     не      не      DVB-T/C/S2    да     Movie      brown    
C6800    7,000,000:1    HyperReal Engine    100 Hz     не     не      не      DVB-T/C/S2    да     Movie      black
C6730    5,000,000:1    HyperReal Engine    100 Hz     не     не      не      DVB-T/C/S2    да     Movie      gray 
C6710    5,000,000:1    HyperReal Engine    100 Hz     не     не      не      DVB-T/C/S2    да     Movie      white 
C6700    5,000,000:1    HyperReal Engine    100 Hz     не     не      не      DVB-T/C/S2    да     Movie      black
C6560    5,000,000:1    HyperReal Engine    100 Hz     не     не      не      DVB-T/C       да     Movie      
C6300    4,000,000:1    HyperReal Engine    100 Hz     не     не      не      DVB-T/C       да     Movie      Gloss black
C6000    4,000,000:1    HyperReal Engine    100 Hz     не     не      не      DVB-T/C       да     Movie      Gloss black
C5100    3,000,000:1    HyperReal Engine    50 Hz      не     не      не      DVB-T/C       да     Movie      Gloss black
C5000    3,000,000:1    HyperReal Engine    50 Hz      не     не      не      DVB-T/C       да     Movie      Gloss black
C4010    2,000,000:1        DNIe +          50 Hz      не     не      не      DVB-T/C       да     Movie      white 
C4000    2,000,000:1        DNIe +          50 Hz      не     не      не      DVB-T/C       да     Movie      Rose Black
C750     300.000:1      3DHyperReal Engine  200 Hz     да     не      да      DVB-T/C       да     Movie      Gloss black
C679     120,000:1      HyperReal Engine    100 Hz     не     не      не      DVB-T/C/S2    да     Movie      Gloss black 
C678     120,000:1      HyperReal Engine    100 Hz     не     не      не      DVB-T/C/S2    да     Movie      Gloss black 
C654     120,000:1      HyperReal Engine    100 Hz     не     не      не      DVB-T/C       да     Movie      Gloss black
C650     120,000:1      HyperReal Engine    100 Hz     не     не      не      DVB-T/C       да     Movie      Rose Black 
C630     120,000:1      HyperReal Engine    100 Hz     не     не      не      DVB-T/C       да     Movie      Gloss Black
C579    High Contrast   HyperReal Engine    50 Hz      не     не      не      DVB-T/C/S2    да     Movie      Rose Black
C530    High Contrast   HyperReal Engine    50 Hz      не     не      не      DVB-T/C       да     Movie      Gloss Black
C451    High Contrast           не          50 Hz      не     не      не      DVB-T/C       да     Movie      Glossy white 
C450    High Contrast           не          50 Hz      не     не      не      DVB-T/C       да     Movie      Gloss black
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witamy kolege hristoslav2,nareszczcie doczekamy sie fachowych komentarzy,porad,instrukcji-typu jaka matryca w tym TV itd.itp.Mam nadzieje,ze wizyty nie bedą sporadyczne.serdecznie pozdrawiamy.
 

michalmichalmic

New member
Po prezentacji 3d na samsungu 46C7000 w MM potwierdzam ze warto kupic tv 3d. Wychodzi wszystko z ekranu jak trzeba a i z usb jak sciagnie sie jakies nawet krotkie filmy 3d hd z neta to efekt taki jak z BD. Najpierw ogladalem fragmenty monsters vs aliens a pozniej inne np. shrek i efekty 3d godne szacunku. Sztuczne ognie wylatywaly prosto na mnie i wkolo mnie wiec nie naleze do tego 5 pocentowego grona ludzi ktorzy nie sa wstanie zobaczyc efektu 3d tzw. 3d stereo blindness. Zakupie wkrotce sama 3d choc jeszcze rozwazam ktorego i wielkosc.

To co dzis sie dowiedzialem co bardzo wazne dla mnie to ze mozna ogladac filmy 3d przez usb w Samsungu.

C7000 jest w 55 calach znacznie tanszy od 55C8000 i tu bol czy kupic 55C7000 czy niewiele taniej 46C8000 ale ja chyba wybiore wielkosc od precision dimming.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kolege michalmichalmic,ciezko cos tak naprawde doradzic?moze sprobuj tak; sprawdz w sklepie(trudno to zauwazyc przy oswietleniu)C7000 55" czy nie ma duzo "chmurek"Wielkosc 55" to jest TO bawilem sie w sobote,2D i 3D w tym modelu jest super.Zastanow sie jak u Ciebie w pokoju ta wielkosc bedzie wygladala optycznie,bo sam TV ramki ma cienkie i fajnie wyglada na(moj gust).Jak okaze sie ,ze bedzie w domu za wielki to poczekaj na 46"C8000 jak bedzie troche tanszy a bedzie to jego kup. pozdr.
 

