TV LCD LED do 2500

DjKosmit

New member
Witam poniżej odpowiedzi na pytania:
witam proszę o poradę (pytanie złożyłem też w innym temacie niestety bez odzewu a czas w moim przypadku się liczy):
1. Odległość od ekranu: 3 metra;
2. Jak słońce świeci w pokoju: od zachodu
3. Jak duży jest pokój: około 4 x 4 m
4. Preferowana technologia: brak
5. Jaki masz obecnie telewizor: CRT LG 20"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Filmy, Muzyka, Przyrodnicze, Informacyjne, seriale,
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: i w dzień i w nocy (40/60%)
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy niewielkim oświetleniu lub bez;
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: łagodny;
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojetne;
11. Preferowana wielkość telewizora: 40-42
12. Preferowana marka: Philips, Panasonic, Sharp (lub coś godnego uwagi)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabej czerni, smużenia, nierównomierne podświetlenie..
14. Jakie urządzenia będą podłączone: w przyszłości dekoder Polsat
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% telewizja, 10% filmy
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost, choć czasami lekkie kąty
17. Czy ważne jest wifi: LAN obowiązkowo WiFi przygarnę z miłą chęcią :)
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: pewnie tak.
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: od czasu do czasu
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: raczej nie
22. Ma mieć 3D: nie koniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: tuner sat
26. Jaki masz sygnał: DVB-T,
27. Ile programów HD: j/w
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: Tak;
31. Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość obrazu dla kanałów DVB-T oraz w przyszłości z sat, brak smużenia, dobra czerń, równomierne podświetlenie, ciekawy design. :)
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-7 godzin
33. Budżet: do 2500

Będę wdzięczny za jakieś warte uwagi propozycję :)

Dziękuje!
 

DjKosmit

New member
Hey

Więc kupiłem Panasonica L42E5E aktualnie był w dobrej cenie w sieci neonet 2199 więc całkiem dobra oferta.

Oczywiście obraz w salonie fatalny i tego można było się spodziewać, ale w domku z DVB-T (Trzeciewiec) jakość sygnału 100/100 :) bardzo dobry. Myślałem nad Philipsem 5007, ale w tej kasie ciężko byłoby o coś większego niż 40" a na bajerach aż tak bardzo mi nie zależało stawiałem na jakość obrazu. Na korzyść Panasonica zdecydował wygląd ramki który jest naprawdę stylowy a czerń pasuje do wyposażenia mieszkania :)

Kalibracja i ustawienia obrazu niebyły żadnym problemem wszystko wygodnie i przejrzyście. Menu telewizorka opanowane w godzinkę więc tutaj + dla Panasonica. Więcej będę mógł napisać po dłuższym użytkowaniu gdyż jak na razie oglądam TV głównie wieczorami.

Jednym malutkim minusem jest brak otwartej przeglądarki internetowej no chyba że źle szukam ?? Koledzy wiedzą coś na ten temat ??

Pozdrawiam
 
Do góry