mario_p

Member
"Cięcie" obrazu z BDP 10 Harman-a

Witam, jako że szwagier zakupił 55"C7000 i ostatnio miałem okazję trochę się mu przyjrzeć zauważyłem dziwny objaw. Mianowicie oglądałem Avatar-a z BDP 10 Harman Kardon i obojętnie czy 2D czy w konwersji na 3D (na marginesie całkiem fajnie to wygląda choć okulary po pewnym czasie dają w d....) obraz co jakiś czas delikatnie "klatkował". Wyglądało to jak by obraz zatrzymywał się na ułamki sekund.
Oglądaliśmy też koncerty z tego blueraya i tego nie widzieliśmy.
Czy to może być wina samego filmu - oryginał więc powinno być żyleta, a jak nie film to co może powodować takie "klatkowanie"?
Kabel HDMI ma jakieś 3m ale jest z tych "lepszych" :) więc nie wiem gdzie szukać tego "słabego" ogniwa.
Wracając do C7000 to dla mnie kolory i czerń są naprawdę super, nie jestem maniakiem czarnego w czarnym ale ten LCD wg mnie jest b.dobry ale za te pieniądze miałbym 3 moje Panasy :)
Pozdr
 

pawelgizmo1

New member
Samsung UE55B7000 potrzebuję info!!

Jestem na kupnie TV Samsung UE55B7000 i mam kilka pytań na jego temat?
1. odnośnie Wifi - słyszałem że trzeba mieć do tego tv jakiś dodatkowy moduł żeby się łączył z siecią domową wifi (posiadam internet w domu przez wifi), co to za moduł i ile kosztuje?
2. odnośnie wbudowanego tunera DVB-T (MPEG-4) - podobno da się wsadzić kartę c+ (posiadam cyfrę+) bez konieczności kupowania tunera HD?
3. Z tego co czytam to Samsung UE55B7000 różni się od Samsung UE55C7000 tym że ten drugi jest 3D, 200Hz i wyglądem się różni mam rację?
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, będą mi przydatne przy zakupie.
pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mario_p
- wg mnie to wina filmu. Mamy BDP 10 i nigdy nie klatkował filmów.
Kable też są dobre jeśli koncert idzie extra.

pawelgizmo1
- musisz mieć zestaw do konwertowania - dongle
kosztuje ok. 250 zł i Wifi działa.
wygląda to podobnie jak na zdjęciu:
tosh-donglke.jpg


Karta powinna działać.

Różnic jest więcej niż 3 D - ale to masz na stronie Samsunga.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Witam.Jak zobaczyłem w ofercie Euro ten telewizor to,aż zabiło mi mocniej serce ale hmm - w opisie jest podane Złącza Euro - 0 wtf ? Po drugie nie dodają okularów 3D,które oddzielnie kosztują 589 zł ale to by było ok gdyby chociaż dodawali 1 parę do odtwarzacza Blu-ray 3D a nie wiem czy tak będzie a nawet jak tak będzie to po 2 tys za odtwarzacz.Ogólnie licząc po zakończeniu promocji to wyniesie łącznie 10 tys zł.Jak dla mnie cena promocyjna jest tylko na zachęcenia i mogli aż o tyle ją obniżyć bo wiedzą,że mało kto to kupi.Mało jest osób które od tak wyciągną nawet 6 tys+2 tys na blu-ray dlatego jest to zwykła akcja reklamowa.Niby ten świat jest lepszy bo jest wszystko bardziej dostępne z tym zastrzeżeniem że dla bogatych.Tylko szkoda jeszcze że cena nie przekłada się w dzisiejszym świecie na jakość ale to już kwestia upadku podstawowych wartości.

A poco Ci euro do 3D, jest przejściówka na 1 euro i tyle :)
 

Kozo

New member
Witam

czy ja dobrze rozumiem (jestem lajkonikiem:) że mogę do tego TV podłączyć bezpośrednio kabel np. z cyfrowego polsatu i pozbyć sie tunera z zestawu?
dzieki za odpowiedz i ewentualne objaśnienie terminologii :)
 

Grzegorz82

New member
Witam, tego co wiem to TV LED Samsunga nie posiadają zwykłego EURO tylko dołączany adapter i związku z tym mam pytanie, jakie funkcje obsługuje ten adapter tzn. RGB, S-VHS, Composit IN & OUT, sygnał przełączający po prostu czy ma pełna gamę funkcji co normalny SCART.
 

benk07

New member
C7000 jest w 55 calach znacznie tanszy od 55C8000 i tu bol czy kupic 55C7000 czy niewiele taniej 46C8000 ale ja chyba wybiore wielkosc od precision dimming.

Też miałem ten dylemat. Ale, że nie jestem "aptekarzem" w analizowaniu każdego pixela ekranu pod każdym kątem, to górę wzięła ekonomia. A że w ten weekend są rabaty w MM, to zakupiłem 55C7000.
Z upustem 800 zł wyszło 9150, czyli jakieś 400 stówy taniej niż najtańsza oferta netowa na ten model.
Pozdrawiam
 

benk07

New member
Tak się złożyło (urlop), że tv zainstalowałem dopiero w ostatni piątek i przez te kilka dni mogłem go trochę potestować.
Nie kupiłem (jeszcze, ale mi się nie spieszy) okularów do 3D, więc głównie zajmowałem się kalibracją i ogólną oceną możliwości tego sprzętu.
Tak bardzo ogólnie.
Zalety:
1. Design - jest cieniutki i na linkowym mocowaniu Samsunga wygląda naprawdę świetnie.
2. Odwzorowanie kolorów.
3. Dobra, a nawet bardzo dobra jakość sygnałów SD. Szczególnie dobrze - wręcz rewelacyjnie - radzi sobie z upconvertowaniem DVD. Robi to nie gorzej niż PS3, która na tym polu od dawna zbiera bardzo świetne opinie.
Wady:
1. Mało przejrzyste menu - kalibracja nie jest łatwa.
2. Wiele funkcji poprawiających wręcz degraduje obraz (moim zdaniem). Ja zawsze w telewizorach wszystkie poprawiacze wyłączam, ale sądziłem, że nowa generacja lcd (do której przecież sera C się zalicza) wreszcie coś pozytywnego zaoferuje. Oglądając filmy z Blu-ray trzeba wszystko wyłączyć - szczególnie opcje z" motion" (w tym "led motion plus") bo
powodują efekt odrażającej teatralności obrazu.
Zaznaczam, że nie dokonałem jeszcze upgrade'u firmware'u, ale nie sądzę, że to spowoduje jakiś przełom. Ale może się mylę.
3. Niestety, największa wada to nierówne podświetlanie. Tak, o tym wiele już pisano i kupowłem ten tv ze świadomością niedociągnięć na tym obszarze. Niemniej jednak skala tej ułomności lekko mnie podłamała. Tego nie da się ocenić w warunkach sklepowych. Dopiero kilka wieczorno-nicnych godzin spędzonych przed ekranem (w zaciemnieniu lub półmroku oczywiście) daje możliwość oceny jak duża jest ta nierównomierność.

Nie chcę mi się do końca wierzyć, że wszystkie egzemplarze "c" tak mają. To byłaby zbyt duża fuszerka. W związku z tym poważnie zastanawiam się nad reklamacją bo być może ja akurat trafiłem na aż tak felerny egzemplarz.
Powiedzcie mi, czy reklamacja z tyt. powołania się na bardzo nierówne podświetlanie może zakończyć się dla mnie pozytywnie - wymianą na nowy (lepszy w tym względzie egzemplarz)?
Słowem wyjaśnienia, nierówne podświetlanie w moim tv ma charakter plam rozsianych na sporej części ekranu. Nie jest to np. tylko jakaś tam różnica w jednym czy dwóch narożnikach - to jakoś bym przełknął.
Oczywiście na 90% scen filmu czy programu tv ten "defekt" w ogóle nie jest uciążliwy, niemniej jednak na jakiś scenach nocnych czy ogólniej mówiąc bardzo ciemnych (które jeszcze są dodatkowo statyczne) nierównomierność widoczna jest jak na dłoni. A szczególnie, kiedy film oglądamy w zaciemnionym pomieszczeniu (lub po prostu wieczorem/w nocy). Za dnia/w pomieszczeniu oświetlonym nie jest to już tak widoczne/denerwujące.
 

saper_1981

New member
benk07 - mozesz go zareklamowac na niezgodnosc towaru z umowa. A sprzedawca ma max 14 dni na ustosunkowanie sie do twoich objekcji, jezeli tego nie zrobi, to po tych 14 dniach masz prawo zwrotu kasy lub wymiany na nowy.:lol:
pzdr
 

benk07

New member
No tak, ale czy nie jest tak, że gdybym chciał skorzystać z tej drogi, to powinienem oddać towar do sklepu i czekać re 14 dni?
W przypadku reklamacji gwarancyjnej mam serwis w domu.
Wiesz, to jest kawał telewizora;-)
 

saper_1981

New member
No tak, ale czy nie jest tak, że gdybym chciał skorzystać z tej drogi, to powinienem oddać towar do sklepu i czekać re 14 dni?
W przypadku reklamacji gwarancyjnej mam serwis w domu.
Wiesz, to jest kawał telewizora;-)

po przez gwarancje za tv odpowiada gwarant czyli samsung, a przez niezgodnosc odpowiada sklep.

Z tego co zrozumialem to pytales czy mozesz dostac nowy model lub zwrot gotowki. Przez gwarancje

jest to w tedy mozliwe kiedy nie beda mogli tej usterki usunac, przez niezgodnosc sklep ma trudniej ci

udowodnic ze nie masz racji. Miedzy innymi przez ta niezgodnosc Media dostalo po dupie jakis czas

temu za lapki ;)

pzdr
 

Duobix

New member
Mam UE40C7000, i chciałbym połączyć go przez wifi z siecią, jednakże nie mam 250zł na adapter wifi. Jest jakiś tańszy odpowiednik? Albo jakieś urządzenie, które będzie odbierać sygnał wifi, i będzie miało wtyczkę lan (coś jak router w drugą stronę)?
 
Do góry